Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteron szedés mellett...

Progeszteron szedés mellett terhesség?

Figyelt kérdés
5 évig szedtem fogamzásgátlót (4 évig Dienille, 1 évig Triodena), idén augusztusban 19-én abbahagytam. Mikor abbahagytam, megjött a mentruációm 23-án, utána pedig novemberig egyáltalán nem jött semmi. Voltam nőgyógyásznál, aki 200 mg-os Progesteronet írt fel progeszteron hiányra. Úgy írta fel, hogy 10 napig szedem és utána jön egy vérzés, majd a vérzés első napjától számított 17. naptól megint 10 bogyó, és ugyanez mégegyszer. Most tartok ott, hogy november 14-én vettem be az első 10-ből az utolsó szemet, de már 13-án megjött a menstruációm, tartott 8 napig (nov.20-ig) És tegnap (11.23-án) voltam együtt párommal védekezés nélkül, az ovulációm a kalkulátor szerint 25-én van, de előtte termékeny időszak. Nyilván egy egészséges ciklushoz mérten számolt a megadott adatok alapján, de azért kíváncsi lennék, hogy alacsony progeszteronszint miatti progeszteron kúra mellett ilyen előzményekkel mennyire lehet esély teherbeesésre?

2016. nov. 24. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A ptogeszteront tethességi hormonnak is nevezik. Igazából segít megvastagítani a méhnyálkahártyát,amibe a megtermékenyítet petesejt beágyazódhat. Ha nincs beágyazódás akkor a nyálkahártya leválik ez a menstruáció. Nyilván ha szeded megvastagszik,ha abbahagyod leválik. Nálad az okozhat ilyen esetben gondot,hogy ha elég vastag a nyálkahártya,és létrejön a terhesség,ha abbahagyod a gyógyszert,a hirtelen hormonszint csökkenés vetéléshez vezethet. Én is szedtem ezt a gyógyszert terhesség alatti pecsételésre,és fokozatosan kellett elhagynom,pontosan ezért.
2016. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony progi miatt ovulációtól használtam 2x100mg utrogestant.11dpo-n kezdtem tesztelni,mert 15dpora tudtam h elfogy az utro ésha esetleg sikerül teherbe esnem nem hagyhatom abba.

Terhes lettem.12 hétig kellett az utro,azóta 20hetesek vagyunk 😍

2016. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A progeszteronnal a doki megvonásos vérzést csinált csak, peteérést nem. Szóval vagy észbe kapott magától a petefészked, vagy ugyanúgy nincs peteérésed, mint augusztus óta. Előbbi esetben sikerülhet, utóbbiban nem. Sajnos valószínűbb, hogy ettől nem indult a petefészked, legalábbis nekem sose történt ez, amikor vérzéskimaradásra progeszteronnal csináltak megvonásos vérzést. Ugyanúgy nem volt utána peteérés és meg se jött magától.


Sokat segítene, ha vezetnél hőgörbét, abból ki lehet szépen olvasni, hogy van-e már peteérés.

2016. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt az a kérdés, hogy van-e ovuláció, vagy nem. Vezetném én is a hőmet, ha megoldható.
2016. nov. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
24-ről 25-ére virradóan volt az ovulációm, vagyis a 25-ei nap folyamán. Nyákos folyás is volt... Átlátszó. Mi pedig 23-án voltunk együtt. 28-én kezdem a következő 10 progeszteront.
2016. nov. 26. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!