Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szüléskor az anya nem...

Ha szüléskor az anya nem tölti be a 18at akkor a gyám a lány anyja vagy aki aláírja a papírt?

Figyelt kérdés
Mert szeretnem ha anyukám lenne a gyám amíg be nem töltöm a 18at ami nem sok idő 3-4honap ,de más városban Élünk a barátommal ,és ugye én felkoltozom majd Budapestre,de anyukám ott lesz a szülésnél és szeretnem ha ő lenne a gyám nem a párom anyukaja
2017. jan. 9. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem a párod lesz a gyám?
2017. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

18 éves korodig az anyukád és az apukád a gyámod, mivel ők a szüleid.

Ez nem kívánságműsor.:)

2017. jan. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
az újszülöttnek kell gyám, mert az anya még nem 18 éves... a kérdező erre kíváncsi.. az apuka se töltötte (tölti addigra) be a 18. életévét? mert akkor ő lehet a baba gyámja nem kell nagyszülőt bevonni
2017. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
ha anyud lesz a baba gyámja, akkor vele kell egy lakcímen lennie a babának. Csak azért írom, mert írtad, hogy költözöl, ezt is kalkuláld bele. Mivel kiskorúnak születik gyereke, egyből védelembe leszel véve (igazából már most abban kellene lenned), akkor meg nem költözködhetsz csak úgy :/
2017. jan. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 17 voltam amikor szültem,s a pátom 22 ő lett a baba gyámja amig nem lettem 18. Az apasági nyilatkozattal egyúttal ebbe is beleegyezett. Amikor jöttünk volna haza akkor kellett odaadni az apaságit+ személyit,aláírta a papirt,az enyémet meg anya s hazajöttünk
2017. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyermekvédelemben dolgozom. Ha az apa már nagykorú és tesz/tett apasíági nyilatkozatot, akkor a kicsinek nem lesz senki a gyámja, mert az apa lehet a törvényes képviselő. Ez esetben, amíg te be nem töltöd a 18. életévedet, addig egyedül ő gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat. Amennyiben az apa sem nagykorú, akkor valamelyik nagyszülőt/ egyéb alkalmas felnőtt, nagykorú személyt rendelnek ki gyámul. Ez viszont azt jelenti, hogy a baba azzal a személlyel kell, hogy közös háztartásban éljen életvitelszerűen, aki a gyámja lesz. Illetve nem tudom, hogy arról tudtok-e, vagy felmerült-e lehetőségként, de ha a gyámhivatal hozzájárul a házasságkötésetekhez, akkor jogilag nagykorúsítod magad és lehetsz te a pici törvényes képviselője.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

2017. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!