Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor ez hogy van? Ha a...

Most akkor ez hogy van? Ha a mensi előtt pl.2 nappal együtt vagyok a parommal, és megjon, akkor abból az együttlétből már nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Vagy lehetek csak a vérzés után fog beagyazodni?
2017. jan. 14. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem
2017. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Lehetsz.Nem mindenkinek van pontosan középidőben peteérése,spontán is lehet bármelyik nap.És mivel akár egy hétig is életképes a spermium,simán beágyazódhat pár nappal mensi után.
2017. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

A menzesz a (meglévö) méhnyálkahártya leválása a menzesz kezdetétöl.


Ha elötte pár nappal vagy együtt a pároddal, akkor az akkor bejutó spermiumok egyszerüen átszaladnak a méhen a petevezetöbe és utána megtermékenyíthetik az ott lévö petesejtet jó pár napig.


Az, hogy közben a méhben mi történik, nem befolyásolja a megtermékenyítést. Viszont ha létrejön a terhesség, akkor az keletkezö hormonok miatt nagyon gyorsan felépül egy friss nyálkahártya, amiben jól meg tud tapadni a megtermékenyített petesejt.


Ilyenkor a következö menzesz az, ami kimarad.

2017. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehetsz. Sőt vérzés alatt is Teherbe lehet esni. Erre én vagyok az élő példa. Menstruációm 3. Napján történő aktusból lettem várandós. 2 hete szültem.
2017. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha meg is jön utána akkor nem leszel terhes..

Igen, elvileg bármikor teherbe lehet esni, de gyakorlatilag ez nem ilyen egyszerű. A menstruációs ciklus hormonok meghatárorozott összjátéka. A menzesz azért jön meg, mert abban a ciklusban már megvolt az ovulácuó, és nem történt megtermekenyülés. Nem lesz akkor másik peteérés, nem azok a hormonok dolgoznak akkor.

2017. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

#5

Végre egy értelmes hozzászólás.

Ott a pont.

2017. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Az 5ösnek hiába van igaz, mert amit leírt úgy ahogy van igaz. e mellett viszont igen is teherbe lehet esni, ahogy előttem szépen leírták, mensi előtt eljut a petevezetőbe a spermium. És ugyan ritka, de lehet az embernek ott körül peteérése, még ha nem is azok a hormonok dolgoznak... de dolgozhatnak, csak nem tudunk róla, hiszen nem vagyunk vizsgálva állandóan. Pl olyan is van, hogy két peteérés egy ciklusban... barátnőm így lett babás és az első peteérésből, baba méretei alapján. Előfordul, nem gépek vagyunk. Csak ritka :)
2017. jan. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Miért, szerinted a peteérést nem a hormonok idézik elő? :) Az hogy nem gépek vagyunk, nem jelemti azt, hogy össze-vissza, rendszer nélkül működünk. A többi ostobaságra már nem is reagálnék.
2017. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"igen is teherbe lehet esni, ahogy előttem szépen leírták, mensi előtt eljut a petevezetőbe a spermium. És ugyan ritka, de lehet az embernek ott körül peteérése, még ha nem is azok a hormonok dolgoznak... de dolgozhatnak, csak nem tudunk róla, hiszen nem vagyunk vizsgálva állandóan."


Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Ez úgy értelmetlen ahogy van. Az hogy megjön, pont a bizonyíték arra, hogy mégiscsak azok a hormonok dolgoznak. Hisz attól jön meg, hogy a progeszteron szint lecsökken. Peteérés után meg pont hogy elkezd termelődni azért, hogy a terhesség megmaradjon. Olyan lehet, hogy elcsúszik a peteérés, és a ciklus vége felé következik be, de akkor azáltal a menzesz is eltolódik, és nem a várt időben jön meg. A peteérés lehet ekkor meg akkor, de mindenképp rendszer van benne.

Többször volt itt már kérdés, hogy kik azok akik a menzesz esedékessége előtti napokban lettek terhesek, és akik "jelentkeztek", kivétel nélkül írták, hogy nem jött már meg nekik egyáltalán. Nem véletlen...

2017. jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!