Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez normális ennyi idő után?

Ez normális ennyi idő után?

Figyelt kérdés
52napja volt legutobb menszesem.Tegnap délután barnáztam.Aztán vérzés jelentkezett.Átlagba 35-42naponta jön meg.Ebbe a hónapba negatívat teszteltem.Most èrzem és látom hogy egybe jön ki a vér.Ez csak a nyálkahártya? Ezzel orvoshoz menjek?Már 1hete kemény és fájt a cicim.Így biztos nincs baba?Rendszeresen élünk nemi életet védekezés nèlkül.26vagyok ismerem a testem csak most picit beparáztam így hogy baba projektbe kezdtünk.
2017. jan. 18. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy 52napja menstrualtal, biztosan nem normális.

A baba project előtt megnezetted magad a dokival. Kicsit hosszúak a ciklusaid. Érdemes lenne hőmérőzni, ovu tesztelni, van-e peteérés egyáltalán.

2017. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam nődokinál más miatt.Akkor azt látta uh-n pcos szerű petefèszek.Előtte minden normális volt még.Nem küldtek kivizsgálásra.Anno az előzö kapcsolatba nem jött össze a baba évek alatt.És követtèk a peteérést.Volt vérvétel is akkor minden rendbe volt.És akkor is ilyen hosdzú ciklusaim voltak.Későbbiekbe kiderült a páromnál volt a gond.Ovutesztet drogériába is lehet kapni?
2017. jan. 18. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Figyu, sajnos a babát kizárhatod ilyen szintü vézrés mellett. valószínűleg a nyálkahártyát látod ami az 52 nap alatt igen csak megvastagodott ezért jön ilyen mennyiségben. Ha nincsen elviselhetetlen görcsöd , erősebb mint ami szokott mondjuk akkor én azt gondolom hogy ez egy erős mensi csak.

viszont....


...Nem kizárt hogy hormon baj van nálad...

figyu a PCO bármikor kialakulhat. az ilyen extrém hosszú ciklus is PCO gyanus. Tehát még a 35-42 nap is.hát mág az 52 nap.

Az ultrahangon egyértelműen látszik ha PCo szerű petefészkeid vannak.

Kéne kérjél dokitól egy hormonsort. egy 3. és egy 21. napi vérvételt. abból is láthatják. És ha tényleg pco akkor azt érdemes kezelni gyógyszerrel, diétával (életmód változtatással) és mozgással.


Rossmannban lehet kapni ovu tesztet. csak még az sem 100% os, hiszen azt még akkor sem tudod ,hogy megtörtént e a tüszőrepedés vagy sem. Az csak a magas LH szintet mutatja és érzékeli.


Peteérés követésére és bizonyítására a legjobb az ultrahang.

2017. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.De bízok abba is hogy hamarosan én is anya lehessek.Elmegyek nődokihoz és endokrinologiára is.
2017. jan. 18. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!