Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitív teszt! Jövő héten...

Pozitív teszt! Jövő héten megyek az első vizsgálatokra . Szörnyű hányinger szinte egész nap. Semmi nem jó . Meddig tart ez az érzés? Mikor tudom élvezni a babavarast? Eddig elég rossz .

Figyelt kérdés
Mit fognak csinálni az első vizsgalaton?

2017. jan. 19. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de főleg azoknak szokott brutál hányos terhességük lenni, akiknek korán jön a hányinger. Nekem nemvárt után 3 nappal kezdődött az émelygés, 6. héttől folyamatos hányás, most 16 hetes vagyok, kivizsgálnak belgyógyászaton, hátha van valami más baj, de önmagában a terhesség is okozhatja ezt az állapotot, kiélvezni nyilván nem lehet így a terhességet.
2017. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam hüvelyi uh volt és manuális vizsgálat (kézzel megtapogatnak belülről). Ha nincs egy éven belüli kenetvételed akkor lehet azt is megcsinálják. Most a második babámnál így volt. Az elsőnél a 30. hét környékén végezték el. Javasolhatnak terhes vitamint, magnéziumot.

A rosszullétek változóak. Lányomnál nem volt, szinte szagundor sem. Most a másodiknál már pozi teszt előtt hányingerem volt, savam, émelygés. Az evés segített. Alma, banán, saláták, háztartási keksz, sok hideg víz. A 9. hét után hála Istennek megszűnt. De az édesség látványára némi undor fog el. Fura mert egyébként édes szájú vagyok. :) Nagyon- nagyon. :)) Egyedül a túró rudi esik jól. :D Múltkor olvastam valahol, hogy a B6 és magnézium kombó enyhítheti a tüneteket, ráadásul amúgy is érdemes szedni azt hiszem a 36. hétig,mert segíti a méh szalagok nyúlását. Gratulálok és mindennek ellenére élvezd mert egy Áldás! :)

2017. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én pont arra gondoltam hogy ha ilyen hamar kezdődik akkor hamar vége lesz. Nekem mind a háromszor a 8.hetig semmi tünetem nem volt..utána viszonyt mindennap többször hánytam a 19. hétig. Sőt a második terhességnél újra kezdtem hànyni a 9. hónapban.
2017. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 1-es vagyok, biztos vannak egyéni eltérések, nekem a nödoki mondta ezt, de nekem vészes terhességi hányásom van és az pont ilyen, hogy egész nap nagyon kemény hányingerrel jár, a hányás mellett, viszonylag korán szokott elkezdődni.

Első vizsgálat: nekem manuális vizsgálat és hüvelyi uh volt, megállapították a terhességet, utána kellett menni vérvételre, ekg-ra, védőnőhöz, házidokihoz.

2017. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Majd a 3. hónap végén jobb lesz. Én cefetül voltam az elején, de elmúlik, hidd el! Van egy tök jó könyv, a Barátnőim a terhességről, ajánlom :)
2017. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Remélem akkor el fog múlni!! :)
2017. jan. 20. 08:50
 7/8 A kérdező kommentje:
Pontositok kicsit. December 2an volt az utolsó menzeszem.És a jövőhet kedden megyek az első vizsgálatokra.
2017. jan. 20. 08:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Első gyereknél az 5. héten kezdődött, egész délelőtt nem tudtam enni, többször hánytam. Délután pár falat kaja lement, főleg leves leve meg a terhesvitamin, de sokszor azt is kihánytam és amíg el nem aludtam folyamatosan hányingerem volt. Nem segített se a B6, se más babonák (kóla, mély lélegzés, friss levegő stb.) Az egész napos nem evés miatt meg minden más bajom lett, pl. még a wc-re is csak segítséggel tudtam kimenni, meg mindig szédültem. Kb. a 12. hétig tartott. Utána szép lassan tudtam már eszegetni, egyre többet (a végére túlzásba is estem, mert akkor már állandóan éhes voltam). Bár a vérnyomásom továbbra is alacsony maradt, és pár perc sétát se bírtam, de legalább már nem volt annyira rossz.

Ha nagyon alapos orvoshoz mész, kikérdezi a kórelőzményedet, pl. volt-e már vetélésed, milyen gyógyszereket szedsz, volt-e a családban genetikai betegség, stb. Valószínű ez ki fog maradni. Első gyerekkel magánorvoshoz mentem, de csak hüvelyvizsgálatot csinált meg megnyomogatta a hasam. Most a másodikkal sztk-ban voltam, ott meg csak uh volt, nem nyúltak fel.

2017. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!