Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló után teherbeesés?

Fogamzásgátló után teherbeesés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérem, illetve a tapasztalatok megosztását! :)

Az én történetem eddig: Decemberben hagytam abba az Altforalle fogamzásgátló tablettát, mert babát szeretnénk. ( 2évig szedtem) Ezt követően volt ugye a megvonásos vérzésem. Januárban elmentem nőgyógyászhoz, hogy megvizsgáljon minden rendben van e ahhoz, hogy induljon a babaprojekt. :) Semmi gond nincs szerencsére, pont akkor volt tüszőérésem -ezt is mondta, többek közt, és azt is, hogy ahhoz képest hogy 1 hónapja hagytam abba a bogyót, odabent szinte minden tökéletesen visszaállt, és szerinte nem lesz gond a teherbeeséssel. Rá egy hétre (január 12-én) meg is jött rendesen (tehát a bogyó utáni igazi menstruáció), úgy mint régen, a fogamzásgátló előtt (görcsöltem, fájt a mellem stb.)

Na most a gyógyszer szerint február 8-9-én kellett volna megjönnie, de semmi nem történt, illetve fel van puffadva néha a hasam, picit görcsölget is, de nem úgy mint amikor megakar jönni, hanem enyhébben, volt 2 nap amikor szurkált a mellembe, és voltak napok, mikor semmit nem éreztem. 8 napja mindennek a tüneteknek, hogy érzem.

Csináltam terhességi tesztet, 3-at is, de negatít.

Tudom, hogy a gyógyszer után 2-3 hónap kell, mire visszaáll a szervezetem, csak most ott tartok, hogy semmit nem tudok, mikor mi zajlik, és ez a babatervezésben nyilván gondot jelent. Itt most megtorpantam, hogyan tovább...



2017. febr. 17. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Decemberben hagytam abba én is! :) Az első saját ciklusban korán volt peteérésem, a 11-12. ciklusnapon és 27 napra jött meg az első menstruáció. A második gyógyszer nélküli ciklusban csak a 21. napon sikerült az ovuláció, már azt hittem, hogy nem is lesz. Már a 29. ciklusnapon tartok, de még csak a 8. Dpo-n, így ez a második ciklus 35 napos lesz, majd ha 35. nap után se jön meg, akkor fog csak késni, hiába volt az előző ciklusom 27 napos.


Én vezetek hőgörbét, onnan tudom. Ha csak a naptárat nézném, aszerint nekem is "késik" már, de ez nem fedi a valóságot, mert csak akkor késik, ha eltelt két hét az ovu óta és nem jön meg. Szóval valószínűleg neked is kitolódott a peterésed, rosszabbik esetben ebben a hónapban elmaradt. Érdemes hőgörbét vezetni, ha módod van rá, mert így tisztán lehet látni a helyzetet. :)

2017. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor így nyomon követhető ténylegesen, mikor mi történik, és inkább erre hagyatkozzak, mint a naptárra.. :)
2017. febr. 17. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!