Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Amíg nem megyek orvoshoz...

Amíg nem megyek orvoshoz addig ne is jelentsem be a főnöknek hogy terhes vagyok? Üzletben dolgozók, sok ember van, stresszes .

Figyelt kérdés

2017. máj. 20. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Hát... én úgy tudom, hogy terhesség esetén a tizenvalahanyadik hétig nem szabad abbahagyni a progit, ha már egyszer elkezdted, mert vetélést okoz.

Szerintem amint lehet, hívd fel a dokidat, hogy nem kell-e tovább szedned.


Ha a védettség miatt aggódsz, nem kell semmit bejelenteni, a terhesség elejétől védett vagy, akkor is, ha nem szólsz.

Ha azért akarsz szólni, hogy ne kelljen nehezet emelgetned, akkor meg minél hamarabb menj el dokihoz.

És ne törődj a sok rosszindulatú névtelen kommentelővel, a kisbabád legyen a legfontosabb. Mindenki annyit vállaljon, amennyit bír, mártírkodni felesleges.


Nekem is volt vetélésem és veszélyeztetett terhes vagyok. Dolgozom, de ha egy pillanatig is úgy érezném, hogy ez veszélyes, azonnal mennék táppénzre, senkivel nem foglalkoznék. Tizensok éve fizetem a TB-t, senki nem szólhatna egy szót sem.

2017. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
Kedves első! Kereskedelemben melozol? Ha nem akkor maradj csendben. En kereskedelemben melozom es hentesként. Amint negtudtam h babát várok szoltam főnöknek. Bementem másnap melózni utána nem hanem elmentem tpre. En nekem is volt vetelesem csak nekem elhalt a magzat.
2017. máj. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én egy nappal az orvos előtt szóltam. nem akartam, de muszáj volt. Raktárban dolgozok és aznapra be akartak osztani termék összekészítésre, ami 8 órányi hajlongással jár. Nem akartam kockáztatni. Szóltam a műszak vezetőnek, hogy másnapra van időpontom, de nem hajlonganék, ha nem muszáj. Ő megértette és egy könnyebb pozícióba, az ellenőrök közzé osztott be, ami monoton, de nem járt hajlongással. Azóta is ellenőrként dolgozok, semmilyen más pozíciót nem tölthetek be a veszélyeik miatt. 5 hetes voltam ekkor, most 11 vagyok és a 20. hétig valószínűleg maradok. Tovább azért nem fogok tudni, mert a hasamtól nem fogok az ellenőrző ponthoz oda férni. ennél könnyebb pozíció meg nincs.


Kérdező, ha súlyos dolgokat kell emelgetni én szólnék a helyedben. Szerintem megfelelő alternatíva, ha mondjuk kasszáznál. Kevésbé megterhelő testileg. Ami a stresszet illeti, azt meg egyén válogatja. 5 évig dolgoztam kasszásként, ez idő alatt talán 2x ha felment a vérnyomásom az emberekre. Én általában jót röhögtem rajtuk magamban, otthon meg elmeséltem, hogy már megint mit csinált xy.

2017. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszod :) meglassuk hogy adodik alkalom es lehet bejelentem ...
2017. máj. 21. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!