Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves hozzáértők 3. és 21....

Kedves hozzáértők 3. és 21. napi eredményeim jók? Nem értek hozzá.

Figyelt kérdés

Leírom remélem tud valaki segíteni nagyon kíváncsi vagyok.Előre is köszönöm mindenkinek!

3.napi:

TSH:1.62 mIU/l

T4 szabad frakció:18.03 pmol/l

T3:4.97 pmol/l

Luteinizáló hormon:5.07 IU/l

Follikulus Stimuláló hormon:4.75 IU/l

prolaktin:436.00 mIU/l

Ösztradiol:168.7 pmol/l

Progeszteron:1.78 nmol/l

APC rezisztencia:1.54

AT3: 115 %


21.napi:

Luteinizáló hormon:4.35 IU/l

Follikulis stimuláló hormon:2.87 IU/l

Ösztradiol:649.7 pmol/l

Progeszteron:28.38 nmol/l

Totál tesztoszteron:1.28 nmol/l

Ennyi.Köszönöm


2010. máj. 20. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a vizsgálati papíromon rajta vannak a referenciaértékek, az alapján azt mondom, hogy TSH, LH, FSH, ösztradiol, progeszteron és tesztoszteron rendben mind a két szakaszban. Szóval jónak tűnnek, peteérésed is volt a prog.szint szerint. Gondolom dokihoz is viszed.
2010. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lesz 24. napi vérvételed is? Vagy elég ez a 2? Szerintem ezek kb. jók, nekem is hasonlóak voltak.
2010. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem lesz 24. napi csak ez a kettő volt.Igen megyek dokihoz de még nem mostanában ezért is érdekelne.Akkor kb minden rendben megnyugodhatok??Bár akkor meg azon agyalok,hogy most akkor miért is nem jön a baba??:S Van még valaki hasonló helyzetben?Köszönöm addig is.
2010. máj. 20. 18:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Enyhe Prolaktin szint emelkedésed van..nem vészes 60-tól 1200 ig már közepesen emelkedettnek számít..orvos nem mondta?Gyógyszerrel tudják csökkenteni..én is évekig nem estem teherbe..majd végül épp hormonvérvételen voltam 50-re levitték és két hét múlva megtudtam, hogy babás vagyok..tehát azzal már sikerült terhbe esnem.Gondolom endrokrinológushoz kell majd járnod vagy lehet az küldött el..nem derült ki..de ez a hormon általában szoptató nőkben van jelen azért ők nehezeh esnek teherbe..emiatt mondják amíg szoptat valaki nem lesz babás..erre is van azért kivétel...amúgy az agyalapi mirigy apró jóindulatú kis daganatai okozzák ezt nem terhes nőknél, jól kezelhető..tehát ne aggódj, hanem kezeltesd mihamarabb.
2010. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Húúha.Ezt már mondták nekem régebben egy természetgyógyász.Mármint azt h magasabb a prolkatinszintem de nem nagyon hittem el..ezekszerint igaz.Igen hallottam erről h ettől nehezebben esnek teherbe a nők.Csak gyógyszerrel lehet kezelni??Nincs valami gyógynövényes szer?Neked mivel vitték lejjebb a prolaktint?Az orvosom nem mondott semmit.Hogy tudok eljutni endokrinológushoz?Bocsi a sok kérdésért kicsit megijedtem...
2010. máj. 21. 14:04
 6/11 A kérdező kommentje:
Szeretném kérni h olyanok írjanak akik tuti biztosra tudják a választ.Előre is köszi.
2010. okt. 19. 09:53
 7/11 anonim válasza:
Szia! Nekem is magas a prolaktinszintem a tüneteim alapján és az orvosom szerint. Vérvételre most készülök. Kicsit utánaérdeklődtem, hogy hogyan lehet lejebb vinni a szintet hormontartalmú és rossz közérzetet okozó gyógyszer nélkül. Az orvos a Bromocriptin nevű gyógyszert emlegette. A védőnőm szerint nem jó, barátnőmnek sem hozta helyre. Nekem a barátcserje kapszulát ajánlották. Már be is szereztem, 3000 Ft volt. Ezt 3 hónapig kell szedni, a mensi 1. napjától, és nem hormontartalmú. Endokrinológus központi kórházakban vannak. Ne ilyedj meg, ezt lehet a legkönnyebben kezelni. Én is pozitívan állok hozzá:)
2010. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Akkor szerinted is magas egy kicsit??
2010. okt. 19. 20:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszerrel szépen csökkenthető, de természetes gyógymód is van, a búzacsíra, bio vagy gyógynövény boltba kapható száz valahány forint egy csomaggal az sokáig elég..naponta pár kiskanál bele a joghurtba ..olyan íze van mint a darált diónak..szépen eszegeted és hatni fog.
2010. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom olvasod-e még. Én még az elején írtam, de a lényeg: nekem is ennyi a prolaktinom, és erre azt mondta a nőgyógyász, hogy rendben van (májusban), aztán most elmentem endokrinológushoz, és mondta, hogy magas. Bromocriptinnel kell levinni. Most szedem, remélem hat. A nődokimnál szeretnék szülni, ahhoz ért, de a meddőséghez nem, fogalma sem volt az értékeimről, de az endokrinológia nem is tartozik hozzá....én a helyedben elmennék egy endokrinológushoz.
2010. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!