Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Áldott állapot? Nektek mennyir...

Áldott állapot? Nektek mennyire volt az?

Figyelt kérdés

Nekem az első terhességem ben 7 honapot kórhazba töltöttem.Sok betegségem volt.Sokat szenvedtem.aA vesémet is műteni kellett.

Most szeretnénk kistestvért a kisfiunknak aki 4 éves már.A doki nyugtatgatott egy terhesség sem egyfoma.

Remélem.

Sokszor csodálattal hallgattom azokat a nöket akik végig otthon problémamentesen csak szülni mentek a kórházba.


2018. jan. 31. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálam az első kb 20 hét volt kegyetlen. Eleve vérzéssel kezdtünk, így a 12. hétig progeszteront kaptam, addig nem is lehettünk nyugodtak, hogy velünk marad a pici. Mellé pedig olyan rosszulléteim voltak, hogy felkelni alig bírtam, csuklottam össze, lefogytam, legyengültem teljesen. Majd kiderült, hogy a baba mellé a sorstól jár egy mióma is. Egyelőre szerencsére nem növekszik, de nem is tűnik el. Egy percig nem éreztem, hogy ez áldott állapot.

Most 30 hetes vagyok, talán kezdek felszabadulni és élvezni. Mostmár a terhesség természetes velejárói vannak meg. Derékfájás, lábdagadás, mellfájdalom stb. Mégsem mondom azt, hogy a világ legcsodálatosabb érzése babát várni.

2018. jan. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán az első volt olyan, amit annak lehet nevezni, de még ott is feküdnöm kellett felpolcolva, mert túl korán nyíltam. A többinél már kijött minden gond, ami kijöhetett... Akkor nagyon megszenvedtem, de annyira akartam őket, hogy próbáltam nem a számon kicsorgó savra meg állandó elájulásra összpontosítani, hanem csak arra hogy kint lesznek és imádnivalóak lesznek, most már jó visszagondolni, hogy rugdalóztak odabent, akkor tényleg én is irigyen néztem minden olyan kismamát, aki nem hányt, nem kellett mindig feküdnie és társai. Volt ára, de megérte, ha rájuk nézek, és olyan ügyesek-okosak :)
2018. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen!Feltétlenül megéri persze a pillanat mikor m3gszületnek es egészségesek a sok terhességi ,,bajok,,ellenére.
2018. jan. 31. 12:32
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Nekem egyelőre igen


20. Hétben vagyok


Nem hánytam, émelyegtem

Nem fájt semmim

Nincs farkaséhségem


Csak növekszik a pocakom- mellem


És most egy kicsit hálát adok, ahogy titeket olvaslak

2018. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

húúú nekem áldott volt, és nem éreztem terhesnek magam, hanem várandós voltam :) minden percét imádtam!! akárhányszor végig csinálnám(bár ha lesz még egy tuti nem ilyen lesz).

a szülés része nem volt jó...

2018. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első 14 hétben reggeltől estig hánytam, gyenge voltam és nyűgös. De tudtam, hogy miért van mindez. Most, hogy már nem hányok minden nap, és kerekedik a pocak, sokkal sokkal boldogabb vagyok. És várandós, határozottan nem terhes! :)
2018. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első álom-terhesség volt, egyedül egy kis vizesedés volt az utolsó 2 hétben. Hosszú, de relativ könnyű vajúdással, és gyors, alig fájó kitolással végződött az áldott állapot. Ezért is mertünk hamar 2. babát vállalni, alig 2 év van köztük. Vele viszont rengeteg panasz elővett. Nehéz terhesség volt, nagyon megviselt, a 3. trimeszterben már maga a létezés fájt. Míg az elsővel vígan elsétáltam dolgozni 1 km-re a 36. hétig, a másodikkal az is sok volt, hogy kimentem levegőzni a nagytesóval. Másodjára még hosszabb volt a vajúdás, és sürgősségi császárral végződött.
2018. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első terhesség 4. hetétől a 24. hetéig napi minimum 2 hányás volt, utána a szülésig egész nap émelygés. Végig olyan görcseim voltak hogy napi 6 magnézium tabletta mellett is sírva, visítva ébredtem éjszaka, nem ettem az átlagnál többet, de az edzést abba kellett hagynom és utolsó 2 hónapban ágyban fekvés volt így 20 kg-ot híztam, 34. héten elment a nyákdugóm, onnantól folyamatos folyás. A nagy hasam miatt aludni nem tudtam rendesen, bár már az 5. héttől kimerült voltam. Volt olyan, hogy borzalmasan kívántam valamit, férjem este 10-kor elment érte közértbe, és mikor hazaért vele és odaadta akkor elkapott tőle az undor, és mentem hányni (szegény..).

És ezek csak azok amik megmaradtak így 2 év után :D

Ennek ellenére én áldott állapotnak mondtam, mivel nagyon szerettük volna a babát, és az addigi életem legboldogabb perce volt mikor megláttam a pozitív tesztet. Aztán onnantól kezdve minden nap a legboldogabb nap, mert látom ahogy fejlődik, ahogy mosolyog... Simán megérte a szenvedés!


Nos a 2. terhességem szerencsére teljesen más, 11. hétben vagyok, és eddig nem is éreztem magam terhesnek. Nincs semmi panasz, nem híztam, a lányommal eljárok mindenhova (úszás, tánc, kirándulás, játszóház), fáradékonyabb sem vagyok. Talán emiatt még fel sem fogtam hogy jövő héten genetikai uh, és mindjárt átlépünk a második trimeszterbe. Sokkal gyorsabban telik az idő így.

Úgyhogy van remény hogy lesz jobb terhességed. Sok sikert a babához :)

2018. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eddig rendben voltam, most 6. hét közepén beköszöntött a szédülés és a reflux :/
2018. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetlen negatív tünetem sem volt a 41 hét alatt. A végén minden nap fellépcsőztem a hatodikra NST-re, még a dokik is lifteztek. 😂
2018. jan. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!