Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit mondanatok a 2. gyerek-tem...

Mit mondanatok a 2. gyerek-temat feszegeto rokonnak?

Figyelt kérdés

Van ket kozeli rokon, akinek nem tudom mar, mit mondjjnk, nem szallnak le a temarol. Szeretnenk 2. gyerek, 1,5 eve probalkozunk, ok is tudjak, hogy akarunk, megmondtuk, megis folyton kerdezgetik, hogy mikor lesz mar masodik. Kozeli csaladtagok, szeretnek minket, sokat segitenek, jo a viszony veluk, nem akarok bunkon beszolni, de kezd elegem lenni. Epp eleg megkuzdenunk az eddigi sikertelenseghel, ami miatt mar nem is vagxok benne biztos, hogy akarom-e (persze nagyon orulnek, ha osszejonne). Ugy kerdezik, mintha rendelesre jonne a gyerek, mintha mi tehetnenk rola, hogy meg nincs uton.


Otleteket varok, hogyan fogalmazzak hatarozottan, de udvariasan, hogy lealljanak? Mert mar ez is csak a keseru reszehez ad hozza... Mikozben elvezni szeretnem, hogy egy gyerekunk mar van, aki megcsak most kezdte az ovit. O egyebkent elsore osszejott.



2018. okt. 1. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Állj ki magadért tisztességesen.

Mondd meg h levan zárva a téma. Nem az ő dolguk. Ennyi

2018. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, es eleg sertodosek mindketten, nincs kedvem 3-4 honap mosolyszunethez, mint legutobb, mikor megkertem (udvariasan egyebkent), hogy ne szoljanak bele a dolgainkba (gyereknevelos tanacsok...). Aztan persze azota ugyanugy nem veszik eszre magukat. Rosszban sdm akarok veluk lenni, kozeli csaladtagok, es a gyereket is imadjak.
2018. okt. 1. 19:37
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
“Ne sèrtődjetek meg, de ne kérdezgessetek erről a tèmàról, időben tudni fogtok róla, ha jön. Sajnos nem vagyunk jósok, hogy megmondjuk, az mikor lesz.”
2018. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az elsőre 6 évet vártunk, mindenki tudta, hogy szeretnénk. Egyszerűen megmondtuk, hogy mi lennénk a legboldogabbak, ha végre sikerülne és higgyék el, nem rajtunk múlik a dolog. Szerencsére mindenki volt olyan értelmes, hogy felfogták és nem kérdezgették havonta (csak félévente 😂).
2018. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanebben a cipőben járok, igaz, mi csak 3 hónapja teszünk érte. Elkotyogtuk egyszer, akkor azt gondoltam, hogy elsikkadt a többi téma mellett a beszélgetés során, de nem. Azóta már kaptam hetente a kérdést, hogy van-e kistesó bennem? Erre annyit tudtam kinyögni, hogy ami bennem van, az holnap távozik a vécén. Ha bármi komolyabb lesz bennem, időben szólni fogok, de addig vegyék úgy, hogy nincs hír és ne kérdezzenek újra és újra. Nem biztos, hogy felfogta az illető, mert figyeli a ciklusaimat és a következőnél újra jöhet, de elismétlem ugyanezt, ahányszor csak kell.
2018. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Pedig maskepp nem ertik meg.

Max ultesd le oket,kerd meg h ne sertodjenek meg ,de neked ez nemjó, magyarazd el miert nem akarsz masodikat stb stb, es ha fontos vagy probaljanak megérteni, ha nem, akkor meg ne beszéljetek erről a témáról! Érett, normalis, felnott ember ezt felfogja. Ha meg igyis berágnak.. tudod kinek hiányoznának! Akkor haragudjanak..

2018. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! 1 es voltam.

Sok sikert.:)

2018. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 évet vártunk a kislányunkra. Aki rákérdezett, annak én kerek perec megmondtam, hogy nagyom szeretnénk, de sajnos nem jön össze, orvostól orvosig járunk, hogy összejöhessen.
2018. okt. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A testvéremék vannak hasonló helyzetben, mint te, és egy időben a férjem nyaggatta őket, kb. minden találkozásnál megkèrdezte, mi újság gyerekfronton. Én állítottam le ilyenkor rögtön, hogy nyugodjon le, időben tudni fog róla, ha jön a kistesó. Mondjuk ő szerencsére nem sértődős és le is állt végre a kérdésekkel. Ráadásul nem is egy nagydumás, hajlamos rosszat szólni rossz időben, de csak leesett neki, hogy amit ő kedves érdeklődésnek szán, az tapintatlanság is lehet.
2018. okt. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!