Segítsegre,tapasztalatra lenne szükségem.3hónapja missed ab-om volt sajnos😪 Közben kiderült,h.Hashimotom van.Babát szeretnénk.Kérdésem ki milyen vitamint szed?Én progeszteront szednék pluszba,de nőgyógyász még nem fogad.

Figyelt kérdés
Amit szedek:Gravida Optima,D-E vitamin,Cink-szelén,Myositol.Minden tanácsért hálás vagyok😊😉

2020. júl. 19. 17:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasimotos vagyok. Ne haragudj de ezen vitamin nem fog segíteni.

TSH-d mérve lett? Anti tpo? Ezekre kellene gyógyszer mielőbb.

Szelénium cink tàmogatja a pajzsmirigy működést, de az is csak vitamin.

Gravida meg társai meg pláne nem ide tartozik.

Progeszteron vetélés után jó, mondjuk azt szoktak írni.

2020. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Derjaderja ***** válasza:
100%

Thyroxin kell rá egyedül.

A progeszteron csak progeszteron hiányra jó.

Azt beszèld meg az endokrinológussal, hogy jódos vagy jódmentes terhes vitamint szedj-e. A jód fellobbanthatja a gyulladást, de a magzatnak kell, ezért nekem a babatervezéshez jódmentes, a terhességre már jódos vitamint adtak.

Az atpo csak a diagnózishoz kell, nekem 2000 felett van mindig, egy normális terhességem es gyerekágyam volt így, most meg a 2. babát várjuk, mindkettő 3 hónapon belül összejött. TSH legyen jó.

2020. júl. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Endokrinológus nem mondott semmit az eredményeimre,csak h.nagyon akatok szedni vmit,akkor szedjem a Myositolt.Érdekes..!Igen,én is azt vártam volta el amit írtatok.Az értékeim amúgy:TSH 0.3, Anti Tpo:58.6,Anti-tireog.:169.9 volt.Szerinte ezekkel az értékekkel teherbe lehet esni...
2020. júl. 19. 17:56
 4/23 A kérdező kommentje:
A jóddal kapcsolatban is azt mondta amit Te is.De szte a gravidában nincs olyan sok,szedhetem...220ug
2020. júl. 19. 18:00
 5/23 Derjaderja ***** válasza:
De a 0,3-as TSH az alacsony. Akkor aktuálisan túlműködik a pajzsmirigy. Van ilyen, amikor fellángol a gyulladás. Erre nem lehet thyroxint adni.
2020. júl. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Derjaderja ***** válasza:
A Trimeszternek van jódmentese. Én vettem mellé külön jódtablettát a terhesség esetére, de aztán amikor terhes lettem, Femibionra váltottam, mert zabáltam a Trimesztertől, de nem mindenki reagál így rá.
2020. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek ezzel az értékkel teherbe esés?Sajnos már nincs ötletem...A dokik olyan lazán fogják fel a dolgokat,mikor nekünk ez az egy életünk van
2020. júl. 19. 18:37
 8/23 Derjaderja ***** válasza:
Túlműködik egyelőre. Az alulműködés szokott infertilitást okozni. De lehet, nem.ettől vetéltŕl el.
2020. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szintén hashimotoként szólok hozzá. A szelén szart se ér önmagában. Pajzsmirigy hormon kell. Kb 3 hónap míg beall tőle jó esetben. 3 havonta kellett ellenőriztetnem. Jód mentes terhesvitamint szedtem míg terhes nem lettem, terhességnél mehet a jódos, mert kell a babának. Kettő alá kell vinni a tsht, hogy teherbe tudj esni és ne legyen vetélés. Én 0.6al tudtam teherbe esni. 3 felett vetéltem sajnos.
2020. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Anonim:milyen terhesvitamint szedtél?

Köszönöm,nagyon aranyosak vagytok...kezd tisztulni a kép😉

2020. júl. 19. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!