Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem akarok bunkónak tűnni de...

Nem akarok bunkónak tűnni de azoknál akiknek nehezen jött össze a baba mennyire volt jellemző az elhízás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert sok hormon problémánál szokott ez lenni
2021. jan. 20. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 45 kiló vasággyal (164 cm) és 4 évig nem sikerült, többször elvetélt.
2021. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Oda-vissza okozati kapcsolatok vannak az elhízás és a meddőség bizonyos formái között, ezért valóban több az elhízott a meddők között. A pontos arányról fogalmam sincs. De sajnos elhízás nélkül is simán lehet valaki meddő, például korai menopauza miatt.


Ha arra akarsz kilyukadni, hogy a meddő nők maguk tehetnek róla, mert minek híztak el, akkor viszont erősen tévedsz. Egy csomó dolog hajlamosít a kövérségre, mint a stressz, inzulinrezisztencia (ami kialakulhat soványan is). Normális anyagcserével nem nagy kunszt megtartani az egészséges súlyt. Nade ha folyamatosan éhes vagy az IR miatt, úgy már azért nem triviális. Nem csak a hízás okoz IR-t, az IR is okoz sajnos hízást.

2021. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Bírom ezt, amikor a normál testalkatú szerint minden elhízott lusta és zabál. Azért megkínálnálak valami jó kis pm betegséggel vagy IR-el néhány hónapra, rögtön nem lenne ekkora arcod.
2021. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Dehogy, csak azért kérdeztem hogy tényleg igaz e ez hogy ha mondjuk pcosa van valakibek akkor elhízik pl?
2021. jan. 20. 13:25
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
108 kg val azonnal teherbe estem. Egészséges szervezet mindegy hány kiló, nem ez számít. Nem feltétlen beteg aki elhízott és nem feltétlen egészséges aki vékony.
2021. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
A PCOS gyakran jár inzulinrezisztenciával és emiatt hízással, de ritkán előfordul, hogy valaki vékony és mégis PCOS-e van és meddő.
2021. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem PCOS mellett 163cm/55kg voltam lombik előtt. Kaáli intézetbe járunk egy ideje, és legtöbb nő nincs ott elhízva akiket látok. Persze van néhány akinél nagyobb a súly, de ahogy fentebb is írják egészségügyi oka is lehet.
2021. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig jár elhízással a hormonzavar, barátnőm pcos és kb. 50 kg, másik ismerősnek súlyos pm alulmüködése volt, tsh 80 fölött és nem volt elhízva.
2021. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Nekem pcost mondott a dokim, holott 53 kilo voltam. Vékony és sose zabáltam. De mozogtam rengeteget, meg mindent ettem.

Egyből sikerült az első és a második baba is hálistennek.

A férjem családjáról tudnék nyilatkozni ott mindenki sajnos kövér, mert ők tényleg rengeteget esznek munka után rögtön pihennek, meg hétvégén délután alszanak. Heti 1-2 torta süti édesség, cukrozott üdítő, pörkölt éjjel nappal.

100 kiló körül vannak pedig 160-165 cm körüliek.

Ott az egyik csajnak bő fél év után lett az első, most szeretnének másodikat de már jó ideje nem jön össze.

Őket abszolút nem izgatja hogy ha pco ir vagy más probléma lehet, mert nem is mennek vele dokihoz, de fogyni se akarnak.

Amúgy a meddőség meg a kövérség sztem nem jár együtt sajna vékonyan is lehet valaki meddő.

2021. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol le van írva hogy a PCOS ugyanúgy érinti a normál súlyú és testalkatú nőket is. Én világ életemben sportoltam (mountain bike, később crossfit + futás), nem voltam elhízva, IR és PCOS mellett sem. Mégis csak lombikkal sikerült teherbeesnem.
2021. jan. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!