Lombik kezdés márciusban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezd valaki még lombikot mostanában, aki szeretne tapasztalatokat megosztani? :o) Mi most kezdjük majd az elsőt és nagyon bizakodók vagyunk. Valaki még? :o)



2021. febr. 25. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/862 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Mi is márcus elején megyünk majd, de mi már a 4.-re. Te melyik városba mész?

2021. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/862 anonim válasza:
84%

Szia, én 40 éves vagyok! És nekem nem jött össze 2 embriót ültettek be.

Ebbe a korban már csak 5-10% az esély

Ti hány évesek vagytok?

2021. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/862 anonim ***** válasza:
84%

1-es vagyok: én 32 éves vagyok. Neked egy lombik volt?

Nekem mindnél 2-őt ültettek be. Első nem sikerült, utána kiderült, hogy mthfr mutációm van, így kell szúrnom véralvadásgátló szurit. 2. és 3. sikerült, de vetélés lett sajnos. Most kideült, hogy Nk ölősejt és kevert limfocita kapcsán is probléma van, így a következőnél már szteroidot is kapni fogok.

2021. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/862 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mi budapestiek vagyunk. Én is 40 vagyok. Már egyszer spontán összejött, de ő nem maradt velünk. Közben/utána derült ki nálam is a véralvadási zavar (nálam egy ritkább fajta). Szóval mi várhatnánk is a vetélés utáni spontánra, de az életkorom miatt nem akarunk.

2021. febr. 25. 13:10
 5/862 A kérdező kommentje:
2-es: Az esély szerintem attól is függ, hogy rájöttek-e a probléma okára. Nem? Nem csak az életkortól. Sajnálom, hogy nem jártatok sikerrel!! De biztos majd a következő! :o)
2021. febr. 25. 13:16
 6/862 A kérdező kommentje:
1-es: Hú, nagyon nagy lelki erő kellhet a 4.próbálkozáshoz...Nem semmi, hogy újra és újra neki tudtok menni!
2021. febr. 25. 13:24
 7/862 anonim ***** válasza:
75%

1-es vagyok: köszi, valóban nem egyszerű:( Reméljük, hogy a szteroid segíteni fog most. Múlt héten voltunk a G1 intézetben, és ott a doki az Nk ölősejt és kevert limfocita kapcsán is problémára hármas kezelést ajánlott. Szteroid + véralvadásgátló (ez eddig is volt) + Ivig infúziós kezelés (ebből 3 kellene, és darabja 523.000 Ft). Az immunolgiai kezelésekben a dokik se értenek egyet. Kaális orvosunk is azt mondta, hogy ez még bizonytalan terület. Így hogy nem is biztos, hogy segítene ez a drága kezelés, egyenlőre megpróbáljuk csak a szteroiddal. Bízzunk benne, hogy segíteni fog.

Ha nálad kérdező a véralvadási probléma volt a gond akkor háthaegyből sikerül a lombik, és ha kapsz szurit hátha meg is marad.:)

2021. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/862 A kérdező kommentje:

1-es: no, ez bíztató, hogy erre rájöttek, reméljük, ez volt a bibi. Meg az is jó, hogy ezek szerint, akkor teherbe tudsz esni, ezzel nincs gond. Ez talán jobb érzés -persze csak utólag- lelkileg, mintha nem sikerült volna még. Nem?

Mikor kezditek a következőt?

2021. febr. 26. 08:07
 9/862 anonim ***** válasza:
58%

1-es vagyok: igazából annyira nem bíztató, inkább idegörlő az egész. A Kaális orvosom ajánlotta ezt az Nk ölősejtes vizsgálatot, de ő elment szülni. Megcsináltattuk a G1 intézetben, ott a doki az Ivig kezelés mellett áll természetesen. Náluk ez azt jelentené, hogy 3 infúzió kellene, és darabja 523.000 Ft. Jelenlegi Kaális orvosunk azt mondja ez egy bizonytalan terület, és az orvosok se értenek egyet, hogy hatásos-e a kezelés. Interneten is kétféle véleményt lehet olvasni. Ha azt mondanák, hogy ez használható kezelés, mint egy másik gyógyszer a lombik alatt, akkor belevágnánk, de így hogy feleslegesen kidobni ekkora összeget az ablakon, ez eléggé veszélyes.

Igazából a fagyasztott beültetésel sikerült (igaz csak a Fet-nél adtak Clexane-t), így kicsit félek, hogy most teljes stimulációs lesz, így vajon sikerül-e.

Hát én nem mondanám, hogy jobb érzés lenne. 5 év alatt sose teszteltem pozitívat, de mindig is azt mondtam, hogy inkább ne is legyen pozitív, csak ne legyen vetélés. Aztán végre lett egy pozitív tesztünk, hát kicsit se volt egyszerű az a rövid idő amíg tartott. Vérzés lett elég hamar hematóma miatt, kórházba kellett feküdni, egyfolytában arról volt szó, hogy a vér kimoshatja az embriót. Senki nem jöhetett be a covid miatt. Hazaengedtek, mert a hematóma elkezdett felszívódni. Vert a szíve úgy engedett haza a doki. Mentem a kontrollra, és megállapította, hogy leállt a szíve. Borzasztó volt... Következőnél pedig üres volt a petezsák, az "egyszerűbb" volt.

G1 intézetes doki nézőpontja a vizsgálat kapcsán, hogy idegennek érzékeli a szervezetem az embriót, ezért elpusztítja. Hát eddig is rosszul éreztem magam, de amikor ez kiderült akkor még jobban lelkiismeretfurdalásom lett. Persze a Kaális doki szerint az immunológiai kezelés nem biztos, hogy hasznos.

Bocsi kicsit hosszú lettem, de ez most így kijött belőlem. Borzasztó, hogy ennyire mást mond a két doki, is így menjünk a követkető lombikra teljes bizonytalansággal.

Igazából eléggé pontatlan a menstruációm, de nagyjából jövőhét utáni héten kezdjük majd a következőt.

Ti mikor kezditek?

2021. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/862 anonim ***** válasza:
74%

Mi még csak most kezdjük bejárni ezt a meddőségi vizsgálatos utat, így hozzáértés nélkül botlottam a kérdésbe, teljes szívből kívánom, hogy valóra váljon az álmotok!

Mi 3 év sikertelenséggel vágunk neki, reméltem, hogy nem lesz rá szükség, de sajnos beláttuk, hogy ez nem megy nálunk olyan egyszerűen. 36-45 vagyunk, nagyon gáz...

2021. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!