Endometriózis műtét egy nehezítő tényező a teherbeeséshez?

Figyelt kérdés
Barátnőm 35 éves és pár éve műtötték ezzel, várni akar még a gyerekvállalással, előfordulhat, hogy a problémája miatt csak sok idő alatt jön össze a gyerek?
2021. ápr. 12. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyan endometriózisost akinek évek óta nem jön össze pedig a műtéten már átesett. Ismerek olyat is aki pont emiatt lombikra ment és így lett gyereke. És ismerek olyat is akinek azonnal spontán összejött kezelt endometriózis mellett. Lutri.
2021. ápr. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Maga az endometriosis az, ami nehezítő körülmény. Ha valaha gyereket akar, akkor endometriosissal, 35 évesen marhára nem kellene várnia, mert ki fog futni az időből.
2021. ápr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De azzal, hogy megműtötték nem szűnt meg ez a gond? (Mármint nincsenek tünetei, tehát még befolyásolhatja a teherbeesést)
2021. ápr. 12. 17:13
 4/8 A kérdező kommentje:
az utolsó mondatom is kérdés lett volna. :)
2021. ápr. 12. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az endometriosis krónikus betegség, nem múlik el. Ha sikerült az összes gócot eltávolítani, akkor egy darabig lehet, hogy "nyugi lesz", de az a legritkább eset. Én biztos nem húznám a dolgot a helyében, de ő tudja.
2021. ápr. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első endometriózis műtètem hét éve volt. Próbàlkoztunk, hiàba. Most egy éve várok a műtètre, aztán Lombikra megyünk. 33 èves vagyok. Nincs mire vàrni, mert nem fog menni
2021. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy műtét után javasolják, hogy mindent bele, mert pár hónapig nagyobb az esély. Barátnőm rögtön az első hónapban teherbe esett. Nyilván az endo nehezítő tényező és vannak olyanok is, akiknek a műtétet ismételni kell. 35 évesen ilyen problémával én tuti nem várnék.
2021. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondta az orvosom, hogy műtét után közvetlenül húzzunk bele, mert utána egyre nagyobb a valószínűsége, hogy visszajön. Ha több éve műtötték, akkor valószínű visszajött - hacsak nem szedett olyan gyógyszert, ami leállította a ciklusát (asszem Visanne).

Pataki Zitáéknak épp az endo miatt nem jött össze 9 lombikkal sem. Bár tegyük hozzá, hogy endo és endo között is van különbség, plusz nem mindegy hogy mely szervek érintettek.


Nekem egyébként a műtét után egy évvel jött össze, lombikkal (de nálam volt más nehezítő tényező is)

2021. ápr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!