Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt köztetek olyan aki...

Van itt köztetek olyan aki úgy vállalta be a lombikot, hogy tulajdonképpen csak megcsinálta mint egy feladatot ami ahhoz kell, hogy végre békén hagyják?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak a számomra mérgező környezetem miatt vállalnám be hogy végre meglegyen már a gyerek, hogy ne kelljen folyton azt hallgatnom hogy már öreg vagyok és nincs esélyem. Végig lehet így csinálni? Szeretnék nagyon gyermeket de irtózom a lombiktól, de már úgy érzem inkább alávetem magam , megerőszakolom magam és megcsinálom.

2022. febr. 17. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért irtózol a lombiktól? Ha nem cseszegetnének, viszont szeretnél gyereket, magadtól nem vállalnád be?
2022. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

most töltöttem be a 36-ot és egészségesnek érzem magam. Endometriózis gyanúm van, ami nem okoz panaszt de bizonyítva még nem lett.

Ha nem lenne a környezetem nyomása rajtam én még 38 éves koromig várnék a lombikkal, de amikor ezt az orvosnak megemlítettem akkor szabályosan kigúnyolt és majdnem hogy a képembe mondta hogy öreg vagyok már. Már lassan 100-nak érzem magam.

2022. febr. 17. 18:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt hiszem 35 év felett számít egy kismama "korosnak", de ezt azért nem szó szerint érdemes venni, orvosi értelemben kell rá gondolni. Nyilván később is lehet gyereked, de az évek múltával egyre nehezebb megfoganni és kihordani is egy babát.


De ha csak az erőltetés miatt vágnál bele, tényleg várj inkább még. Én pl engedtem a nyomásnak és eléggé iszom a levét. ( Bár nem annyira mint amennyire hittem hogy fogom, és a gyereknevelés is könnyebben megy eddig, mint amire számítottam)

2022. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért vállald be a lombikot mert bárki leöregez, hanem mert szívvel lélekkel vágysz a gyermekre.
2022. febr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
ennyi idősen így gondolkodni nem érzed, mennyire ciki?
2022. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én ugyan csak 30 vagyok, és most megyünk majd első konzultációra. Én bízom abban hogy gyógyszeres segítséggel spontán vagy esetleg inszemmel sikerülhet 😊

Ha valamiért a lombik lehetne csak, én sem állok készen rá pedig nagyon szeretném a babát. Bár kicsit tartok tőle, hogy a doki mit szólna... De rokonok/barátok stb nem fognak belehajszolni

2022. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mások miatt ne kezdj bele egy ilyen nagy dologba.Ha nem érzed magad késznek akkor várj még bár igaz ami igaz már 36 évesen nincs olyan sok időd.

Nem rosszból írom ezt de évről évre csökken a teherbeesés esélye mert romlik a petesejtek minősége tehát 40 felé már a fele tuti nem életképes és ezáltal nem lesz jó,életképes embrió belőlük.Persze számít a férfioldal is jócskán de nagyon mérvadó a kezelésnél a nő kora.Gondold át és 1 éven belül ha úgy érzed álljatok neki a procedúrának.Nem kell félni tőle.

Először ijesztőnek tűnik mert új az egész de nem szörnyű emberkínzás egyáltalán szóval ha ez az aggály oka akkor ezen lépj túl vagy elveszítessz egy jó lehetőséget amit később megbánhatsz de már túl késő lesz.

2022. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 múltam, mikor próbálkozni kezdtünk, 2 évig egyáltalán nem estem teherbe. Mi mondjuk egyformán gondolkodunk a férjemmel, hogy semmilyen mesterséges dologba nem mentünk volna bele. Nekünk nem is jelentett gondot, anyósom viszont állandóan nyüstölt volna a lombik felé. Nem volt kellemes hallgatni, de nem álltam volna kötélnek akkor se, ha nem születik gyerekünk, mert számomra súlyos erkölcsi dilemmát okozna a lombik.

2 év után aztán terhes lettem, de korai vetélés lett belőle. Aztán lett még egy vetélésem, és végül a harmadik terhesség megmaradt. 39 évesen szültem a fiunkat, semmi gond nem volt se terhesség alatt, se szülésnél, hála Istennek.

2022. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó...jó ilyet olvasni...mármint jó olvasni olyan véleményt is, aki le meri írni hogy nem vállalta volna be a lombikot. Manapság olyan természetesnek tűnik, de mégis vannak emberek akik nem biztos hogy el tudnák fogadni...

Valahol amúgy legbelül érzem, hogy csak időt kell hagyni és majd összejön nekünk is.

2022. febr. 27. 14:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Kérdező, kívánom, hogy összejöjjön nektek, és örömödet leld mind a terhességben, mind az utána következő dolgokban (szülés, babázas, gyereknevelés).
2022. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!