Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan, akinek azért nem...

Van olyan, akinek azért nem jön össze a baba, mert túl vékony? Én 172 cm, 48 kg vagyok. 8 hónapja próbálkozunk. (Nem vagyok anorexiás stb, csak ilyen genetikailag).

Figyelt kérdés
2022. febr. 18. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha kórosan sovány volnál, nem is menstruálnál. És feltételezem, úgy nem is próbálkoznátok.

Arra ügyelj, hogy a vitamin és ásványi anyag háztartásod rendben legyen. Ha pedig 1 év után sem jön a baba, akkor ne sajnáld a pénzt és időt arra, hogy mindketten alaposan kivizsgáltassátok magatokat.

2022. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy genetikailag vagyok ilyen vékony (165cm, 45kg). Aztán kiderült, hogy IR-es vagyok (menstruációm rendszeres volt, peteérésem is volt). Miután elkezdtem a diétát, gyógyszert, mozgást fel is jött rám 4 kg és teherbe is estem. Ha nem jön össze a baba 1 év után, akkor érdemes elmenni kivizsgálásra. Pajzsmirigy probléma, coeliakia is okozhat soványságot, amik befolyásolhatják a teherbe esést is.
2022. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Párod is érdemes lenne azért meg vizsgálni, hogy milyen a sperma képe, sok esetben férfi oldalon van a gond.
2022. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el egy átfogó kivizsgálásra legkésőbb a próbálkozás utáni 1 évben (hormonvizsgat, uh, vérvétel stb). Beszélj az orvossal, hogy milyen vitaminokat ajánl. Nekem ezeket kellett szednem (kálcium + D vitamin, Vas + C vitamin, Folsav, Halolaj, K vitamin, E vitamin, Jód, Szelén, Cink, B1, B2, B3, B6, B12, A vitamin). Emellett a párodnak is legyen egy spermavizsgálat. A stresszes életmód, káros szokások is csak rontanak a teherbeesésen.
2022. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam ilyen vékony brutál vékony volt a méhnyálkahártyám, szinte alig volt valamennyi. Nem volt semmilyen problémám ezen kívül, amikor sikerült híznom és a menstruációm is helyreállt (addig 3 napos, pár cseppes "menstruációm" volt, amit nem is lehet mensinek hívni...) összejött a baba
2022. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Menstruációm van és normális, férjem sperma eredményei kitűnőek, én az utóbbi fél évben minden hónapban orvosról orvosra jártam és kiderült a cöliákia, illetve enyhe pajzsmirigy alulműködés ami kezelve van. Azóta híztam is 3kg-ot amit sajnos előtte leadtam a stressz miatt. :/ De lényeg hogy azt visszahíztam így vagyok most 48kg. Orvos mondta csodálkozik hogy ilyen sovanysag mellett a reprodukciós képességem (ciklus) amúgy rendben van. Mindig van peteérésem és rendes méretű domináns tüszőm is. Csak érdekelne, hogy ki hány centivel és kilóval esett teherbe, tudom hogy sok minden más is befolyásolja és az egyéni, de nekem a BMI azt írja hogy az ideális súly 66 kg lenne ami szinte lehetetlen elérjem, ismerem magam :D nagyon gyors az anyagcserém és az elmúlt 3 hónapban sikerült 45-48-ra felhízni. Örülök ha a BMI-m alját az 54kg-ot elérem. :/
2022. febr. 18. 18:47
 7/10 A kérdező kommentje:
Még azt lehagytam hogy az endometrium vastagsága is rendben van, ciklus közepére mindig eléri a 9-10mm-t.
2022. febr. 18. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
168/50kg-al csak lombikkal sikerült a baba. Közvetlen okot nem derítettek ki, minden értékünk rendben volt a vizsgálatoknál.
2022. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Autoimmun betegség ?
2022. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
175 cm vagyok és 49 kg. 3-szor sikerült már teherbe esnem, nagyon gyorsan megfogantak. Ilyen alkat vagyok, ilyen is voltam mindig. Mindig is normális ciklusom volt. Hormonok rendben vannak? Nincs esetleg inzulinrezisztenciád? Sovány nőknél is szokott lenni. Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, mégsem hízom.
2022. febr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!