Akinek volt tuszoje de nem repedt meg vagy rovid volt a lutealis szakasza vegul mi segitett?

Figyelt kérdés

Tobb mint 1 eve probalkozunk most szeretnenk orvoshoz menni.


Ciklusom 17 napjan eros alhasi panaszokkal ultra hangon latazodott egy 26 mm es tuszo.


Ez annyibol furcsasag szamomra hogy 25- 28 naposak a ciklusaim ugy hogy a mensit megelozoleg 3-4 nappal mar pecsetelek.


Abba a tudatba voltam 17. Napon hogy nekem mar 3-4 napja meg volt az ovum. Mivel az ultrahang delelott volt igy masnap neztem egy ebredesi hot ami 37 volt szoval a hom fent van.


Szerintetek lehet hogy tobb tuszo erhetett meg?


Oszinte leszek en ebben velem most a problema kulcsat.


Ezt az egeszet elegge kezen fekvonek erzem meg varom a mensit es utana orvos.


Biztos vagyok a mensi idopontjaba hiszen miota nem szedem a fog.gatlot nem kesett a mensim mindig pontos.


De akinek hasonlo problemaja volt mint hogy nem reped meg a tuszo vagy eppen megreped de tul keson vagy rovid lutealis fazis miatt nem bir beagyazodni nektek mi hozta a segitseget? ( milyen kezelesek)


2022. dec. 15. 20:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Es ha elmegyek orvoshoz es igy elmondom neki hogy mit tapasztaltam nem veszi majd tul tolakodonak?

Termeszetesen nem szeretnem hogy azt erzekelje hogy meg akarom mondani a tutit.. de eddig barmikor is voltam ultrahangon ciklus elso felebe voltam es volt tuszom es ez igy teljesen meglepett hogy a ciklus masodik felebe is ott van. Persze tudom egyik honap se egyforma.


De eleg gyakran erzekelem a tobb napig tarto kozepidos fajdalmat es nem ritka az egy hetig tarto termekeny nyak se..

2022. dec. 15. 20:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha több tüsző érett volna meg, akkor az is látszódott volna az ultrahangon, de ha jól értem csak egy, 26 mm-est látott az orvos.

Az, hogy rövid a luteális fázisod azt miből vontad le? Rendszeresen hőmézéről?

A barnázás, pecsételő vérzés utalhat progeszteron hiányra. Mindenképpen jó lenne ciklus 3-5. napi hormonpanel és 21-23. napi is (azzal kiegészítve, hogy az ovuláció +7. nap érdemes menni, ha sejted, hogy mikor van az ovulációd).

Szerintem nyugodtan mond el a megfigyeléseid az orvosnak, bár sajnos nem mindegyik kezel minket partnerként, de azért próbáld meg.

És igen, mindegyik ciklus más, sok oka lehet annak, hogy most a 17. napon még nem történt meg a tüszőrepedést, emiatt szerintem ne aggódj, nem gépek vagyunk.

2022. dec. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A tobb tuszonel arra utaltam hogy mivel 1 hetig tarto ternekeny nyakom volt ugy lehetseges e hogy idobe megrepedt egy tuszo es a masodikat lathatta a doki?


Igen folyamatos homerseklet figyeles es ovu teszt is volt 1 ev alatt.

2022. dec. 15. 20:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nagyon nehéz megmondani. Egyfelől a termékeny nyák nem igazolja a tüszőrepedést, vannak lányok, akiknél hiába van termékeny nyák, elmarad az ovulációjuk.

Persze elméletben lehet, hogy pont most egyszerre két tüsző is növekedésnek indult és az egyik "időben meg is repedt", de ezt egy progeszteron szint mérés tudná igazolni vagy cáfolni.

2022. dec. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)


Mint eddigi honapokba is mar megjelent a pecseteles.. ami nem ter el az elmult 1 evtol.. de meg is erdekes hogy az ultrahangtol amikor 26 mm es volt a tuszo 6 nap elteltevel mar pecsetelek.. ami azt is jelentheti hogy 2 napon belul menstrualni fogok.


Viszont ezt a honapot meg sem engedtem el teljesen mert tegnap hajnalba 36.4 re esett a hom reggelre 36. 6 lett. Ma hajnalba 36.6 mertem majd reggelre 36.8


Ilyenkor mikor pecsetelek mar esik a hom es a mellfajdalmam muloba..


A mellfajdalmam tart.. majdnem hogy erosodik.


Kivancsian varom hogy verzes e vagy esetleg a baba hirnoke.. de ezt ugy irom hogy nem elem bele magam az egeszbe de a verzesnek meg nincs itt az ideje.


De egy ami nyugtat hogy kesz tenyekkel tudok januarba orvoshoz menni ha most ez verzes lesz .. mert maga 1 ev sikertelen probalkozas utan ugy latom hogy meg van az oka a problemanak

2022. dec. 18. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!