Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfi meddőségi vizsgákat menete?

Férfi meddőségi vizsgákat menete?

Figyelt kérdés

Az endokrinológusom azt tanácsolta, hogy az én kivizsgálásommal párhuzamosan a férjem is vizsgáltassa ki magát, csak éppen a menetét nem mondta. Milyen orvost kell keresni? Van ilyen vizsgálat Tb alapon vagy csak magán úton? Az eredményt az én endokrin dokim elemzi ki vagy az az orvos akinél készíti?

Szóval az érdekelne, hogyan kezdjük el a férfi oldal vizsgálatát.


2023. febr. 21. 21:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt prosztata vizsgálat. Csak uh, vérvétel, mintaadás.
2023. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10-es: értem, bocs, de én még ilyenről nem hallottam, hogy egészséges nőnél laporoszkópiás műtét keretében csinálták volna (meddőségi kezelésre járok, találkoztam néhánnyal az elmúlt években).


Nem lehet, hogy nála volt valami más ok? Már előtte igazolva volt, hogy van elzáródás, és laporoszkópiás műtéttel megnyitották (átfújták) pl.? Vagy endometriózisnál tudom még elképzelni, mert ott lehet endometrium a hasüregben, és ezért?

2023. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12# én is arra gondoltam, hogy volt más is. Tesómnak is megcsináltàk altatásban az átjárhatósàgit. De nem azért volt a műtét, hanem más miatt.
2023. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ott derült ki hogy nem átjárható. Így már értem.
2023. febr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem férfiként csak spermaanalízis és vérvétel volt, ez utóbbi sok mindent lefedett, kellett fertőző betegségekre, meg kellett genetika, de igazából ha a spermakép nem rossz, akkor felesleges andrológiára menni, meddőségiben nekem nem kellett, lombikkal megoldják. Nekem ez a 2 vizsgálat volt, semmi andrológia meg prosztata vizsgálat, már indul is a lombik, pedig a spermakép is átlagos, nem a legjobb, mondjuk a páromnál nincs semmi gond. Menjetek el meddőségibe és majd ott mindent TB alapon elintéznek. Egyébként egy spermaanalízist meg lehet csináltatni máshogy is, akár magán úton is, abból sok minden kiderül. Nőknek sok vizsgálat kell, amíg azok eredményei meglesznek, addig simán megvannak a férfi leletei is, mehet párhuzamosan a kettő.
2023. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!