Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3 és fél éve próbálkozunk?...

3 és fél éve próbálkozunk? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Eddigi vizsgálatok alapján a hormonjaimmal voltak gondok túl magas volt a prolaktin szintem sikerült helyre hozni pár hónap Bromocripritinnel viszont még mindig nem estem teherbe.


Milyen vizsgálatokat kell elvégezni? Ha elmegyek magán orvoshoz Nőgyógyász vagy kifejezetten egy Endroklinolugst keressek?


Eddig sztk.ban voltam de hormonvizsgálaton kivül sehova nem küldtek.


Páromnak is kérnék spermavizsgálatra időpontot.


Tudom túl sok ideje húzom már ezeket a vizsgálatokat de ha valaki volt hasonló helyzetben tudna tanácsot adni? Hova érdemes menni illetve kihez? Közelben Nyíregyháza Miskolc vagy Debrecen lenne.


Minden választ előre is köszönöm.


27/N



2023. jún. 12. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz is, meg endOKRINológushoz is érdemes volna elmenned. Vagy direkt olyan dokihoz, aki mindkettő-ha van ilyen elérhető közelségben. És ha 10 éven belül szeretnétek gyereket, akkor inkább magánba menj.
2023. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Így van, magán endokrinológussal indíts, aki ért is a ciklus bizonyos napjain szükséges hormonszintekhez.

Ha valóban minden rendben, fizikai akadályoknak kell utána járni, pl átjárhatók-e a petevezetékek, megfelelően vastag-e a méh nyálkahártyája az ovulacio után, a férfi spermái életképesek-e.

Mindezek után pedig immunológiai vizsgálatok is következhetnek, van akinek pl az immunsejtjei kinyírják a himivarsejteket... Szóval rengeteg dolog hibázhat.

Teherbe esni sem sikerült soha? Vagy vetélések voltak esetleg? Mert akkor lehet genetikailag hibásak az ivarsejtek, nem képesek életképes embrióvá fejlődni.

2023. jún. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem még nem sikerült soha általában mindig barna folyásom volt mielött meg jött azt hittem progeszteron hiány de volt nézve 21. Ciklus Napi vérvételen és akkor rendben volt.


Immunológiai vizsgálatról még nem hallottam eddig, az átjárhatósági vizsgálatot emlitette a nőgyógyász viszont spermavizsgálat után végeznek ilyet ha jól értettem mert közben a hormonokra forditott több figyelmet a prolaktin szint miadt.


Sajnos még nagyon tanácstalan vagyok ebben a témában :(

2023. jún. 12. 20:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben lenne a hormonokkal, akkor nem kéne a gyógyszer. Valamitől magas, esetleg nem ártana kideríteni mitől. Valószínűleg az egész hormonháztartásod nincs rendben. Szorítok, hogy csodával határos módon találj hozzáértő endokrinológust.
2023. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én is bízom benne, hogy egyszer csak sikerülni fog.

Ezért érdeklödöm, hogy mire számitsak mert eddig semmire sem jutottam most már mindenképp keresek egy endokrinológust.

2023. jún. 12. 21:03
 6/13 anonim ***** válasza:

3,5 év után meddőségi központ.


Nem érdemes endokrinológusokkal meg magán nőgyógyászokkal évekig bohóckodni a semmin rengeteg pénzért.


Meddőségi központban van egy alap kivizsgálás, férjnek is, mert nem csak a női oldalon lehet probléma, ha van valami eltérés kezelik és utána indul az inszemináció, ha rosszabb a helyzet rögtön lombik.


Nem kell tőle félni, ez egy lehetőség. Sok helyen várólista van, beavatkozások között is telik el idő. A meddőségi központ nem azt jelenti, hogy az embernek nem lehet természetes úton gyereke, csak annyit, hogy mivel kisebb eséllyel lehet, ezért segítenek.


(második lombik előtt spontán lettem lettem terhes, de ha nem járok a központba nem sikerült volna)

2023. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
27 éves. Már rég tovább kellett volna küldeniük endokrinológushoz. Nincs rendben a hormonháztartása, és azt bizony a lombik nem fogja megoldani. Kérdés, hogy célja-e hogy egészséges legyen, vagy csak legyen baba akárhogy és kész. Nyilván a férfire is ráfér egy kivizsgálás, mert manapság nagyon gyatrák a sperma képek. Simán lehet, hogy a teherbeesést az akadályozza az ő esetükben is. De hogy egy huszonéves nőnek meg vannak borulva a hormonjai és mindenki csak legyint rá, esetleg dobnak rá egy lapát földet hogy ne látszódjon (a problémat elfedő "gyógyszer"), az szerintem egy nagyon rossz irány. Ezzel meddőségi központ ide vagy oda, foglalkozni kéne.
2023. jún. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ez tényleg nagy segítség elleinte az zavart, hogy nem esem terhe viszont kb fél éve már az egészségem miadt félek hogy rendbe jön-e.


Tényleg úgy tünt legyintenek az esetemre így, hogy kívülállóként mástól olvasom a véleményeiteket biztat, hogy folytassam a kivizsgálást amit eddig halasztottam mert elhitették, hogy minden rendben.

2023. jún. 13. 19:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Meddőségi központ!
2023. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy a férfiak spermaszáma az elmúlt 50 év alatt a felére csökkent eleve ebből indulj ki. Mellette az a rengeteg tartósítószer, ízfokozó stb stb kinyírja az emberek egészségét. A sok stressz sem segít a hormonokon. Az a durva, hogy ma 1 év próbálkozás után azt mondják, hogy menj el rögtön meddőségi központba, holott régen ez az 1 év 2 év volt.

Egyre több huszonévesnek is csak 2 év után jön össze. Nyilván 3.5 év sok idő nekünk 4 éve nem jön, ilyenkor már tényleg érdemes utánajárni a dolgoknak. Amúgy én másfél év után jelentkeztem a meddőségi központba, ahol rögtön lombikot javasoltak, de nem foglalkoztam vele és tavaly novemberben 2 csíkos lett a tesztem, csak sajnos nem maradt meg. 1 hét késéssel megjött. Lényeg a lényeg, hogy nyilván kell a segítség, de én tényleg azt látom a környezetben is, hogy egyre nehezebben , egyre több idő után jön a baba és ez szerintem egyre gyakoribb lesz. Amúgy nekünk az orvos mondta, hogy konkréten lejjebb kellett vinni a spermakép normál tartományát, mivel olyan rossz lett a férfiak spermaképe, hogy már ha a fele megvan, mint anno 40-50 éve a legtöbb férfinak akkor az már jónak , normálisnak számít...azért ez elég durva...és akkor a rengeteg hormonális problémáról ne is beszéljünk, meg az egyre elterjedtebb endometriózisról, pcos -ről stb stb...Ha így nézzük, akkor az a csoda ha egy éven belül összejön a gyermek.

2023. jún. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!