Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Átjárhatósági vizsgálat...

Frkalexqndra kérdése:

Átjárhatósági vizsgálat előtt, milyen vizsgálaton kell átesni ? Ciklus hányadik napján szokták pontosan? Olvastam vagy ultrahangos és röntgenes mitől különbözik a 2 egymástól ? Mi a menete igazából ennek az átjárhatosagi vizsgálatnak ?

Figyelt kérdés
2023. jún. 19. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Előtte érdemes a többi alap meddőségi okot kizárni.


Tehát kell hormon labor, hüvelyi Uh, férfinak sperma vizsgálat.


Ha a fentiek rendben vannak, vagy ponthogy nincsenek rendben és stimulációra/inszemináció rá van szükség akkor jön az átjárhatósági.


Közvetlenül előtte lévő ciklusban van olyan orvos aki csináltat kenetből baktérium tenyésztest, van olyan akinél csak közvetlenül a beavatkozás előtt kell jódos hüvelykúpot használni, a vizsgálat után pedig 3 napig antibiotikumot szedni.


A vizsgálatnak mindenképp ovuláció előtt kell lennie, de amikor már elmúlt a vérzés, úgyhogy a ciklus 8-12. napja között szokták végezni.


A hycosy a ultrahangos, a hsg a röntgenes, állítólag a röntgenes jobban fáj és után 3 hónapig nem lehet babával próbálkozni a sugárzás miatt.


Én ultrahangoson voltam, először feltettek a méhszájon keresztül egy katétert, utána azon keresztül kontrasztanyagot pumpáltak a méhemen keresztül a petevezetékekbe, közben nézte hüvelyi Uh-val az orvos, hogy hol jár a folyadék. Vettem be előtte 2 algo flexet és 2 no-spat, de így is fájt. Olyan mint az erős menstruációs görcs, fáj-fáj, de rövid ideig tart. Kb 5 perc az egész vizsgálat. (A szülés rosszabb lesz, szóval ennyit ki kell bírni az ügy érdekében)

2023. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ! Nekem mérsékelt pcom van 24eves vagyok és 49k

Szedem a mercformin, a bromocriptint ,vitaminokat .

Van peteeresem és multheten voltam progeszteron verkepen és az is jó,páromnak tavalyi sperma vizsgálatja van ,az sem vészes neki és szedi 2honapja a folandrolt , és az ultrahangos utan lehet rögtön próbálkozni?

2023. jún. 19. 15:52
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
A röntgenes után is lehet, nem kell kivárni a 3 hónapot, nincs ilyen szabály, nincs jelentősége, de úgyis utána mindenféle dologgal elmegy legalább 2 hónap, azalatt meg ráadásul nagyobb is a teherbeesés esélye spontán módon. A röntgenes volt páromnak, beszarós, de az aktív fájdalom azt mondja kb. 10 mp., a többi része az inkább kellemetlen,az ultrahangos ha jól tudom TB-re nincs, de az nem annyira rossz azt mondják. Az átjárhatósági előtt amúgy nem kell semmilyen vizsgálat, mármint nincs összefüggés. Nálunk azt kérték meg elsőnek, addig semmi más nem volt, a többi minden más hónapokra rá készült el.
2023. jún. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!