Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni a terheléses...

Tudnátok segíteni a terheléses vérvételem eredményével? IR gyanús?

Figyelt kérdés

Vércukor:

0 perces - 4,8

60 perces - 6,1

120 perces 4,5


Inzulin

0 perces - 8,2

60 perces - 55,1

120 perces - 17,6


Jövő héten megyek vele dokihoz, nagyon izgulok az eredmények miatt. Szerintetek IR gyanús?



2023. jún. 24. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne, ezek normális értékek. De úgy is van olyan, aki mindenre azt mondja, hogy szar:D
2023. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem marhára nem. Mi alapján gondolod? Szinte tankönyvi tökéletes.
2023. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem lesz, aki rámondja, hogy beesett a 120 perces a 0 perces alá. De szerintem az a pár tized valójában nem számít.
2023. jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, egyrészt a beesés miatt kérdezem, másrészt ahogy olvasgattam az inzulin értékek is kicsit magasak, úgy tudom a kezdőnek 5-6 alatt kellene lennie és a 60 percesnek talán 50 alatt.


Köszönöm egyébként a válaszokat!

2023. jún. 25. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon változóak a referencia értékek, van, ahol 23-ig is jónak tekintik. 5-6 határ csak a legszigorúbb értékelésnél van, leginkább versenysportolóknál elvárt. A legjellemzőbb, hogy 10-ig ok.

Ez a beesés semmi. Nekem 5,9-ről esett 4,6-ra és még azon se pánikoltak, együtt kell nézni az inzulin változással.

#2

2023. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A beesés akkor érdekes, ha 1 egésszel leesik, 3 tized semmit nem számít.

Teljesen jó ez a görbe.

2023. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nekem pár tizeddel esett be az éhgyomori a 120-as alá és a doki mondta, hogy enyhe IR-em van. Illetve nekem a 60 perces inzulin olyan 80-90 körül volt. Azt mondta az már kicsit magas.
2023. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem IR attól még, hogy a cukor beesik a 0 perces alá, normális inzulin érték mellett persze. Neked nincs IR-ed, eleve csökken az inzulin is. Barátnőmnek 5,1 a 0 perces és 3,9 volt a 120 perces cukor, de nincs IR-je, inzulin normális, teljesen reális ha 2 óráig nem eszel egy nagy löket cukor adag után. Meg nem is az értékek számítanak csak, az életkor, nem is.
2023. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Önmagában ezek az értékek nem mondanak semmit, van egy képlet, ami alapján a nulla perces értékekből kell egy hányadost szamolni, annak talán valami 2 az értéke, afölött van IR gyanú. Keress rá a neten.

Nekem nem terhesség, csak PCOS és egyéb IR gyanú miatt nézték, a 60 és 120 perces inzulin értékem 80-90 körüli volt, normál vercukor értékek mellett, de igazából nem is foglalkoztak vele, mert a 0 perces értékek számítottak. A 60 es 120 perc inzulin csak azt mutatja, mennyi inzulint kellett felhasznalnia a szervezetnek ahhoz, hogy a vercukrot normalizalja. Ezekre igazából nincs elfogadott egységes határérték sem, a nulla perces ami valamit is mondhat, de amúgy orvosa válogatja. Volt olyan orvos, aki egyenesen azt mondta, felesleges ezzel a teszttel terhelni a hasnyálmirigyet.

2023. júl. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9! Az a Homa index. Elavult, pont azért, mert nem mond semmit. Ha a kezdő érték elég lenne(ami ehhez a homa indexhez elég), akkor miért csinálnának terhelésest? Semmi logika nincs benne. 10/9 orvos nem foglalkozik vele, egyben nézi a 6 értéket.
2023. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!