Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ennyi idő után sikerülhet...

Ennyi idő után sikerülhet spontán a terhesség? Részletek alul

Figyelt kérdés
2 és fél éve próbálkozunk babával, 35 éves vagyok, a férjem pár évvel fiatalabb. Jártunk meddőségi központban, endokrinológusnál, na szóval kb minden létező helyen, volt 2 sikertelen inszem. Az eredményeink jók, egyedül az AMH-ra mondták, hogy alacsony, ennek ellenére minden hónapban van peteérésem, többször figyelték. A meddőségiben már a lombikon kívül mást nem tudtak javasolni, viszont azt nem igazán szeretnénk egyenlőre. Volt már valaki hasonló cipőben és sikerült spontán teherbe esnie? Azt hiszem valahol ott rontottam el az egészet, hogy már a babatervezés előtt egy csomó meddőségi témával kapcsolatos fórumot, cikket böngésztem és annyira belelovaltam magam, hogy önbeteljesítő lett a dolog :D
2023. jún. 25. 19:44
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt úgy mondom neked mint ugyanúgy 35 éves nő és nekünk sem sikerül évek óta.

Szerintem ha eddig nem jött össze annak oka van. Akkor is ha nem találják. Mi most fogjuk kezdeni.

De miért állnál meg és várnál a csodára ha eddig sem jött?Ha 2 inszem sem jött össze?

Miért nem akarod a lombikot?

Én meg pont úgy vagyok vele, már nem érdekel ha lombik lesz vagy inszem csak sikerüljön.

Most annak mi értelme ha túl vagy ezer vizsgálaton és most állsz meg? Lehet a 4. inszem összejön vagy a 2. lombik. Ha gyereket akartok ne várj a szerencsére, a csodára.

Szoktak intézményt is váltani egy idő után. Szerintem nekünk 35 évesen már nincs mire várnunk.

2023. jún. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Inszemet az alacsony AMH miatt nem is csinálnak már, a lombiktól félek, annyi rosszat lehet hallani meg mellékhatások, illetve az, hogy altatnak... Soha életemben nem volt még egy műtétem se
2023. jún. 25. 20:09
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez ne tartson vissza. Bármikor altathatnak bármiért. Holnap félre lépsz eltörik a lábad és már mütenek is. Semmi extra nincs az altatásban. Én is féltem tőle de semmi.

Egy olyan orvos kellene neked akiben igazán megbízol, és akkor nem lennének ezek a félelmeid.

Én arra gondolok, hogy a szülés rosszabb.

Nincs mire várnod. Nem leszünk fiatalabbak. A másik meg ha összejöhetett volna már akkor már rég terhesek lennénk, nálad meg az inszem sem jött össze.

Most meg vannak az eredményeid, benne vagy. Ha abbahagyod akkor utána kezdhetsz mindent előröl.

Akkor az átjárhatóságid is jó volt ezek szerint?

2023. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:
Igen, az is. Annyira nehéz amúgy teljesen egészséges nőként elfogadnom azt, hogy nem lehet természetes úton babám. Illetve igen, az orvos is... Aki pl közölte velem a lombikot a meddőségiben annyira érzéketlen volt és kb úgy kezelt, mintha 50 évesen akarnék gyereket. Nagyon negatív volt a tapasztalatom vele
2023. jún. 25. 20:22
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de nem gondolom, hogy 35 évesen volna mire várni, ha amúgy minden készen áll a gyerek fogadására, főleg ha az AMH alacsony. Nyilván 40-45 évesen is van, (sőt 50 felett is) aki simán teherbe esik, és kihord egy vagy több tök egészséges gyereket mindenféle probléma nélkül. De a statisztika makacs dolog, és évről évre akkor is csökken az esély, méghozzá egyre meredekebben. Ami akkor is probléma, ha csak egyetlen gyereket akarsz, de ha esetleg többet, akkor meg... Sőt, évről évre csökken a petesejtek minősége is, ami csökkenti annak az esélyét, hogy meg tud termékenyülni, és növeli azét, hogy ha mégis sikerül, beteg lesz a gyerek.

Akit ismerek, hogy 2,5 év vagy több próbálkozás után sikerült természetesen módon nagyjából a te korodban, ott MINDEN esetben kiderült valamilyen probléma (pl. IR, pajzsmirigygondok, elzárt petevezető stb.), amit kezeltek. Akinél nem találtak semmit, ott csak az inszem/lombik segített.

Szóval én egészen biztosan nem várnék a csodára a helyedben 2,5 év után, hogy csak úgy magától sikerüljön. Akár intézményváltással, akár külföldi klinikával, ha megtehetem, akár belevágnék a lombikba.

2023. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy olyat viszont ismerek, akinek az első gyerek csak inszemmel jött össze, aztán a következő tök hamar, spontán összejött. Talán 38 körül volt az anyuka akkor.

Szóval nem tudom, hogy hány gyerek a terv, de lehet, hogy elég lenne csak az elsőt így megtámogatni, aztán másodszorra már magától sikerülne.

5-ös voltam.

2023. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Annyi minden lehet, hogy azt nem fogod megtudni sosem éppen mi az ami gátolja a teherbeesést. Nekünk minden rendben volt és mégsem sikerült az első lombik. Nem tudom milyen altatástól félsz, nálunk nem volt, max a leszívásnál lehet, de van ahol ott sem altatnak és az is kb. 15 perces. A stimuláció az kicsit durva, de azért kell közben járni 2-3 naponta kontrollra, hogy ha gáz van , akkor legyen mód változtatni.
2023. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

7

Mit értesz azon hogy a stimuláció kicsit durva?

2023. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Eleve hiperstimulálás, nagy adag hormonkezelés, amit eleve szurkálni kell, napi 2x pl., plusz lehet mellé kell még vérhígító, stb., de megnőhet a has, fájdalmas is lehet, víz halmozódhat fel, hányinger lehet, diszkomfort érzetet okoz, székrekedés lehet, nem kellemes. De hát a nők erősek, és a szülésnél semmi sem rosszabb, de hát ezekre számítani kell.
2023. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
92%

Azt nem tudom, hogy összejöhet-e, de biztos nem várnék. Ha "egyedül az AMH alacsony", az pont annyit jelent, hogy korai petefészek kimerülés kapujában vagy. Ha "elpazarolod" a petesejtjeidet a sikertelen hónapokkal, akkor később már lombikra se lesz lehetőséged.

Én is rettegtem a műtétektől, tavaly műtöttek először, az volt az első altatásom, mert kellett egy nőgyógyászati műtét, ami nélkül esélyem se volt spontán terhességre. Egy percig nem gondolkodtam, ha az az ára, hogy gyerekem lehessen. (Igen, spontánra, mert akkor még nem tudtunk más akadályról, persze én se lombikkal akartam kezdeni.) Jó pár évvel idősebb vagyok nálad, nincs még gyerekem. Az AMH-m teljesen rendben van, ahogy minden más is. 5 hónap alatt lettem terhes, amiből vetélés lett. Az én koromban már nagyon magas a sérült petesejtek száma, valószínűleg életképtelen lett volna. De na, azt akarom ebből kihozni, hogy így is újabb fél évet adtam magamnak a sikeres spontán terhességre. Ha nem jön össze, jön a lombik, mert elsősorban GYEREKET akarok. Másodlagos, hogy milyen úton. Én is szeretném elkerülni, de valamit valamiért. Persze, húzhatod az időt, de azzal is számolj, hogy benne van a pakliban, hogy úgy meg egyáltalán nem lesz gyereked.

2023. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!