Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen vizsgálatok szükségesek...

Milyen vizsgálatok szükségesek ahhoz, hogy megtudjam, lehet-e gyerekem?

Figyelt kérdés
Nagynénémnek nem lehetett babája, így valamiért gyerek korom óta azon stresszelek, hogy mivan ha nekem sem lehet. Most, hogy már felnőttem és a párommal családalapításon vagyunk, (9hónapja) de eddig sikertelenül így szeretném kivizsgáltatni a dolgot, viszont fogalmam sincs hol kellene kezdeni. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
2023. júl. 27. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Választasz magadnak egy nőgyógyászt.

Ő teljes körű kivizsgálást végez: vér, vizelet, azon belül hormonális.

Mielőtt mész, írd hogy pontosan

- hány éves korodban kezdődött a menstruációd

- mikor menstruálsz,

-hány napig tart,

-milyen erős,

-vannak-e erős fájdalmaid menstruáció alatt, hányinger, ájulás, szédülés, stb.


Amúgy akkor kell komolyabb vizsgálat, ha két éven belül nem esel teherbe.

De a vőlegényed is vizsgáltassa meg magát urológussal, hogy minden rendben van-e nála.

Azért, mert van példa arra a széles famíliában, hogy valaki nem esik teherbe, attól neked semmi okod arra, hogy aggódj.

Ugyanis, ha az általános lenne a famíliában, akkor nem lennél te sem. :D

2023. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A nögyógyászod mit mond?

Gondolom, rendszeresen jársz ellenörzésre, így ismeri az általános állapotodat.

Másrészt a 9 hónap elvileg nem sok, de a szokásaitok is szerepet játszhatnak abban, hogy nem lettél még terhes.

Emellett ha valaki bebeszéli magának, hogy nem lesz gyereke, az okozhat pszichikai alapon teherbeesési problémákat.


Elsö lépésben a nögyógyászoddal beszélj a témáról, ö el tud végezni egy csomó alapvizsgálatot, ha valami nem stimmelne véletlen, akkor tovább tud küldeni megfelelö szakorvosokhoz.

2023. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

1-es vagyok: megvizsgálja, nincs-e hátrahajló méhed. Addig is, javaslom, hogy párna a feneked alá, és aktus végén is úgy, hanyatt fekve maradj egy ideig.

Ne szorongj, mert az is közrejátszhat, hogy nem akarsz megfoganni.

Éljétek az egészséges, felszabadult életeteket, és a "hívásra" el fog jönni a picitek.

2023. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem két év, hanem 35 alatt 1 év, 35 felett félév. A kérdezőnek meg nem tudjuk a korát, így nem tudjuk, mi vonatkozik rá.

Keressetek fel egy meddőségi központot, ott komplex kivizsgálás zajlik. Lehet menni államiba is, de meddőségi kivizsgálást csinálnak magánban is. Pl. az Istenhegyi Géndiagnosztikánál. Akármelyiket is választjátok, lesz konzultáció, ahol elindítják a vizsgálatokat. Sokkal jobban jártok ezzel, mintha vaktában lövöldöztök vizsgálatokra. Meg ugye a férfit is vizsgálni kell, ugyanolyan százalékban "felelősek" a meddőségért, mint a nők. A konzultáció azért is kell, mert lehet, hogy a saját vagy családi kórtörténetből, tünetekből, stb. egyből gyanakszanak valamire, és akkor célzottan azzal az iránnyal kezdik.

2023. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, rendszeresen járok ellenőrzésre, viszont nem jelezte hogy bármi gond lenne.

Fiatal vagyok, 35 alatt bőven.

A menstruációmmal gondok vannak, nem rendszeres. Az akkori orvosom fogamzásgátlót írt fel erre a problémámra, és én hülye el is kezdtem szedni (18évesen még nem tudtam hogy ez csak elfed de nem gyógyítja a problémám.) Másfél évig szedtem, majd orvost váltottam aki mondta, hogy ne szedjem (ha csak emiatt szedem) mert ha abbahagyom úgyis újra rendszertelen lesz. Az is lett:/

Abbahagytam és mondta hogy várjunk vele hogy hátha beáll magától. Nem állt be viszont nem kezdte el kivizsgálni az okát. Azóta magán dokihoz járok minden problémámmal és éppen szerdán megyek vissza újabb vizsgálatra.

2023. júl. 27. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a rendszertelen ciklus okát kéne feltárni, itt nem is indokolt kivárni az egy évet, mert eleve fennáll egy probléma, amit kezelni kell. Vagy ezt az új dokit kell kérni, vagy célszerű endokrinológus-nőgyógyászt felkeresni, mert ő amolyan kettő az egyben.
2023. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!