Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mitől lehet emelkedett ösztrog...

Mitől lehet emelkedett ösztrogén érték?

Figyelt kérdés

21.napi vérvétel


Ösztrogén: 1249 pmol/l

Progeszteron: 69,04 nmol/l



2023. aug. 18. 22:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigybetegség, túlzott fitoösztrogéntartalmú ételek fogyasztása, felborult anyagcsere, elhízás,cukor, sőt hosszútávon a krónikus stressz is a kortizol emelkedett szintje miatt, magas vérnyomás
2023. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy szerencsere rendben van.

Elhízva nem vagyok (55kg, 165 cm)

Cukormentesen élek, és stresszesnek sem mondanám magam :)

Mik lehetnek fitoösztrogéntartalmú ételek? Tudnál sorolni párat, kérlek?

2023. aug. 18. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A xenoösztrogének is nagy szerepet játszanak ebben. Pl a vegyszerek, azok is, akit magadra kensz, hajfesték, mindenféle bőrre való kemikália, smink stb
2023. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Se smink, se hajfesték :(

Arckrém csak.

Hmm, érdekes

2023. aug. 18. 23:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Vagy simán genetika.
2023. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hajlakk, hajpakolók, illatszerek, kondicionálók, izzadásgátlók, borotvakrém, géllakk, körömlakklemosó, sminkek, testápolók, sminklemosó, arcpakolás stb


Kávé, cigi, alkohol


Ezek mind xenoösztrogének

2023. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ahha, tehát egyszóval a kemikáliák.

És a fito? Pl.növényalapu?

2023. aug. 18. 23:23
 8/12 anonim ***** válasza:
lenmag, szója (az már kb mindenben van), görögszéna, csicseriborsó
2023. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha egész nap cukrozott szóját eszik cukrozott szójával az ember akkor se lesz csak attól ilyen magas ösztrogén szintje...


Nem kaptál semmilyen kezelést ebben a ciklusban? (pl clostilbegyt tabletta)


Nekem pl mikor covidos voltam következő ciklusban magasabb volt az ösztrogén szintem, mint szokott, szóval sokminden befolyásolhatja.


A másik, hogy számít a progeszteron és az ösztrogén aránya is, neked szép magas a progeszteron szinted, lehet ahhoz képest nem durva az ösztrogén, orvossal kell kiértékeltetni.

2023. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem szedek semmiféle gyógyszert.

A 3.napinál 160 volt az értéke. Nem lehet az,hogy kitolódott az ovum, és pont a napján mentem vérvételre? De úgy tudom a ciklus első felében magas, nem a másodikban.

2023. aug. 19. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!