Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt olyan aki szoptatás...

Van itt olyan aki szoptatás alatt szeretett volna teherbe esni, de vetélés lett belőle?

Figyelt kérdés

Kislányom másfél éves, nagy cicista, leszoktatni szerintem képtelen lennék (talán kicsit magam miatt is, meg hát sok pozitív sztorit olvastam tandem szoptatásról is). 7 hónapos kora óta van menzeszem, 10 hónapos kora óta próbálkozunk testvérrel, mert ő is több hónap alatt fogant, gondoltuk nincs mire várni. Májusban megfogant egy terhesség, de kb 6-7 hetes kora körül elment (barnáztam/véreztem kb 10 napig előtte, de azt hittem hogy csak megjött), az 1. Uh-n csak petezsák volt, műtéti befejezés kellett. Kislányom folyamatosan szopizott a terhesség közben.

Azóta a ciklusom újra indult, vártunk 1 hónapot a doki javaslatára, most kezdünk újra próbálkozni, de nagyon félek az újabb veszteségtől és a szopizás miatt is kicsit rossz érzésem van..

Ha volt valaki hasonló helyzetben, veletek hogyan alakultak a dolgok a későbbiekben?

Köszönöm, ha válaszoltok. ❤



2023. aug. 19. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt tűztük ki, hogy a fiunk 1 éves korára terhes szerettem volna lenni. 8honapos volt, mikor nekiálltunk próbálkozni. Nekem a szoptatás alatt abszolút nem jött össze. 14hónapisan leválasztottam, egyből terhes is lettem.


Barátnőmék is így az 1évet tűztek ki. Ő 3x vetélt el. A nőgyógyász (és a gyerekorvos) javaslatára a fiát leszoktatta a ciciről, majdnem 3 évesen, utána 2hónap múlva terhes lett, most a 7.hónapban jár.


Szóval nálunk mind a kettőnknél a szoptatás alatt nem jött össze a tesó.

2023. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hónapos iszsz baba mellett összejött. A 10. hétig ismeretlen okból véreztem, de aztán elmúlt. Mondjuk a terhesség legelején abba is hagyta a lányom a szopizást, nem ízlett neki a tejem.
2023. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt vetélesem, 15 hónapos volt a fiam akkor. Egyből megfogant a második fiam, viszont 9 hetes terhesen kenytelen voltam abbahagyni a szoptatást, olyan szinten elviselhetetlenül fájt a mellbimbóm, hogy kibírhatatlan volt egyszerűen. Addigra majdnem teljesen elválasztotta magát amúgy is, reggel szopizott még. Volt 2 sírós reggel, aztán el is felejtette. Nen így terveztem, de tényleg nem tudtam azt a fájdalmat tovább elviselni.
2023. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 kemiai volt rendes szoptatás alatt. Kb 2 hónapja csak alváshoz adtam neki illetve éjjel, összejött a picurka, de rögtön abba is hagytam kb a szoptatast, mert elviselhetetlenül fájt a mellbimbom.
2023. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy várni kéne meg??
2023. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Miért gondolod, hogy kellene?
2023. aug. 26. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Pl azért amiért történt ez veled . Szoptatás alatt nagy a prolaktin színt ezért is lehet vetélés,mások meg teherbe se essnek . Még szoptatsz egyszer végezd el ezt a feladatot aztán kezdj bele újra de mindegy te tudod de mindennek van egy ideje 🤗
2023. aug. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia, nekem 21 hónapos a kislányom, 14 hós volt, amikor teherbe estem, 6 hetesen vetéltem, rá 2 hónapra megint babát vártam, 11 hetesen missed ab lett. Azóta is szoptatok, de 2 éves koráig talán megérünk rá, h ne legyünk összekötve ennyire. :) Hittem én is abban, h majd egyszerre szopiznak a babám, de két vetélés után nem kockáztatok.
2023. aug. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Babáim *

2 baba között elég gyakori egy 'véletlen' vetélés. Ez még nem jelenti azt, h baj, h szoptatsz kismamaság mellett. Én több orvost is kérdeztem, s most a két vetélés után javasolják a leszoktatást, ill. egyéb vizsgálatokat.

2023. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!