Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 5. hétes vetélés hogy zajlott?...

5. hétes vetélés hogy zajlott? műszeres befejezés kellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma lettem volna 5. hetes terhes, viszont ma reggel elkezdtem görcsölni és vérezni is.

Csináltam tesztet is, full negatív.

Vérzés egyelőre gyenge.

A kérdésem az lenne hogy kinek mi volt a tapasztalata hasonló esetben, megjön rendesen vagy pedig volt vkinek ilyen korai terhességnel műszeres beavatkozás?


2023. aug. 19. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom!

Mivel még nagyon kicsi terhesség, jó eséllyel rendeződik magától a dolog.

Viszont én azt tanácsolnám, hogy mindenképp lásson pár nap múlva orvos.

2023. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Hétfőn délután megyek majd nőgyógyászhoz ;(
2023. aug. 19. 18:32
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor általában nem kell műtét, főleg, hogyha már full negatív a teszted. Akkor már napokkal azelőtt leállhatott a fejlődés. Kémia terhesség, sokan nem is tudnak róla, mert általában menstruációval kiürül szépen.

Nekem 5+2 hetesen ment el, fájdalmas görcs nélkül, erős tiszta vérzéssel, endometrium nem vált le, mert progit szedtem. A vérzés miatt a doki így is beküldött műtétre, de az ügyeletes nem tartotta indokoltnak, és én se ragaszkodtam hozzá. Elállt a vérzés, a progit abbahagytam és rá kb.3napra "jött meg". De nekem egészen a vetélésig fejlődött, nőtt a hcg is, amikor megjött, még akkor is halványabb, de még egyértelmű pozitív volt. (Azért írom, mert ez alapján nekem nagyobb volt már akkor, mint neked, előtte látta is az orvos a petezsákot, de így se kellett semmi.)

Attól függetlenül kontrollra mindenképpen menj el!

2023. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha beindult magától szinte biztos, hogy nem kell műszeres befejezés. Ilyen korai terhesség még egy "sima" menstruációval távozik.
2023. aug. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! tényleg full negatív a teszt, azt hittem hogy azonnal erős lesz a vérzés, de egyelőre még nem az. Hétfőn délutánra van időpontom a nőgyógyászhoz.

Volt már egy terhesség megszakításom a 16. héten, borzasztó volt, nem akarok még egy hasonlót.

2023. aug. 19. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt pozitív teszted?
2023. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Volt pozitív tesztem, pont egy hete, ami dpo 15 volt.
2023. aug. 19. 20:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, szinte biztos, hogy nem kell műtét.

Nagyon sajnálom az előzőt, az szörnyű lehetett.

Minden rendben lesz(már amennyire rendben lehet egy vetélésnél), csak lásson orvos.

Átérzem és kívánom, hogy minél előbb sikerüljön a baba!

#3

2023. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már negatív a teszt, biztosan nem fog műtét kelleni. Nekem azt mondta az orvos, ha 2 héttel a vérzés után még pozitív, akkor kerül szóba beavatkozás.
2023. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Ma reggelre megjött rendesen, holnap pedig megyek orvoshoz.

2023. aug. 20. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!