Merre/hogyan induljunk neki?

Figyelt kérdés

1 éve és 1 hónapja próbálkozunk sikertelenül. Kémiai sem volt még, egyáltalán semmi.

A ciklusaim 32-35 naposak. Késői ovulációm van mindig.

A férjem volt vizsgálaton, nála minden rendben.

Én több ultrahangos vizsgálaton is voltam, soha nem láttak azon semmi gondot. Cisztát sem vagy semmilyen rendellenességet. Pete érésem mindig volt. Legalábbis mindig fejlődőben. Illetve sárgatestet is láttak már.

Az első orvosom által voltam hormonvizsgálaton, 120 perces inzulin vizsgálaton.

Itt a tesztoszteron szintem picit magasabb volt, plusz minimális inzulin rezisztenciát állapítottak meg. Gyógyszert nem kaptam rá. Ez fél évvel ezelőtt volt, azóta testmozgást végzek és javarészt elhagytam a cukros dolgokat.


Próbáltunk már ovu. tesztelést és hőmérőzést is. Mindkettő mutatja hogy van pete érés. Próbáltam vitaminokat, méhpempőt, egyik sem segített.


Átmentem egy másik orvoshoz is, mivel az első nem igazán volt segítőkész.

Ő most ultrahanggal figyeli a pete érést.

Említettem mindkét orvosnak hogy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot szeretnék, de nem hajlik felé egyik sem.

Picit úgy érzem, hogy csak húzzák az időt és nem kapok megfelelő kivizsgálást.


Tudom ezren vannak még így rajtunk kívül, sőt valakihez képest időben mi még kispályások vagyunk, de rettentő érzés ennyi ideje várni és szeretnénk már végre két csíkot látni :)


Érdemes lenne egy harmadik orvost keresnem? Vagy tényleg várjunk még mert ez nem sok idő?

Olvastam a meddőségi központokról is, hogy ott teljes alapos a kivizsgálás és elejétől a végéig (lombik) melletted vannak.

Érdemes lenne esetleg oda bekerülni? Ha igen akkor hogy kezdjünk neki?


Ma a 12. dpon vagyok. Sajnos már ezt a hónapot is elengedtem, mert kezd görcsölni a hasam. :(


Tapasztalatokat, történeteket várnék leginkább olyan embertől aki átment hasonlón.


2023. aug. 21. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan így voltunk.. mire sokadjára találtunk egy orvost aki komolyan vett addigra jött a covid és csak a fontos gondokkal foglalkoztak, tehát ismét elmaradtak a vizsgálatok, meg ha tudtam volna menni akkor a munkahelyem nem volt rugalmas . Végül nem sokkal rá spontán összejött de hónapra pontosan 2 évet vártunk rá. Tudom ez nem segített sokat, csak tudom milyen idegőrlő várni :( egyébként abban a hónapban mikor pozitív lett a teszt ugyan így voltam, éreztem hogy meg fog jönni és ez az érzés sokáig el sem múlt csak mikor már kb 7-8 hetes terhes voltam. Úgyhogy ez nem jelent semmit. Most újra belevágtunk a baba tervezésbe, előre félek meddig kell várjunk ismét mire újra összejön..
2023. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is abban reménykedek, hogy a várakozás közben hátha sikerülne spontán.


Nem mindenkinél, de általában akinek elsőre nehezen sikerült, már a második babóca könnyen jön.

Persze ez nincs kőbe vésve.

De ha ez nyugtat picit :)

Remélem hamar sikerül nektek.

2023. aug. 21. 13:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Voltál 3.-5. (FSH, LH, TSH, ft4) és 18.-21. (prog, prol.) ciklusnapi hormonvizsgálaton? Kenetet néztek?
2023. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azon nem voltam, oda nem küldtek el.
2023. aug. 23. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt mindenki egyesével elkezdi beirogatni a tutit csak egy dolgot hadd írjak le: meddőségi központ.

Istenhegyi géndiagnosztika pl. De van állami is.. ott kaptok egy kivizsgálási jegyzéket, annál alaposabban sehol enm vizsgálnak ki mint államiban egyébként. DE az idő miatt mehettek magánba is. Ennyi a megoldás.. Ott dolgoznak szakemberek és meg lesznek a vizsgálatok is..

2023. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És oda hogy tudunk jelentkezni?
2023. aug. 25. 09:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát magánba értelemszerűen , állami helyek pedig a neten vannak fent,beírod a keresőbe hogy állami meddőségi központok és kiadja a listát. A Dévai intézetbe egyszerű bejutni de Dubarovzsky doktornőhöz menj inkább haezt választod
2023. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!