Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kérhetek átjárhatósági vizsgál...

Kérhetek átjárhatósági vizsgálatot a nőgyógyászomtól?

Figyelt kérdés

Már picit több mint 1 éve nem sikerül teherbe esnem, pete érésem rendben van.

Édesanyámnak pete vezeték elzáródása volt, éveken keresztül nem esett teherbe amíg meg nem műtötték. Utána azonnal.

Félő hogy örököltem.

Kérhetek átjárhatósági vizsgálatot a nőgyógyászomtól csak úgy? Vagy csak más vizsgálatok után ő dönthet úgy hogy elküld?


2023. aug. 23. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azt nem tudom, hogy mennyire öröklődik az ilyen, de nem ezzel célszerű azért kezdeni. Milyen vizsgálatokon vagy túĺ? Párodnak megvolt már a spermavizsgálat?

Az átjárhatósági az utolsók között szokott lenni, elég fájdalmas is, ráadásul a "jobbik", ultrahangos verzió (hycosy) csak magánban, fizetősen elérhető, ha jól tudom.

Anyukámnak is mindkét petevezetéke el volt záródva, de az egy fiatalkori felfázás eredménye volt, eszembe se jutott, hogy örökölhetem (nem is volt ilyen problémám tényleg).

2023. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Párodat kivizsgálták már?
2023. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Én 8 hónap után elmentem átjárhatósàgira. Igaz magánban és 100e Ft volt. De minek várni a csodára ha ott van gond. A laboron már rég túl voltunk a "babaprojekt" előtt(pajzsmirigy, terheléses cukor stb). Illetve férjem is elment spermavizsgálatra. Normál nőgyógyász nem csinál spermavizsgálat nélkül átjárhatósàgit. Mert ha teszem azt olyan kevés a sperma , hogy inszemhez sem elég, akkor tök felesleges.
2023. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
* normális
2023. aug. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Laborban pajzsmirigy, terheléses cukor stb vizsgálatok megvoltak. Nem volt semmi eltérés. A párom is volt már vizsgálaton, nála minden rendben. Bőven az átlag szám felett volt az eredménye. Ezért gondoltam arra, hogy nem e el van záródva.


3-mas És neked azóta sikerült teherbe esned?

2023. aug. 23. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az átjárhatósàgi utáni hónapban igen. De sajnos februárban elvetèltem. Azóta nem sikerült újra.
2023. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánorvos, akkor azt kérsz amit szeretnél.


Petevezeték elzáródást nem lehet örökölni, általában korábbi gyulladás miatt alakul ki. (felfázás,endometriózis stb..)

2023. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os sajnálom, kitartást!

7-

Tehát ha jól értem akkor magánban azonnal csináltathatok, és TB alapon is csinálnak csak az hosszadalmasabb folyamat? Vagy ott egyáltalán nem is csinálnak?

Nagyon szeretnénk már, de utána néztem és magánban sajnos elég drága lenne.

2023. aug. 24. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tb alapon az ultrahangos hycosy-t ritka ahol csinálnak. Szerintem csak meddőségi központban, és ott is csak egy-egyben.


HSG-t (röntgenes) szoktak inkább tb alapon, az elvileg jobban fáj. Erre tb-s nőgyógyász beutalhat, de csak ha ő indokoltnak tartja, és tuti nem 2 hét bekerülni, ráadásul ciklus első felében kell menni.

Mondjuk 1 év után már eléggé indokolt....

2023. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2023. aug. 24. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!