Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Debrecen egyetem sugàrút 68/b...

Debrecen egyetem sugàrút 68/b Kinek mi a vèlemènye eröl a Medösègi klinikàrol? Jövöhèten megyünk a pàromal elsönek! Hogy zajlanak a vizsgàlatok? A pàromat is meg vizsgàljàk egyböl? Egy kicsit fèllek nem voltam mèg ilyen klinikàn a nögyógyàszom ajànl

Figyelt kérdés
2023. szept. 1. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár nem ismerem ezt a klinikát, mi Pest közeliek vagyunk, de annyit tudok mondani, hogy nálunk először a páromnak volt spermavizsgálat. Azt mondta a doki, hogy azért vele kezdik, mert a nőknek több vizsgálat kell. Nőknek a ciklus kkülönböző napjain vérvizsgálatok, hormonok, cukorterhelés, inzulinrezisztencia vizsgálat, petevezeték átjárhatóság, postcoitalis teszt, ami azt jeleti, hogy szex után megnézik, hogy a hüvelyedben maradt-e élő spermium. Bocs, nem biztos, hogy ezt jól fogalmaztam meg, de talán érthető....
2023. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok érintett, barátnőmék járnak a meddőségibe, de nem ide hanem a klinikára.

Viszont az szerintem tuti, hogy első alkalommal csak elbeszélgetés lesz, elmondjátok, hogy mit tapasztaltatok (mióta nincs baba, volt-e már terhesség, az hogy végződött stb.), ha esetleg volt már valami ilyen irányú vizsgálatotok, akkor azokat az eredményeket átbeszélitek.

Gondolom elmondják azt is, higy milyen vizsgálatokra lesz szükség, ti meg a várólisták alapján eldöntitek, hogy vártok-e esetleg hónapokat, vagy mentek magánúton.

A párodat ott helyben biztos nem vizsgálják meg, csak kap beutalót, de első körben szerintem a "nagy vizsgálat" annyit lesz, hogy mintát kell leadnia a spermavizsgálathoz.

Az (is) elengedhetetlen ahhoz, hogy lássák, van-e esély az inszemre, vagy olyan a spermaképe, hogy csak a lombik jön szóba.

2023. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es: nincs már magánút, tavaly nyáron államosították a meddőségi klinikákat. Mi még akkor voltunk, amikor volt. Az első alkalom a doki magánrendelésén volt, ott valóban kikérdezett, volt-e terhesség, vetélés, nemi életet mióta élünk védekezés nélkül, milyen gyakorisággal, esetleges eü problémák. Megírta a beutalókat. Férjemnek spermamintát kellett adnia és vérvételre mennie, hormonszintet néztek nála is + a spermák minőségét vizsgálták, sajnos nem minden mutatót + nem csináltak UH-t, fizikális vizsgálatot stb. (ezt később, amikor donorpetesejtes lombikra mentünk ott kérték). Nekem volt vérvétel, hormonpanelt néztek + pajzsmirigy értékeket + petevezeték átjárhatósági + mammográfia + EKG. Utána a leletek alapján ajánlanak eljárást és azt csinálják meg. Nem tudom most mennyi a várakozási idő, anno nekünk még nem volt, mert egy csomó beteget elvitt a magánellátás, a következő hétre kaptunk időpontot, amikor már minden lelet meg volt.
2023. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A vizsgálatokra gondoltam, hogy magánúton gyorsabb, barátnőmék legalábbis pl. az urológushoz azt hiszem magánba jártak, mert oda soká kaptak voltak államiba időpontot.
2023. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Èrtem.. akor elèg sok vizsgàlatokon kell àt esni csak azèrt èrdekelt a dolog mert nincs közel az othonunk hozz ès Azèrt èrdekelt hogy elso alkalomal Csinàlnak e mind kettonknèl vizsgàlatot de szerintem vissza kell egy pàrszor ugy is menünk az eredmènyekèrt vagy vizsgàlatokra mèg ès mèg anyi Sokan Mondjàk hogy Fizetős de egyik ismerosom volt mat ebbe a klinikaba Ès mikor a baba osszejot csak akor kellet fizetniuk ez hogy van? Minden alkalomkor vizsgàlatkoe fizetni kell??
2023. szept. 1. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Maga az inszem és a lombik ingyenes (legalábbis azt hiszem, hogy 5 lombikig, utána van lehetőség fizetősben folytatni).

Az ezzel összefüggő vizsgálatok és maga a beavatkozás (pl. lombiknál a leszívás, beültetés stb.) ingyenes, azért sem előtte, sem utána nem kell fizetni.

Fizetni akkor kell, ha valamelyik vizsgálatot magánúton csináljátok meg, mondjuk mert hónapokat kellene várni, hogy meg tudjátok csinálni az államiban, vagy mert a környéketeken lenne magándoki, nem kellene Debrecenig menni).

De tény, hogy nem egy-két alkalommal kell számolnotok, az adott ciklusban is vannak ultrahangok, vérvételek, amik megelőzik magát a beavatkozást, hisz figyelniük kell pontosan a ciklust.

Ja, és a gyógyszerek is pénzbe kerülnek, de van, amelyiken komoly támogatás van, dobozdíjas, ilyesmi.

2023. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, magyar állampolgárok vagytok, igaz?
2023. szept. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lombik ingyenes (most 4 vagy 5, nem tudom pontosan, itt le van írva minden: [link] és a vizsgálatok is, ha állami rendszerben végezteted. Semmit nem kell fizetni ha összejön a baba. Ismerősöd talán még akkor csináltatta, amikor volt magánellátás is. Fizetni a stimulációban szükséges gyógyszerekért kell, pár ezer forint összesen, mert 90%-os támogatás van rajtuk. De sokszor hetekig vagy hónapokig kell várni időpontra, ráadásul szinte minden női vizsgálat a ciklus bizonyos napjához/időszakához van kötve (kell még egyébként egy friss nőgyógyászati rákszűrés és azzal együtt kérni fognak bizonyos nemi betegségekről is kenetvizsgálatot), szóval korotoktól is függ, mennyire sürgős, de ha magánellátásban végeztettek valamit, az nyilván fizetős. A vizsgálatokra nem biztos, hogy oda kell menni, nem tudom mennyire kis településen éltek, de vérvételeket, andrológiai, urológiai, nőgyógyászati vizsgálatokat stb. a települési szakrendelésen is megcsinálják, ha van a lakhelyeteken ilyen. De arra készüljetek fel, hogy ez sok idő, és később pl. a stimuláció alatt is 3x kellett mennem UH-ra, vérvételre, utána a leszívás, utána a beültetés stb.
2023. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szèpen mindenkinek a Vàlasszokat! Remèlem sikerül a baba!màr 4 ève probalkozunk Remèlem sikeres lesz😊😊
2023. szept. 3. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!