Hogyan bizonyosodjak majd meg, hogy valóban nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, a párommal 09.22-én éjszakai aktus során történt baleset. Mindig védekezünk, viszont most kiszakadt az óvszer. Azt hozzátenném, hogy időben észrevettük, valószínűleg "csak" előváladék juthatott belém.

Ettől függetlenül nem hagyott nyugodni a dolog, így 72 órás esemény utáni tablettát szedtem be (Escapelle), nagyjából 14-15 órával később.

Hallottam már sajnos mindenfélét, így továbbra sem nyugtat a gondolat, hogy nem sikerült 12 órám belül beszednem a tablettát, valamint az aktus napján és az azt követő napokon is peteérésem van.


A gyógyszer bevételét követően változást nem érzékeltem, talán csak kisebb hüvelyi fájdalmat, szorító érzést, mint menstruáció alatt, de se vérzés, se rosszullét nem volt.


A menstruációm rendszerint +/- 1 nap csúszással időben, kiszámíthatóan jön meg. A következő vérzés 10.09-én esedékes.


Igyekeztem utána olvasni mindennek, de nem teljesen világos még, mit hogyan számoljak és hogy lenne érdemes ezeket a teszteket elvégezni.


A kérdéseim a következők lennének:

1. Terhességi gyors tesztet vizeletből, az aktustól számítva 10-12. napon ajánlatos élvegezni? Tehát 10.02-10.04. között már kimutathatja?

(Ugye utána kellene meg jönnie napokkal később, persze tudom, a gyógyszer is bekvarhat a ciklusomba)


2. Béta HCG vérvételt aktustól számítva hány nap múlva érdemes elvégeztetni? Valóban pontosabb, mint vizeletből?


3. Mindentől függetlenül, hogy a következő várható menstruációm bekövetkezik-e vagy sem (annyiszor olvastam és hallottam olyat, hogy terhesen is volt menzesze az adott személynek, hogy a menstruáció se fog megnyugtatni teljesen), mikor látja pontosan a nőgyógyász, hogy terhes vagyok-e? Aktustól számítva hány hétnek kell eltelnie, hogy ultrahangos vizsgálattal biztosan megállapítható legyen?



Elnézést a sok kérdésért, talán hülyének tűnhetek, de igazából kétségbe vagyok esve és azt hiszem nagyon nagyon rástresszeltem. Csak egyszerűen szeretnék meggyőződni, hogy valóban kizárható a terhesség. Jelenleg nem szeretnénk még gyereket a párommal, egyéb okok miatt. Így szeretnék kérni mindenkit, hogy a negatív kommentektől, ha lehet kíméljenek, és aki tapasztaltabb és tud a kérdésekre válaszolni, vagy van itt olyan nőgyógyász, aki szívesen válaszol a kérdésekre, azoknak előre is köszönöm!



2023. szept. 24. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Azért ennyire nem kell bepörögni. Mi a f.nak vérvétel meg nőgyógyász meg minden?

Ha nem jön meg a vérzésed, amikor kellene, csinálsz egy tesztet és viszlát. Ha negatív, akkor nem vagy terhes, ennyi.

2023. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosat az ovulació után 14-dik napon mutat. ( A spermák napokig is elélhetnek).Egyetlen nap reped a tűsző, amit ugye jelenleg nem tudunk mikor is volt vagy lesz pontosan.

A menstruációd attól függően, hogy nálad hogy szokott lenni az ovulació után 12-16 napra jön meg- tehát rendszeres 14 napnál holnap fogsz ovulálni, ha 9-dikére várod.

A béta HCG hamarabb mutat eltérést, mint a teszt.

Az UH 5-6 hetes terhességet mutat ki, tehát annyinak kell eltelnie az utolsó menstruációd első napjától (ez akkor érvényes, ha a következő elmarad).

Eseményutáni tabletta miatt ez az egész felborulhat, de elég biztos módszer, úgyhogy nem kell aggódnod.

2023. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyhén szólva túlparázod 🙄

Ha aktus után 10-12nappal csinálsz tesztet, az lehet + vagy -.

Ha +, tök fölöslegesen csináltad korábban, mert csak többet parázol. Abból még simán lehetne kémia terhesség (főleg, hogy gyógyszert is vettél be), érdemben meg úgyse léphetsz tovább, mert orvos még nem tudja igazolni.

Ha -, úgyse nyugtat meg, mert attól fogsz parázni, csak korán csináltad.

Mivel most írtad, hogy a menstruáció se fog megnyugtatni, úgyis csinálnál újra tesztet. Tehát a legegyszerűbb, ha az esedékes menstruáció napján béta HCG tesztet csináltatsz. Az biztos kimutatja, ha az lennél(nem leszel) és nem kell tovább parázni. Legalábbis a szóban forgó aktustól nem.

Persze, csak ha nem szeretsz parázni. Ha szeretsz, akkor tedd azt, mint itt egy másik válaszoló, hogy millió teszt, uh.,orvos, menstruáció után se hiszi el, hogy nem terhes és minden nap megkérdezi újra 10x🤣

2023. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
28 evesen nem igy kellene viselkedni 🙄
2023. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szóltam előre, hogy túltoltam. Csak fogalmam se volt, hogy hogyan álljak neki, vagy mi meggyőző. Nyilván le kell higgadjak és csak megerősítést szerettem volna, hogy mit mikor és, hogyan lenne érdemes elvégeznem.

De akkor megvárom a következő menstruációt. Aztán, ha nem nyugszik a lelkem, akkor utána csináltatok egy gyorstesztet vagy egy vérvételt.

Csak nehéz nem aggódni, miután mindenki mindenkit pánikoltat a neten 🙃

2023. szept. 24. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha normálisan megjön a vérzésed, akkor nem vagy terhes, ez az alap. Tesztet csak akkor kell csinálni, ha nem jön meg. A vizelettesztek teljesen megbízhatóak (a megfelelő időben elvégezve), felesleges vérvételre menni.
2023. szept. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon aggodsz akkor tesztelj mikor meg kellene jonnie. Elotte felesleges.

Nem olyan egyszeru teherbe esni foleg ha nem is elvezett beled mert eszre vettetek hogy baj van.


Vervetelre felesleges elmenni, és nodokihoz is.

Egyebkent a beta hcg a legpontosabb, de neked ez felesleges teszt lenne mivel ezt általában terhesseg monitoralasra hasznaljak. A nogyogyasz ultrahangon max 5-6 hetesen latna valamit. Addigra mar regen tudnad hogy terhes vagy.


Amire figyelj: a gyógyszer miatt keshet a verzesed. Tesztelj mikor meg kellene jonnie. Ha kesik, akkor tesztelj kb 3-4 nappal kesobb.

Ha megjon de a verzesed fura lenne (pecsetelo verzes, nem olyan erős, hamarabb mulik el) akkor is tesztelhetsz a biztonsag kedveert.

Olyan nincs hogy terhesseg alatt rendesen megjon. A verzes ilyen esetben mas miatt tortenik.

Terhessegi tesztek a menstruacio napjatol szamolva mar eleg pontosak.

Ha negativ a teszt es meg's terhes lennel az azert van mert tul Koran tesztelsz. Ezert érdemes újra tesztelni ha valami olyat tapasztalsz ami nem normalis a te ciklusodban.


De ne parazz ra. A leirtak alapjan nem vagy/leszel terhes.

2023. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!