Inzulinrezisztencia Mitől függ a metformin adagolàsa? Az inzulin értékektől?

Figyelt kérdés
Nekem 500mg irt fel a doki

2023. szept. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok cukros csak voltan gdm es de sztem valószínű attól van hog y mennyire kiugróak az értékek
2023. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Inzulin és vércukor értékek, jó és rossz koleszterin aránya, életkor, testsúly
2023. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak cukrot néztek és be esett már a 60 percesem a 0 alà. Testsúllyal nincs baj, nem tudok hizni, ja és pcos vagyok
2023. szept. 24. 22:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Cukorterhelésen 60.percnél 0 alá esett a cukrod?
2023. szept. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciában a terápiás adag 1500 mg lenne, de amúgy a legnagyobb tolerálható dózist kell szedni, mert sokaknak olyan panaszt okoz, hogy nem bírnak 2500 mg-ot szedni.


De egyébként az nem inzulinrezisztencia, hogy beesik a cukrod. Ha pedig nincs valódi IR-ed, semmit se fog érni a metformin.

2023. szept. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2500 helyett 1500, bocs.
2023. szept. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor mi van, inzulint nem akart nézetni a doki. Igen. 60 perces már alacsonyabb volt mint a 0 perces. Egyébként minden tünetem meg van amit ír a net az inzulinrezisztenciara és pcos vagyok, valaki mondta h pcos nincs ir nélkül
2023. szept. 25. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
De van, én is pcos-es vagyok ir nélkül.
2023. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4# a 0.perces érték alá esett neki gondolom.


Kérdező nem tudom mire vagy kíváncsi pontosan, de én is IR-es vagyok és nekem is beesik a cukrom. Nekem mondjuk néztek inzulint is. Én megkérdeztem az endokrinológust, hogy nem viszi e nagyon le a cukrot ez a gyógyszer így, hogy nekem alapból beesik. De elmagyarázta, hogy ez nem a cukorra hat, hanem az inzulinra. A cukorbetegeknek is azért adják. Nem közvetlen a cukorra hat. A beesèst nem ez okozza.

2023. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!