Kezeletlen cukorbetegség okozhat korai vetélést?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy cukorbetegségem van. Az elmúlt 1,5 évben több kémia terhességem volt. Lehet ez miatt? Ha kezelve lesz (diéta, gyógyszer) utána lehet, hogy meg fog maradni? Vagy nincs köze hozzá?

2023. szept. 26. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan de szerintem lehet köze hozzá mivel a terhesség alatt is fokozottan odakell figyelni rá.ez olyan lehet mint nekem a trombozus hajlam amj terhesség alatt derült ki és mint mondták ez miatt nem estem teherbe.
2023. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyire magasak a cukor értékeid?
2023. szept. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Legalábbis nekem ezt mondták, ugyanebben a cipőben jártam. És kellett is jópár hónap, mire sikerült a baba, de minden rendben volt a terhességgel. Nagyon magas a cukrod? Nekem "csak" IGT.
2023. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem is gyanús, hogy ez lehetett a gond, mert amúgy minden vizsgálatom jó volt (néztek már hormonokat is 3. és 21. napon)


Cukor

0' 5,5

60' 14

120' 12


Inzulin

0' 20,96

60' 190,45

120' 258,32

2023. szept. 26. 12:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kezeletlen cukorbetegség (és inzulin rezisztencia is) okozHAT teherbeesési nehézséget, vetélést (és koraszülést, halvaszülést is). Lehet nálad is ez volt, lehet hogy más, egyértelműen nem lehet kijelenteni, mert ezek nélkül is előfordul kémiai terhesség, vetélés stb. Mindenesetre nem nagyon nem opimális a kezeletlen cukorgond a terhesség szempontjából sem. De szerencsére már tudsz róla, foglalkozol vele és drukkolok, hogy sikerüljön a baba!
2023. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Holnap megyek orvoshoz és kapok gyógyszert meg beállítja a diétát. Remélem rendben leszek és végre sikerülni fog :)
2023. szept. 26. 14:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A 120 perces 12-es cukor már cukorbetegség!

...és igen, az hatással van ilyen kényes folyamatokra, mint a teherbe esés!


A kismamák közül van, akinek inzulinnal kell rendben tartania a cukor szintjét, a terhesség alatt mindenképpen, ha másképp normál érték fölött lenne.

2023. szept. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!