Létezik, hogy magánban a modern hüvelyi UH-val a doktornő nem látta 1,5 éve a septumomat (méhsövény)? Megsemmisülve érzem magam. 27/N

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, az első próbálkozós hónap után szept. 7-én, 38. napra megjött a menzeszem, későn volt peteérésem, éreztem nagyon ezt, végül el sem jutottam a tesztelésig, mert mindig is hosszú ciklusaim voltak, a 40-en próbáltam volna. 4 napos menzim és elég gyenge vérzésem volt.


Tegnap mentem éves ellenőrzésre, hogy minden rendben van-e.


Sajnos nem. PCO gyanúm van, de látott peteéréshez megfelelő tüszőt a bal petefészkemben, tehát lehetek terhes így is, de kiírt endokrinológushoz. Viszont látott egy septumot a méhemben, amit 1,5 éve nem. :O

Szerinte menjek el MR-re mert ott látják, mekkora és milyen műtét kell, de ő nem látja nagynak első blikkre, elég lehet a laparoszkópia...


Azt mondta, ez születési rendellenesség, de megmagyarázná minden kínomat, amit eddig átéltem. Fájdalmas menzesz, kevés, de sokszor darabos vér, gondolom megreked abban az öbölszerű részben és nem tud kijönni rendesen.


Hát, eléggé elkeseredtem. :( Párom megnyugtatott, hogy úgyis tudtuk, hogy nem mindenkinek jön össze 1 éven belül, de mire eljutunk a septum műtétig, az sokára lesz és lehet utána hónapokat várni kell még.


Szeretnék bizakodó lenni, sokaknak lett baba így is, de soha, semelyik női rokonom nem volt ilyen betegséggel, elképzelni se tudom, nálam miért alakult ki. Mindenki azzal nyugtat, hogy legalább időben kiderült, és nem akkor, miután 3 vetélésem volt, mint keresztanyám lányának 4, mire 34 evesen lett egy kislánya(nem vérrokonom).


Én még időben vagyok, de szerettem volna 30 éves koromra már a 2. Babát, de ez így nehezen lesz meg, nem merek úgy vállalni, amíg nem jöttem helyre fizikailag, rettegek a vetéléstől.



2023. szept. 26. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sima 2D hüvelyi UH vizsgálattal nem lehet elkülöníteni améhfejlődési rendellenességeket, mert ahhoz kell egy plusz sík, amit a 2D nem tud.

Tehát már eleve a diagnózisban is kételkedek. Arról nem is beszélve, hogy az általad felsoroltak egyike sem kifejezetten méhfejlődési rendellenességre utaló tünet. Annak az egyetlen tünete a korai/középidős vetélés, koraszülés.

MR-nél meg lényegesebb egyszerűbb és talán olcsóbb is, ha elmész egy olyan helyre, ahol csinálnak 3D hüvelyi UH-t.

A laparoscopiát pláne nem értem, hiszen a sövény belül van, ahhoz nem laparoszkópia kell, hanem hysteroscopia.

2023. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is láttam a fura dolgot ott a méhemben, de amilyen volt, az alapján lehet egy sima ikerterhesség is, ahol van egy válaszfal a 2 zsák közt, ami túl korai még. Sajnos össze-vissza ovulálok ezek szerint. :( Kéne vennem egy tesztet,de nem merek. Annyira rosszul érzem magam lelkileg, hogy nem merek reménykedni. Ha közvetlen a menzesz 4. Napján megfogant valami (akkor voltunk a mostani ciklusomban először együtt), akkor is korai lenne valamit látni a fogantatás utáni 16. Napon, de eddigre már beágyazódott volna, ez biztos. Tehát maximum 3-4 hetes lennék ezalapján, tényleg kéne egy 3D UH.


Utánajárok! Ha septum, az se baj, mindent megoldunk!


Köszi! :)

2023. szept. 26. 12:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2D UH-val keresztmetszetben az látszódik, hogy két méhnyálkahártya van. De ez alapán nem lehet elkülöníteni az arcualt uterust, a septumot és a kétszarvú méhet. És baromira nem mindegy, hogy ezek közül mi van. Mert hogy az arcualt semmit sem befolyásol, a bicornissal nem nagyon lehet mit kezdeni (de nem is annyira befolyásolja a terhességet, mint a septált), a septum meg terhesség szempontjából nagyon szar, de egyszerűen hysteroscoppal meg lehet operálni.

[link]

2023. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Láttam ezeket, igen, én csak azt nem tudtam, hogy ennyire lehetetlen 2D-vel látni. Köszi!
2023. szept. 26. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!