Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikra mennyi az esély 25...

Lombikra mennyi az esély 25 évesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves vagyok, volt már 2 inszeminaconk, 2 vetèlès,pcos , cukorbetegseg. Jelentkeztünk Szegedre,lombikra, ahol Január 24re kaptunk időpontot konzultációra. Hallottam olyat hogy volt akit 34 évesen elküldtek, mert hogy fiatal. Nekik semmilyen inszem vagy bármi nem volt elotte. Nekem viszont volt átjárhatósagi, volt inszem 2 vetèlès. Mennyi az esélye hogy minket nem küldenek el? Én 25 vagyok a párom 32 , 3 éve próbálkozunk.#lombik #szeged

2023. okt. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem életkor kérdése!

Ha dokumentumokkal tudod igazolni a fentieket, akkor természetesen szóba jöhet a lombik 25 évesen is.

Az állam támogatja és ezt a lehetőséget nem vehetik el tőled csak azért, mert túl fiatal vagy!

2023. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknek nem volt semmi akadály ilyen szempontól, ő 26 a férje 35. Elsőre el tudtak intézni mindent.
2023. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy túl fiatal a lombikhoz...

Én 28 voltam amikor első konzultáción voltunk, rögtön közölték, hogy inszeminációt se csinálnak, csak a lombik jöhet szóba.


34 évesen biztos nem küldenek el senkit azzal, hogy fiatal, mivel reprodukciós szempontból már egyáltalán nem az...

Inkább olyan szokott lenni, hogy pl ha valaki túlsúlyos addig nem kezdenek stimulációt ameddig nem fogy le (Ez intézetenként változik, de 80 kg körül szokott lenni a határ)

Vagy ha olyan laboreredmény van amin javítani kell, addig sem kezdenek stimulációt (pl pajzsmirigy alulműködésnél megfelelő tsh gyógyszerrel beállítva, IR és enyhe cukorbetegség esetén szintén gyógyszerrel megfelelő értékek) vagy vannak kizáró dolgok, pl ha valakinek méhpolipja vagy miómája van azokat először műteni kell és csak utána lehet lombikozni.

2023. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy házasnak kell lenni, vagy közjegyző előtt hitelesített élettársaknak (ami jogilag nagyon közel van a házassághoz). Ha valaki ezek közül egyikre sem hajlandó, akkor "elküldik". De ez sem életkor függő.
2023. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hú...ez a 80 kiló. Én sajnos évek óta , kb tini korom óta túlsúllyal küzdök. Most is 100 felett vagyok . Akkor ha nem sikerül addig le adni , nem leszek 80 körüli,addig nem csinálják? Nagyon rajta vagyok a fogyáson de sose sikerült még ugy lefogyni ahogy kellett volna
2023. okt. 2. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Függ attól is milyen magas vagy és mellé milyenek az értékeid és hogy az orvos akihez kerülsz mennyire szigorú ebben a kérdésben.


Azon kívül hogy a lombik sikerességére is kisebb az esély túlsúllyal a rosszabb az, hogy terhesség alatt komoly problémákat okozhat, ami nem csak a te hanem a baba egészségére is veszélyes lehet.


Lombik előtt alap a megfelelő diéta és sport (mindenkinek, nem csak túlsúlyosoknak).

2023. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek után még jobban rá kapcsolok ha bele " pusztulok is" egyébként napi 3x etkezem figyelve a szénhidrátra és hetente kétszer valamilyen mozgás mindig van, igaz nem mindig intenzív,de van
2023. okt. 2. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

napi 3x etkezem figyelve a szénhidrátra


mondjuk cukorbetegként ez alap.

2023. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 babyboom567 ***** válasza:
100%

De ha cukorbeteg vagy, miért nem a cukordiéta szerint eszel?

6x étkezés ugyanabban az időben, megadott mennyiségű szénhidrát(pl 150gr) és fix kalória(pl 1700kcal/nap)

Dietetikust kellene keresned.És a heti 2x "sport" szintén kevés ilyen mértékü fogyáshoz.Napi minimum fél órát kellene tornáznod,kb végtelen mennyiségü anyag van youtube-on.

Tényleg keress egy dietetikust, aki állít neked össze étrendet.És ne keseredj el, menni fog!Kitartás!

2023. okt. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!