FETnél spontán ciklusban miért kell a progeszteron ha nincs is hiányom belőle?

Figyelt kérdés
Nem hormonjaim miatt van a lombik, azok rendben vannak. Ovitrelle után kell a 2×1 cyclogest. De nagyon idegesít. Folyik össze vissza, fáj az alhasam tőle. Ez normális vajon?

2023. okt. 19. 06:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp kell.

Mivel a folyamat nem benned megy végbe elejétől a végéig, így szerintem kell a pótlás biztonság kedvéért, mert lehet a szervezeted nem úgy érzékeli a terhességet, mint alapesetben.

Elhiszem, hogy idegesítő, de bírd ki, nehogy ezen múljon...

2023. okt. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már csak azért is indokolt, hogy ne ezen múljon. Egy embirótranszfer elég drága (nem csak pénzben, de neked energiaráfordításban stb. is). Nagy blama lenne, ha ezek után csak azért nem sikerülne a terhesség, mert progeszteron hiányod van.


Ha egy amúgy egészséges nő veszti el a babáját progeszteron hiány miatt, az is szomorú, de ők majd újra próbálkoznak a következő ciklusban. Ha neked kell egy újabb kört futni a lombikkal, az össze sem hasonlítható ezzel.


Azt nem tudom, hogy a lombik folymata miatt valószínűbb-e a progeszteron hiány, csak arra próbáltam utalni, hogy a fenti érvelés is már önmagában indokolja a progeszteront.

2023. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is spontán ciklusban volt FET és nem csak akkor de 2 ET-nél is kellett a kúp, sőt 12.hétig szükséges is. Igen nagyon kellemetlen hogy folyik de ez a legkevesebb....
2023. okt. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 2 lombik között spontán lettem terhes és mégis felírták rögtön a 2x1 cyclogestet. Számoltam vissza a napokat a 12. hétig, hogy végre abbahagyhassam, de attól még tudtam hogy szükséges, 3 év után érdemes hagyni hogy egy ilyen egyszerű dolgon múljon a sikeres terhesség.


(Egyébként én mielőtt sikerült elhatároztam, hogy következő beültetésnél inkább injekcióban kérem a progeszteront, csak ugye végül spontán jött és ott nem volt lehetőségem ezt kérni... Meg szörnyen drága is lett volna. Ha nagyon nem szeretnél kúpot kérdezd meg kaphatsz-e injekciót helyette.)

2023. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szájon át bevehető formában nincs? Gondlom a felszívósásban lehet különbség
2023. okt. 20. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Van szájon át szedhető, de az szédülést okoz. Én szájon át csak 2x200 mg progeszteron exeltist szedtem, bevétel után fél órával kB egy órán keresztül rendesen olyan volt mintha részeg lettem volna. Pl vezetni biztos nem mertem volna így, dolgozni is kellemetlen volt.

(Az estit be lehetett venni lefekvés előtt, azzal nem volt gond, de akkor délelőtt 10 körül kellett a napközbenit és ha jól emlékszem se előtte se után nem szabadott enni bizonyos ideig)

2023. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm is mellékhatásokra panaszkodott a szájon át szedett progeszteron után, ráadásul neki nem a kúp helyett, hanem mellette kellett szájon át is enni, mondjuk az nem FET volt, hanem leszívásos ciklusban ültették vissza.

Továbbra is azt mondom, hogy bírd ki, ha nem sikerül, akkor lassan abbahagyhatod, ha pedig sikerül, akkor valószínűleg lesz ennél kényelmetlenebb is 🙃

(Nekem pl. terhesen szinte vízszerű folyásom volt többször, mintha bepisiltem volna, és ez csak egy kellemetlenség a sok közül 😀).


1.

2023. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!