Vállalják az orvosok az inszeminaciót ha mind két fél egészséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok 25 éves nő vagyok. A párommal 2és fél éve próbálkozunk a kisbabával de nem jött össze. Voltunk több orvosnál is vizsgálatokra, és a vizsgálatok eredményei mind jók voltak nekem is, és a páromnak is. A 2 év alatt folyamatosan nyomon követtük az ovulációmat, de sajnos hiába. Nem értjük, hogy ha nincs egészségügyi problémánk miért nem jön össze. Beszéltünk a párommal az inszeminácioról, belevágnánk abba, de nem tudom, hogy nincs semmi féle betegségünk úgy mond egészségesek vagyunk így az orvos elvállalnáe az inszeminaciót? Ti esetleg voltatok ilyen helyzetben?

2023. nov. 5. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Van egészségügyi problémátok, csak nem tudjátok, hogy mi és így, kezeletlenül az inszeminációnak is kicsi az esélye.
2023. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Inszem előtt esetleg egy átjárhatóságit érdemes csináltatni (röntgenes vagy uh-s). :)

Kitartás! 🙏

Mi egy éve várunk a babánkra, pár ciklus múlva kezdjük mi is az inszemet.

2023. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2. Már meg volt az atjarhatosagi vizsgálat is. Az is rendben van
2023. nov. 5. 17:23
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

Mi 1.5 évet vártunk. Nálunk is rendben volt minden mindkét félnél.


A lányunk megvárta az esküvőt. Aznap lett pozitív a tesztem.


Tehát valószínűleg nem testi oka volt annak,hogy nem jött hamarabb, hanem lelki. De mélyebben nem merültünk bele.

2023. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
4-es, ez hogy jön ide?
2023. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Meddőségi központba kell jelentkezni, ott újra csinálnak pár vizsgálatot és ha tényleg minden rendben kezdődhetnek is az inszemek.

Attól hogy nem találják a meddőség okát attól még nem vagytok egészségesek. Ezt hívják ismeretlen eredetű meddőségnek.


Amik még kiegészítő vizsgálatok lehetnek, és eddig szinte biztos nem csinálták:

Férjnek az alap sperma vizsgálaton kívül akroszóma reakció, DNS fragmentáció, ROS, HBA

Neked: Ha nem volt akkor 3 pontos cukorterhelés. Gondolom alap hormon labor volt. Ha abban nem volt benne akkor a TSH mellé t3 és t4, Anti-TPO, anti-tg. Cöliákia (glutén érzékenység) vizsgálat (tünetmentesen is lehetsz gluténerzékeny).

Trombózis hajlamra genetikai vizsgálat (Leiden mutáció, Prthrombin mutáció, PAI 4G/5G mutáció, 2 féle MTHFR mutáció)


Ezeken kívül vannak még immunológiai vizsgálatok, egyéb genetikai vizsgálatok, de őszintén szólva szerintem azokat csak inszemek után, lombik előtt érdemes megcsináltatni, akkor megcsinálják ingyen, egyébként elég drágák.

2023. nov. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Egy kollégámék ugyanígy voltak. Minden eredményük jó volt, de 2 év alatt sem jött a baba. 3 sikertelen inszem után az első lombik sikerült. Aztán a csaj azonnal teherbe esett a főnökétől, úgyhogy valószínűleg nem voltak kompatibilisek. Elvileg a hüvely savassága és az ondó lúgossága pont alakulhat olyan rossz kombinációban két ember közt, hogy az vagy egy nemnek kedvez (ezért van, hogy egy párnak pl 6 gyerekből 6 fiú lesz), vagy nem kedvez egyáltalán a teherbeesésnek.

De a lényeg, hogy neki megcsinálták úgy, hogy egészséges volt elvileg. Ez 3 éve volt.

2023. nov. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha minden vizsgálat megvan és nem találják az okot, de mégse jön össze, akkor az ok létezik, csak nem tudják, mi az. Ez nem akadálya az inszemnek. Esetleg összeférhetetlenség lehet még, nem tudom, azt nézik-e, de akkor az inszem se lesz sikeres sajnos.
2023. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

5ös!


Úgy jön ide, hogy nem mindig van testi ok. Nálunk se volt.

1.5 év után teherbe estem spontán.

Ha lett volna bármi bajunk, az a terhesség se jött volna létre.

2023. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
23%
De ez kit érdekel? Nem ez volt a kérdés.
2023. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!