Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok! Akiknek kettőt...

Lombikosok! Akiknek kettőt ültettek be és egy maradt meg, hogy viselte? Melyik az erősebb érzés, az öröm, hogy sikerült, vagy a bánat, hogy végülis egy babát elveszített?

Figyelt kérdés

nov. 14. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, dehogy veszített el egy babát, az még nem baba. Igaz nem lombik, hanem spontán, mikor először voltam dokinál, 2 szikholyagot látott, igaz az egyik szerinte kisebb volt, mint a másik. Mire legközelebb mentem, egy egészséges magzat volt szívhanggal, a másiknak nyoma sem volt. Eszembe nem jutott volna szikholyagot siratni, mikor ott dobogott a babám szíve.
nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon magas volt a hcg szintem, így biztos voltam benne, hogy mindkettő megtapadt de a 6 hetes UH-n csak 1 db szikhólyag látszódott. Ennek ellenére nem volt csalódás, néha mondjuk elgondolkodom, hogy milyen baba lett volna, kire hasonlítana stb., picit sajnálom de úgy gondolom oka van, hogy nem maradt velünk.

Van még 2 fagyi “babánk”, ha nem kerül sor a beültetésükre a férjem szeretné felajánlani őket, na nekem az lenne lelkileg nagy teher, mégha szép dolog is, hogy valahol a világban ott vannak és nem velünk…

nov. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért kértem vissza kettőt, mert ikreket akartam. Hanem hogy nagyobb eséllyel sikerüljön.

Boldog voltam, hogy pozitív a teszt, és megkönnyebbültem, hogy 1 petezsák van.

Ez nem elveszítés. Be sem ágyazódott. Sosem volt az enyém.

nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"Van még 2 fagyi “babánk”, ha nem kerül sor a beültetésükre a férjem szeretné felajánlani őket, na nekem az lenne lelkileg nagy teher, mégha szép dolog is, hogy valahol a világban ott vannak és nem velünk…"


Ugyanígy vagyunk, de mi biztos nem ültetjük be, és nem is fogom felajánlani. A férjemnek is elmagyaráztam az indokaim.

nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, elgondolkodtatóak. Légyszi, ne bántódjatok meg, nem azért kérdezek,csak kíváncsi vagyok különböző nézőpontokra.

#1! Szerintem ebben a kérdésben nem teljesen ugyanaz a lombik, meg a spontán, majd később kifejtem, miért. De akkor te a szívhangig nem is tekinted terhességnek? Mert ugye sok egyes terhesség megszakad korai szakaszban, még szívhang előtt. Az a te szemedben nem is vetélés? Szóval ugyanebben a szituban, ha az 1.uh.-n is egy lett volna, de amikor legközelebb mentél már nem lett volna semmi, azt úgy vennéd, hogy nem számít, még csak szikhólyag volt vagy azért nem számított, mert ott volt az élő terhesség?

#3! Na, pont ez az. Én is egy gyereket szeretnék, de inkább kettőt, mint nullát. Ezért dilemma, hogy kettővel nagyobb az esély, hogy lesz belőle gyerek, de félek, hogy akkor meg lenne egy veszteség érzésem is, ha csak egy marad meg, hiába akarok eredetileg egyet. Ezért gondolom, hogy más, mint a spontán, mert ott nem te döntesz, hogy egyáltalán hánynak adsz esélyt.

"Ez nem elveszítés. Be sem ágyazódott. Sosem volt az enyém."

Igen, ezt értem, te a beágyazódástól számítod. Ezzel tudok azonosulni. Ha be se ágyazódik, azt szerintem el tudnám fogadni, inkább arra gondolok, ha odáig mindkettő eljutott, később szívódik fel, mint mondjuk #1-nél.

Na, a másik, ez a felajánlás. Az hogy van? Meddig kell dönteni? Meddig őrzik meg saját részre? Azért kell fizetni?

nov. 14. 21:51
 6/13 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, érdekes dolgokat kérdezel, ebbe így még bele sem gondoltam. Nem a szívhangtól gondolok veszteségnek, ha csak egy lett volna és ő szívódik fel, az veszteség lett volna. De így, mivel ott volt a szívhang, így a másik nem tűnt veszteségnek. Valóban a beültetés ehhez képest más. Nekem már az első alkalommal mondta a doki, hogy egy fog maradni, a másik már tűnik el, ezért ott abban a pillanatban a fejlődőnek örültem, a másik szinte remény sem volt, mivel ugye ott kb 5 másodperce tudtam meg ,hogy létezett és már nem. De beültetésnél te számítasz kettőre, amiből egy marad.
nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6! Igen, pontosan erre gondoltam. Ha beültettetek kettőt, azzal vállalom, hogy nagy eséllyel lesz egy veszteségem. Félek, hogy ilyen esetben megbánnám, hogy miért nem egyet kértem, amikor úgyis egyet akartam, csak akkor ellenérzés nélkül, szívből tudnék örülni annak az egynek. Lombiknál valamilyen szinten akkor is van veszteség, amikor nincs, hisz tudsz a megtermékenyülésről, amiről spontánnál nem. Szóval volt valami, ami már nincs, amig spontánnál lehet, hogy ugyanúgy eljutott a megtermékenyülésig, de mivel nem tudsz róla, az érzés az, hogy nem volt semmi és most sincs.

Hú, de hülyén hangzik🤣 Na, mindegy, remélem, érthető.

nov. 14. 22:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt lombikom, úgyhogy csak elképzelem a kérdést. Számomra ilyen korai vetélésnél nem az adott szikhólyag elvesztése a veszteség, hanem hogy nem lesz babám. Tehát ha 2-ből egy marad, az nem veszteség. Az az én számomra a természet rendje: nem minden embrió marad meg. Egyszer volt gyanúm, hogy terhes lettem, 5 nap késésnél negatívat teszteltem és aznap megjött. Előtte a szokásosnál magasabb volt a hőm, azért gyanítom a terhességet - azóta 1x volt magasabb, akkor mikor tényleg terhes voltam. Néha gondolok erre a talán-babára, de nincs benne semmi negatív (legalábbis mióta megfogant és meg is született a fiam).
nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8! Érdekes felvetés ez is. Talán pont a talán miatt. Nekem is volt 2 ilyen "talán terhességem". (Mindkettőről utóbb derült ki, hogy talán az lehetett.) Azok annyira nem hatottak meg, csak annyira, hogy mindig akartam gyereket és kár, hogy akkor se lett. De valahogy megnyugtat, hogy lehet, nem is volt semmi.

Aztán viszont volt egy vetélésem (ott egyébként lehet, hogy ikrek lettek volna.)Na, az teljesen más. Ott láttam a monitort, küzdöttem, hogy megmaradjon, szedtem a gyógyszereket és minden nap könyörögtem, hogy hagy legyen végre babám. Úgy elveszíteni teljesen más volt.

nov. 14. 22:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 ültettek be és a dokim döntött így(nem én kértem) egyáltalán nem éreztem veszteséget, inkább csak izgultunk a férjemmel hogy vajon 2-en vannak-e😁

Az első beültetésem lett veszteség mert ott szívhang után veszítettem el( műtéti úton) na azt akkor nehezen dolgoztam fel...

nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!