Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikosok, hány évesen jött...

Lombikosok, hány évesen jött össze a baba, hány éves korig érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés
dec. 20. 13:04
1 2
 11/16 anonim válasza:
Feleségem 39, én 48. Első próbálkozásra összejött. Fiú lett.. Ma 2 hónapos, és 10 napos.
dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
66%

9 értem de én pl örökbefogadni sem tudnék mert én bevallom hogy nem tudnám más gyerekét úgy szeretni... ha nem lehetne saját, lemondanék róla

De hogy még én is hordjam ki mikor nem a sajatom...

nekem nem menne de mindenki más

Érintett vagyok a témában mivel több külföldi cég is megkeresett hogy sok ezer dollárért legyek petesejt donor, de túl ijesztő volt úgyhogy inkább passzoltam

Azt sem gondoltam hogy a nők petesejtjével van a legtöbbször gond és nem a beágyazódással

Emiatt a személyes szál miatt olvastam már erről többször

dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12-es: a méh sokkal kevésbé drasztikusan öregszik, mint a petesejtek (mennyiségileg és minőségileg is), és sokkal kevésbé nehéz egy embrió befogadására képes vastagságú méhnyálkahártyát "növeszteni" + a megfelelő hormonokat pótolni, hogy a beágyazódás és fejlődés rendben legyen, mint egy kimerülő petefészket stimulálni. Ezért szülni még viszonylag öregen is lehet, a fő probléma a petesejt hiánya, defektusa, ami miatt pl. korai vetélések történnek, mert valami dns szinten nem stimmel. És nem ilyen drasztikus ütemben, de a hímivarsejtek is öregednek, nemcsak a mennyiség, mozgás minősége stb., hanem szintén a dns szintű minősége is.
dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Azért gazdagoknak ezért jó a petesejt lefagyasztás és akkor lehet saját gyerek 45 évesen is
dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14 Magyarországon csak egészségügyi indokkal lehet petesejtet fagyasztatni. Jogszabályban van meghatározva pontosan milyen esetben. (Nagyjából csak akkor ha petefészek rákod van)


(Amúgy a fagyasztott petesejt/embrió tárolás nem olyan drága hogy úri huncutság legyen, évente 50.000 Ft)

dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15 jó ezt nem tudhattam

Ha petesejt eladásért ilyen sokat fizettek volna, meg a lombik is drága, legalábbis ezt hallani mindenkitől hogy anyagilag is megviseli őket a lombik, akkor nem arra számítottam hogy a fagyasztás olcsó

Elég szomorú, normális dolog lenne ha 30 évesen le lehetne fagyasztani és 40 évesen meg elővenni.

dec. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!