Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nem jön össze a baba, ami...

Nem jön össze a baba, ami miatt stresszelek. Milyen szakemberhez érdemes elmenni?

Figyelt kérdés
Stresszelek. Folyamatosan ezen kattogok. Figyelem a testem jelzéseit. Mentálisan kezdek becsavarodni, pedig tudom, hogy a stressz is nehezíti a helyzetet. Hogy tudom leküzdeni? Ki/ mi tud ebben segíteni?

jan. 10. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Először is, vedd vissza az irányítást, illetve derítsd ki, mi a probléma. Meddőségi központban van ingyenes/olcsó tanácsadás, lelki segély, lelkész.


Hány hónapja próbálkoztok, van már minimum fél év? Ovuteszt, hőmérőzés?


Életkortól függően egy év (35 éves nő esetén fél év) sikertelen próbálkozás után irány egy meddőségi központ.


Hónapokba telhet, mire bekerülsz, mire lemennek a vizsgálatok. Ha kiderül a gond, megint csak hónapok) akár év, évek) a sikeres gyógyszeres kezelés, beavatkozás, az esetleges inszemináció, lombik.


Nem érdemes húzod az időt, ha fél-egy éve próbálkoztok irány a központ, és ott igényeld a lelki segítséget is.


Kitartást!


Átérzem, mi másfél éve próbálkozunk, meddőségi központba 3 hónapja kezdtük a kivizsgálásokat, és meg tart, hiszen időpontot sajnos nem másnapra kapsz, hanem néha hónapok múlva.


Írhatnám a kliséket, hogy ne stresszelj, meditálj, sportolj, találj új hobbit, járj tanfolyamra, nyaralj, de ez nem segít, én is utálom az ilyen tanácsokat.

jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Pszichológus. Gyakorlatilag csak magánban elérhető.


És én pont az ellenkezőjét mondom mint az 1-es. Ha 35 év alatt vagy akkor először egy kicsit lazíts, mert ha már most kezdesz belecsavarodni a meddőségi csak rá tesz még egy lapáttal.


Lelkészt csak a templomban találsz, a meddőségi központokban nincs se lelki segély se pszichológus. (kivéve sote arc, ott van pszichológus, de állítólag nehéz bekerülni és csoportos foglalkozás van nem egyéni)

jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Sote arcba azonnal bekerültem, szóval akkor ellenpélda vagyok 😊 Ha oda szeretnél bekerülni, szívesen leírom, nekem hogyan sikerült, nem bonyolult.


Szerintem a csoportos foglalkozás is jobb, mint a semmi, pláne ha ingyenes 😊


Nem írta a kérdező, hogy belefér-e neki anyagilag a magán pszichológus, nagyon hasznos lenne neki is (mindenkinek, nem csak gyerekvállalási nehézségek esetén, hanem minden egyes embernek, időszakonként), de sajnos baromi drága.


Termékenységi coach is segíthet, keress rá.


Ahogy az első is írta, a meddőségi tud segíteni. De nem mindenkinek segít, ha kezd odaa járni, lelkileg. Bizonyos szempontból lazább, nem kell ovuteszt, hőmérőzés, rábízod magad a szakemberekre. Az baromi nehéz, amikor vársz az eredményekre, pláne ha kiderül, hogy gond van, és kezelés szükséges.


Sokan viszont pont ekkor esnek teherbe, elengedik, majd a központ, majd a vizsgálatok segítenek.

jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Sote arcon van lelkész is, pszichológus is, termékenységi coach is.


Vagy marad a magán út, drágán.


Aviva tornát érdemes kipróbálnod, hormonális egyensúlyt fenntartani, jó mozgásnak is, meg közösségben leszel.

jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit érzel. Csak persze ismerősi körben kapod majd a tanácsokat, hogy nem szabad rágörcsölni, meg a többi klisé.

Aki gyereket akar, aki nem akar jönni, nem lehet nem rágörcsölni. Aki ezt tanácsolja, sosem ment át ezen, akkor nem beszélne hülyeségeket.

A pszichológust egyébként tudom javasolni, nekem sokat segített, főleg mikor lombikoztunk.

jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%

#3 Szerencsés vagy, de a Sote Arcon a pszichológushoz is be kerültél? Aki az ország másik felén lakik hogyan járjon oda munkaidőben pszichológushoz?


Akinek nincs pénze pszichológusra annak a gyerekre se lesz pénze. Én 2 hetente jártam 13.000 Ft/alkalomért. De legyen 15.000,akkor is havi 2 alkalom 30.000 Ft. Ennél még egy anyatejes baba is többe kerül egy hónapban, a gyed alatt kieső jövedelme meg minimum ennek a duplája lesz.


Ne, ilyen termékenységi meg életmód coachokat ne ajánlgassunk. Egy pszichológus minimum 8 évet tanul hogy emberekkel foglalkozhasson, ne hasonlítsuk egy hétvégi tanfolyamot jó ha végzett önjelölt "pszichológus" anyukához. Az ilyen sarlatánok sokszor többet ártanak, mint amennyit használnak.

jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

A coach meg a pszichológus két külön terület, ne hasonlítsd össze.

(Az egyik a jövőddel foglalkozik, jó esetben pár alkalom, a másik meg a múltadban turkál, az tovább tart)

jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7 hónapja próbálkozunk.

Nem pestiek vagyunk.

Van egy kétéves gyerekünk, gyesen vagyok.

Ha muszáj, ki tudom fizetni a pszichológust. Köszönöm az iránymutatást! Tudom, most már milyen irányban érdemes elindulnom. Körbenézek a környékünkön. Meg persze beszélek a férjemmel is.

jan. 11. 16:40
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez is kérdés volt. Ovulációs tesztet az elmúlt két ciklusban csináltam. Volt pozitív, baba mégsem lett. Reggelente mérem a hőmet.
jan. 11. 16:42
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Akár meditáció is segíthet ellazulni, van kifejezetten babaváró meditáció


[link]

jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!