Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy zajlik egy meddőségi...

Hogy zajlik egy meddőségi vizsgálat menete nőknél? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
jan. 14. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Meddőségi központban csinálnak egy manuális vizsgálatot, egy hüvelyi ultrahangot, vesznek kenetet némi betegségek szűrésére és rákszűréshez és egy vérvétel a ciklus 3. és 21. napján, az egyik alkalommal egy cukorterhelés is.

Ha van tb-d ingyen van.

Ha nincs tb-d vagy magánban csináltatok akkor a vizsgálat a kenetvételekkel olyan 40-50.000 Ft, a labor szintén olyan 50.000 körül.

jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meddőségi központiban, államilag ingyenes. Nincs már magán tulajdonban meddőségi központ.


Egyes vizsgálatok fizetősek azért, például genetikai, ha nem maga a meddőségi végzi, hanem "kiszervezi", elküldi a mintát valahová.

Nekem ez 44ezer Ft volt, férjemnek 44ezer+21ezer.

Vitaminok, gyógyszerek ára változó.


Csatolok lent egy folyamatábrát, intézményenként a sorrend eltérő lehet.


Vérvizsgálat, genetikai vizsgálat, autoimmun panel, fizikai vizsgálatok stb.


Mindkét oldalt kivizsgálják, nőt is, férfit is, akkor is, ha már van gyerek, akár közös, akár csak az egyik félnek, ugyanis létezik másodlagos meddőség.


Nagyjából 50% esetben mindkét félnél van gond, 25% csak a nőnél, 25% csak a férfinél.


Folyamatábra:

[link]

jan. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egyes vizsgálatokat kérheted magánban is, az eredményt elviszed a meddőségi központba a dokidhoz. Egyes vizsgálatokra ugyanis meddőségiben hónapokat kell várni.
jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez meddőségi központtól függ. Alapból ingyenes. Nekem például egy manuális vizsgálat, se uh.nem volt.,(Nyilván lett volna, ha eljutok a leszívásig, de nem jutottam el.) Egyedül a vérvételek voltak ott, minden másra csak beutalót kaptam, intézzem, ahol akarom, vigyem az eredményt. Közben volt egy vetélésem is, ezért csináltak genetikait is, de nem ott, kiszervezett magán helyen. Nem kellett fizetnem azért se.
jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De vannak külföldön magán klinikák. Mi is külföldön voltunk, mert itt mindenhol több hónapra adtak időpontot. Illetve a szükséges vizsgálatokat is megcsináltathatod magánba. Van, hogy elöbb sorra is kerülsz. Pl. Maga első konzultációra 5 hónappal késöbb kaptunk időpontot. Addigra külföldi klinika megadta milyen vizsgálatok kellenek meglett mind.

Nőknél vérvizsgálat, hüvelyi ultrahang, nekem csináltak átjárhatósági vizsgálatot is.

jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!