Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Letrox abbahagyása-Újraszedés....

Letrox abbahagyása-Újraszedés.Lehet ezt? Többi lent

Figyelt kérdés
Már most szeretnék megkérni mindenkit ne kövezzetek meg tanácsért jöttem.Anno /2 éve/ voltam endokrinológusnál Letroxot írt 2,5 ös tsh ra 50 mikrogramm felét 25 mikrogrammot kellett szedjek..Akkor még nem tudtam hogy ezt nem szabad abbahagyni..szval ez levitte az értéket 1,3 ra...nem sikerült akkor a baba..történt sok minden úgy döntöttem /sajnos magamtól amit nyílván nem kellett volna/hogy abbahagyom a szedését és majd sportal diétával helyrerakom az eltért értékeket,mert biztos az akkori borzalmas étkezés és 10 en x kiló felszedése tett be...nagy nehezen le is fogytam viszont az értékem most 2,7 lett 2 év után..egyértelműen ismét alulműködik..a kérdésem az lenne most járunk kivizsgálásra 21.-ik labor lemegy 5.én szerintetek lehet e az hogy a labor után ami megmaradt otthon Letroxom azt elkezdem újra szedni mert ugye a régi probléma áll fent ugyan úgy..érdemes ezt hogy meggyorsítsam a folyamatot az ismételt baba foganás reményében vagy inkább hagyjam? nyílván tisztában vagyok már vele hogy ha elkezdem,életem végéig szednem kell.Amúgy is elkerülhetetlen lesz majd hogy hormont szedjek a jövőben valószínű.Mivel már egyszer ugye felírták.

febr. 2. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem pont annyi a tsh-m, hogy nem kórosan magas, épp csak babához az. Eddig 2 gyereknél csináltam, hogy akkor kezdtem el szedni, amikor úgy döntöttünk, hogy jöhet a baba, aztán szülés után abbahagytam. Még egy babát tervezünk, ahhoz most szedem megint a Letroxot. A nőgyógyász rábólintott erre.
febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, nekem 2,5 volt. Elvileg 4,2-ig jó, csak babához kell 1-2 közötti.
febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezzel ne a gyakori keresd hanem menj el egy endokrinológushoz. Most ha beszeded akkor is újra fel kell íratni, kontrollálni kell hogy ha szeded akkor milyen.


Amúgy a 2,7 még egyáltalán nem magas, teherbe lehet vele esni és teljesen egészséges babát kihordani. Lombikhoz azért szokták mondani hogy 2 alatt legyen, mert a hormonok hatására megemelkedhet és ha megemelkedik még akkor se legyen túl magas. Spontán teherbeeseshez 3,5 alatt jó.

febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te hány mikrogrammot szedtél? és mennyi volt a tsh-d? Nyílván én nem fogom magamnak beállítgatni max ezt a minimális adagot kezdeném el ismét,aztán 2-3 hónap múlva laborba mennék hogy milyen az értékem.Meg persze az orvos véleményét is kifogom kérni hogyan tovább.Jó e így.Tart nálunk a kivizsgálás de nem mostanában fogok bejutni az endokrinológushoz sztem még 1 hónap tuti.
febr. 2. 13:18
 5/11 A kérdező kommentje:

1-es: baba miatt kell az érték levitele.Nekem nem sikerül sajnos ezzel az értékkel.

3-as tudom igazából azért írtam hátha valaki már volt hasonló helyzetben,vagy lehet e helyes ez az út.Orvoshoz mindenképp megyek már tart a kivizsgálásunk.Sajnos nekem ez az érték nem jó a babához.A meddőségin is mondták ezt már a nőgyógyászaton is.Vizsgálat elkezdése során.

Köszönöm a válaszotokat.

febr. 2. 13:23
 6/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok, én 50-et szedek, és az szépen 1,2-1,3 között tartotta egész terhesség alatt. Nem tudom hol laksz, de nekem Budapesten nem terhesen 9 hónapra adtak volna endokrinológushoz időpontot, elvileg ez az átlag. Én 1x voltam magán endokrinológusnál, megbeszéltük, hogy mit csináljak, ha ez van vagy az van, milyen esetekben kell visszajönni, és ennyi.
febr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én kezdésnek elkezdeném a régi adagot/25/ még van annyim hogy kitart sztem amig megkapom majd az időpontot az edokihoz.Ha nem tart ki magánba megyek majd az gyorsabb.Pécsen lakok.Itt azért hálistennek hamarabb tudtam intézni mindent,2 hetente kaptam eddig az időpontokat meg hetente.Lehet ezt majd elkezdem most és megbeszélem az orvossal majd a továbbiakat.Köszönöm a válaszod! :)
febr. 2. 14:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az jó lehet. Én amúgy mindkétszer ciklus 1. napján kezdtem szedni az 50-et, és már abban a hónapban sikerült a baba. Hátha nektek is így lesz. :) Hajrá!
febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Reméljük nálunk is ilyen hamar megy majd. Köszönöm :)
febr. 2. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvosi utasitás nélkül ne hagyd abba a gyógyszer szedését. Azért írták fel neked, mert a pajzsmirigyed nem működik jól, így pótólni kell a hormonjaidat. Ne csak a baba, hanem saját magad miatt is szedjed.
febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!