Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A lombikos hormonkezelésnek...

A lombikos hormonkezelésnek vannak évtizedek múlva megjelenő mellék/káros hatásai a nőre? Azt olvastam, h mellrákra nagyobb az esély pl...

Figyelt kérdés
márc. 4. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos igen, több lombikos ismerősömnek is lettek problémái, az egyik közeli rákos, már áttétes :(
márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Mi múlt évben lombikoztunk és èn akkor sokat olvastam utána. Van britt, holland, ausztrál, magyar meg csomó tanulmány. A britt szerint a 24 éves korukban átesett nőknél 50% a valószinűség 15 éven belül. A holland szerint nincs ilyen. A magyar amit olvastam talán miskolci nem emlékszem ott rizikócsoprtnak írták a lombikot a mellrákra.

Szerintem ez nem fekete fehér. Az a baj már bármitől rákos lehet az ember. És hát mérlegelni kell. Ha másképp nem lehet gyereked mit teszel? Nekünk másképp nem lehetett. Én úgy vagyok vele gyakrabban fogok szűrésre menni és remélem nem lesz baj. De ha igen akkor meg küzdök mást nem tehetek. Nem tudtam volna gyermek nélkül élni és nálam ez erősebb érzés volt.

márc. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
1-es, és a többi ismerősödnek mi baja lett? És aki rákos, hány évvel a lombik után lett az?
márc. 4. 18:49
 4/20 A kérdező kommentje:
Én a 24+15-öt már túléltem rég. De ez is akkor milyen, őszintén hányan mennek 24 évesen nálunk lombikra? Akkor még simán tanulnak. Inkább 34-44 évesen, amikor észbe kapnak, hogy gyereket szeretnének, de már nem jön össze. És akkor az ennyi idősekkel mi van? Róluk nem készült tanulmány? Mert én ebbe a csoportba tartozom.
márc. 4. 18:53
 5/20 A kérdező kommentje:
2-es, mellrák szűrésre fogsz gyakrabban menni? Milyen gyakran?
márc. 4. 18:54
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Lehet készült én egy idő után nem olvastam meg kutattam tovább. Az angol nagyon a 24 éves korra volt ráállva azért azt nem is néztem sokáig. Én is azt gondoltam eleve idősebb korban mennek lombikra az emberek. Igen én évente fogok mint a méhnyakrák szűrésre is. De tényleg annyi mindentől lehet beteg az ember. De a mellráknál eleve rizikónak írják a késői gyerekvállalást is.
márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
De és attól nem félsz, hogy a mellrákot RTG-nel vizsgálják? Mert gondolom az sem tesz jót... nem véletlen, hogy nem évente nézik 45 felett, hanem ritkábban. Olvastam vhol, hogy kialakulhat a sok mellrák szűréstől is mellrák. Tüdőszűrőre se megyünk évente...meg lehet az is hozzáadódik. Vagy UH-os mellrákszűrésre fogsz menni?
márc. 4. 19:10
 8/20 A kérdező kommentje:
De igazad van, ha az leszek, akkor sem tudja senki bebizonyítani soha, hogy mitől lettem az.....
márc. 4. 19:11
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem a 2-es vagyok,de kérdező egyrészt leginkább UH-ra mennek sokan,másrészt vannak ám munkahelyek ahol évente kötelező röntgen van,én onnan a 300 főből még nem hallottam,aki rákos lett volna,ahol dolgozom. Kicsit azért a ló túloldalára sem kell átesni,szerintem. Van akit életében nem ér semmilyen káros hatás,gyógyszert soha nem szed,még is az. Genetika,el kell fogadni ezt.
márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy UH-ra mennek sokan. Akkor én is arra fogok. Köszi a válaszokat!
márc. 4. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!