Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehet elfogadni hogy nem...

Hogy lehet elfogadni hogy nem lehet több gyerekem?

Figyelt kérdés

Már van egy kisfiam, akit imádok és nagyon hálás vagyok, hogy ő van nekünk, de szeretnénk még egy babát, és nem akar jönni. Nemrég kiderült hogy az IR-em és az endometriózisom mellett adenomiózisom is van, és a korom se sok jóval kecsegtet (35 éves vagyok). Kisgyerekkel, munka mellett, endometriózissal nem nagyon szeretnék már lombikot vállalni, félek hogy csak rosszabbodna az állapotom és nem tudnék a kisfiamra kellő figyelmet fordítani mellette. Így viszont az orvos szerint szinte esélyünk sincs.

Tudom hogy örüljek hogy van már egy gyermekem, és örülök is, nagyon hálás vagyok, de egyszerre mégis szomorú.


El fog múlni ez az érzés? Volt valaki hasonló helyzetben?


márc. 14. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Hát majd csak elmúlik. Sokan csak 1 gyereket akarnak és meg is elégednek eggyel.


Szóval gondolom, mentálisan kell "átállítanod" magad. Sztem menni fog, csak ne kezdd el sajnálni magad, mert az neked és a családodnak sem lenne jó.

márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A boldogság titka, hogy értékeled amid van és nem az után sóvárogsz amid nincs. Amúgy gondolj arra sajnos mennyi nő van akinek egy gyereke sem lehet. Nekünk pl elég nehezen sikerült az első, tervben van majd még egy, de ha esetleg nem sikerül akkor is tökéletesen boldogok leszünk így is.
márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy mindenki a saját szintjén nyomorog...

Ez nálatok is igaz, ha nektek a második baba nem sikerül, attól még ugyanúgy fájhat, hogy tudod, másnak egy sem lehet.

De ettől függetlenül elfogadni csak úgy tudod, mint minden mást, amin nem tudsz változtatni: fejben meg kell találnod minden helyzetben a jót, és arra koncentrálni (esetleg új célt kell kitűzni, amiért küzdhetsz).

Ennél konkrétabbat sajnos nem tudok írni, mert nem ismerlek, de ha te ismered magad, az már elég lehet :)

Én például 36 évesen szültem a fiam, akit egyedül nevelek, és mivel már 38 éves vagyok (pont ma 😀), így valószínűleg nem lesz már másik gyerekem, pedig mindig kettőről álmodoztam 😞

Most azzal nyugtatom magam, hogy így több időm/energiám/türelmem stb. marad az egy szem kisfiamra, akivel csodálatos a kapcsolatom, és a szeretetem sem fog megoszlani több gyerek között, tehát lehet neki (is) jobb így.

márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3- as , Boldog Szupetesnapot !!


Kerdezo, nekem 4. foku endometriozissal spontan sikerult, az adeno nem oszt, nem szoroz, mert az mar a mehben van. Ne add fel meg, nekem is azt mondtak az orvosok, hogy semmi esely.


Ha megsem lenne, idovel jobb lesz, idovel elfogadod.

Nekem is csak egy lett, de fel tudtam dolgozni, igaz neha meg szomorkodok.

márc. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy családról álmodtam mindig is. Mi is 3an vagyunk testvérek.


Az első terhességem vetélés volt.

A második méhen kivüli, szétdurrant az egyik petevezetőm.

A 3.terhességre végre összejött, sikerült a fiam.

Igen ám, de a dokim elbszott valamit, aminek az lett a vége, az első gyerekem után ki kellett venni a méhemet.


Szóval ha fejenállok sem lesz nagycsalád, se lombik, se remény.


Én felfogtam, 1gyereket szantak nekem ottfenn, neki kell megadnom mindent amit csak tudok.

márc. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egy gyerek még mindig jobb, mint az egy sem. Én is egyke vagyok, nagyon mérlegeljük mi is hogy legyen e még egy. Nyilván ha 1 van mindent meg tudsz adni neki, 100%ban rá tudsz koncentrálni, illetve mikor már nagyobb akkor egy gyereket könnyebb ráhagyni akár nagyszülőkre ti meg többet lehettek ismét kettesben a pároddal.
márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nehezen jött össze az első gyerek egészségügyi problémák miatt. Benne volt a pakliban, hogy nem is lesz több. Én ezt el is fogadtam és már annak is nagyon örültem, hogy ő egészséges gyermek lett. Ezért sem erőltettük, hogy legyen második. Egyik barátnőmnek problémás terhessége volt, és nagyon nem volt ajánlott neki másodikat bevállalni, kockázatos lett volna. De szerettek volna még egyet. Ők örökbe fogadtak. Ez is egy opció lehet, de én például nem tudtam volna megtenni, inkább akkor maradt volna egy.
márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

#3! Boldog szülinapot!🎂

Szerintem ne engedd még el, ki tudja, mit hoz a jövő.

Én 42 évesen most várom az első gyerekem. Szintén egyedülálló vagyok. Biztos voltam benne, hogy lányom lesz és, hogy nem lesz több gyerekem, már ő is egy csoda.

Aztán kiderült, hogy fiú. Annak nagyon örülök, hogy lesz egy fiam, de azon még nem tudtam túllépni, hogy nem lesz lányom. Szóval most én is úgy vagyok, hogy boldog leszek így is, de már nem zárom ki, hogy legyen még egy. Persze ő már csak apukával. Erre kb.nulla az esélyem, de a remény hal meg utoljára 😂

márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!