Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petesejt leszívás altatás nélkül?

Petesejt leszívás altatás nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akinek volt petesejt leszívása lombik miatt és altatás nélkül csinálták, írna tapasztalatokat? (Fájdalom, idő...stb)


Nagyon köszönöm előre is🙂



#lombik #Petesejtleszívás
márc. 31. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik közeli barátnőmnek így volt, annyit mondott, hogy nagyon nem kellemes
márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Szia, nekem volt, covid alatt és csak 3 tüsző volt, emiatt javasolták, hogy ne legyen altatásban.


Szerintem egy kérdés a lényeges, hogy hány tüszőt szívnak le.


Ugyanis a procedúra az, hogy átszúrják a hüvelyfalat, beleszúrnak a petefészekbe és egyesével leszívják a tüszőket, majd ezt megismétlik a másik oldalon. 3 tüszővel sem volt életem legkellemesebb élménye, de így borzasztóan rövid volt az egész, max. 1 perc volt maga a szúrás/szívás, ennyiért tényleg nem lett volna érdemes az altatási procedúrát végigcsinálni, de ha mondjuk van 10-12, vagy még több tüsződ én nem vállalnám be így, hacsak nincs komoly ellenjavaslat az altatás ellen, főleg mert több tüszőnél van esély arra is hogy hátul vannak a petefészekben, azt még nehezebb elérni, még fájdalmasabb leszívni.


Az enyémet a Jánosba csinálták, így volt: fél8ra mentem be reggel, kaptam egy Frontin, alá kellett írni a papírokat, férjem ment mintát adni, covid miatt nem maradhatott utána az épületben.


Bekötöttek egy branült a könyökhajlatba, és kaptam a fenekembe egy fájdalomcsillapító injekciót. Hálóing vagy pizsama, bugyiban nagy betét, zokni és papucs. Átsétáltam a műtőbe, alulról mindent levenni, kivéve a zoknit. A műtőágy olyasmi mint a nőgyógyászati vizsgáló, de nagyon le kellett csúszni, a feneked majdnem lelóg az ágyról, lábaidat leszíjazzák. Először egy jódos tamponszerűéggel kívül belül áttörlik a hüvelyed, az csak hideg és kellemetlen, utána bevezet egy UH fejet, ami kb. olyan vastag mint a normál hüvelyi UH, ez is csak kellemetlen, és azon keresztül a tűt. Mondta, hogy most fog szúrni, fájt, meg is ugrottam, már amennyire a leszíjazott lábam miatt ez lehetséges volt, mondta, hogy most szívja az egyiket, aztán a másikat és hogy akkor szúrhatja-e a másik petefészket is (hahaha, hát mégis mit mondhatnék erre?), szúrt és szívott és vége is volt. Tényleg kb. 1 perc az egész, kibírható volt így a fájdalom, mire igazán kezdett volna szar lenni vége is lett.


Utána megnézik a hólyag rendben van-e, fertőtlenítik és mehetsz visszavenni a bugyit a betéttel, pizsinadrágot és visszasétálsz az ágyba.


Bekötnek infúziót, antibiotikum (elővigyázatosságból, mivel minden óvintézkedés ellenére bekerülhet valami kórokozó kintről), fájdalom- és gyulladáscsökkentő kombó, míg az lecsöpög inni kell sokat, illetve ajánlott valami magas fehérje tartalmú enni- vagy innivaló, a túlstimulálás megelőzésére, miután az lecsöpög menni kell pisilni, az első kicsit csíp/fáj, ha megy a pisilés rendben, akkor öltözhetsz fel és mehetsz fel a dokihoz, addigra meg van az eredmény, hogy hány petesejtet sikerült megtermékenyíteni.


Ha jól emlékszem fél1 körül sétáltam ki a kórházból. 1 hétig kell még antibiotikumot szedni, aznap-másnap fekvés, pihenés javasolt, nekem kis vérzés, kis feszülés, diszkomfort érzés volt csak, 3. nap már semmi, enyhe pecsételés még pár napig.


Kérdezz nyugodtan ha van még kérdésed, akár itt, akár privátban. :)

márc. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első leszívásnál nem volt lehetőség altatásra, elvileg nem volt altató orvos.

Nem volt kellemes érzés,de nagyon kedvesek voltak a nővérek illetve UH láttam mit csinál a doki így tudtam mikor szúr.Azt hiszem akkor 5 petesejtet szívtak le.


Második alkalommal már volt lehetőség kérni az altatás de mondtam ha elsőre kibírtam másodikra is kifogom akkor viszont 12 szivtak le.

Szintén nem volt kellemes a sok szúrás de megérte..mert már itt szuszog a kiságyban😊


Nyugodtan írhatsz privátban ha érdekel még valami 🙂

márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem kettő leszívásom volt altatás nélkül. Az elsőnél 13 petesejtet szívtak le, emlékeim szerint nem volt annyira borzalmas. Eléggé ideges voltam előtte, de azzal nyugtattam magam, hogy azért, hogy babánk legyen, mindent túlélek. Időre nem emlékszem, de szerintem gyorsan megvolt max 15 perc. Mindenki nagyon normális volt a műtőben (dicsertek folyamatosan, simogattak a kezem), és az orvos is mondta, hogyha nem bírom szóljak és altatnak.


Ahogy írták, a szúrások nem kellemesek, de az orvos próbál minél kevesebbet szúrni. A leszivas után, ahogy lehetett én ettem, ki is volt akadva a beteg hordó, hogy milyen jól vagyok. Egyébként szerintem az sem mindegy, hogy nem kell a leszivas után még X órát a kórházban lenni az altatás miatt.


A második leszivasnál 6 petesejt lett, ez egy fokkal rosszabb volt (ugyanaz a doki csinálta mindkettőt), szerintem azért, mert előtte 2 hónappal nőgyógyászati műtétem volt.

ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!