Hanni26 kérdése:

Volt akinek PCOS- mellett sikertelen Closty kúra után, Merional-al sikerült a baba?

Figyelt kérdés

2012. jan. 26. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem PCO-m van, és csak a Merckformin 500XR-t szedtem. Terveztük már a babát, így az orvos elküldött különböző vizsgálatokra minket. Mikorra elmentünk volna, lett egy pozitív terhességi tesztem. :D úgyhogy most 8+3 hetesek vagyunk, és boldogok!

Sok szerencsét neked is :D

2012. jan. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, nehogy abbahagyd a merckformint:)Én is szedem és már 19 hetes vagyok, megakadályozza a vetélést:)
2012. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem sikerült merionallal, aztán puregonnal sem. Végül spontán sikerült, most vagyok a 13. hétben.

2012. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 2/3

Szia!

Engem leállítottak róla, a meddőségin, aztán elkezdtem barnázni, másnap rögtön felkerestem a nővérem orvosát, aki Utrogesten kapszulát írt fel. Azóta teljesen rendben vagyunk mind a ketten, az első kapszula után elmúlt minden panaszom. :) Minden héten ellenőrzésre járunk. Nagyon odafigyel az orvos ránk. Azt mondta 12. hétig ne hagyjam abba és semmi gond nem lesz. A babám most 8+3 hetes. Már nagyon várom a 12. hetes UH-t hogy megnyugodhassak.

2012. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az utro progeszteron pótlás, de nem pótolja a metformint. Mindkettőt érdemes szedni annak, aki PCOS-s. A met rendben tartja a cukrot, ez nagyon fontos terhesség esetén, az utro pedig segít megtartani a babát.

2012. jan. 27. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem a labor nem mutat IR-t, ezért nem írtak fel nekem Metformint.... Van köztetek olyan akinek szintén rendben a vércukorszint és IR sem igazolt, mégis szedi a Met-et? Amúgy továbbra is várom a Merional-al kapcsolatos válaszokat :) Köszi!
2012. jan. 27. 08:31
 7/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is PCOS-em van, és elvileg nem vagyok inzulinrezisztenciás értékek:op-nél:6,2, 120p-nél:8,2, de már ebben sem vagyok biztos, mert az endokrin dokim nekem is mercformint írt fel, a nődokim azt mondta hagyjam abba, és szedjek fogi gátlót. Kérdező, le tudnád írni mi lett a laborod? Ha jó a labor miből gondolod hogy PCOS? Ciszták?

2012. jan. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Amit leírtál, azok a cukorértékek, de nem az számít, hanem az inzulin. Nem tudom a kérdezőnek mennyi a 120 perces inzulinja, nekem a cukrom rendben volt, de az inzulinom magas, ezért is kaptam a metet. Az a nődoki, aki azt mondja egy PCOS-nak, hogy hagyja abba metet és inkább fogamzásgátlót szedjen, ássa el a diplomáját. Egy valóban hatásos gyógyszerezést dob el egy ősrégi bizonytalan esélyű kezelés miatt.

Kedves kérdező! Én lombikhoz kaptam merionalt gonal-f-fel együtt, szép tüszőim értek, visszakaptam három embriót, de sajnos nem tapadtak meg.

2012. jan. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Kedves Manka68!


Amiket leírtam, az az inzulin értékem, nem a cukor!!!!

Mindenki ezt hiszi, hogy amit leírtam az a cukor érték, de nem! Ezért vagyok tök bizonytalan! Jövőhét hétfőn megyek vissza a dokihoz, és ki akarom harcolni, hogy csináljunk egy 3 fézisos inzulinterhelést, mert nem hiszek az előbbi lelet hitelességében.

2012. jan. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha ez az inzulin értéked, akkor az éhomi magas, a két órás pedig olyan, mintha ottfelejtettek volna egy tizedesvesszőt. Ha PCOS-s vagy, 82 reálisabb lenne. Ha tényleg az inzulinhoz van írva a leleteden ez az érték, akkor valamit eltolhattak...

Tényleg érdemes lenne megismételtetned a vizsgálatot, mert ilyen inzulin értékeket én még nem láttam.

2012. jan. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!