Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kit mennyire viseltek meg a...

Kit mennyire viseltek meg a lombikot előkészítő hormonkezelések?

Figyelt kérdés

Elsősorban az érdekel, hogy mennyire voltak erősek a hangulatváltozások (mennyire lettél "dilis"), valamint ki mennyire hízott meg?

Megmondom őszintén, hogy nagyon félek ezektől.



2012. márc. 24. 11:05
 1/6 Manka68 ***** válasza:
73%

Szia!

Én négy lombikon vagyok túl. Az összes stimu alatt mindössze egyszer volt hangulatingadozásom, egyetlen napig. A hízástól nincs miért félned, összesen kb 10-14 napig kapod a hormonokat, ennyi idő alatt lehetetlen sokat hízni, még akkor is, ha reggeltől estig eszel. Nekem egyébként semmit nem változott az étvágyam közben sem, és nem is híztam egy dekát sem! Pedig IR-es vagyok, tehát eleve problémás az anyagcserém, és hajlamos lennék a hízásra. Két lombik között minimum 3 hónap szünetet kell tartani, ha valami csoda folytán mégis rád ugrik pár kiló, ezalatt simán le tudod dobni. Az csak városi legenda, hogy lombik kezelés miatt valaki csúnyán elhízik. Lehet hogy 20 évvel ezelőtt, amikor az egész lombik dolog még gyerekcipőben járt, előfordulhatott ilyesmi, de ma már nem valószínű.


Bocsánat, egy esetben fordulhat elő nagymértékű hízás : a hormonháztartás teljesen megborul, és egy új hormont kezd termelni, úgy hívják HCG. :-)) Kb 9 hónapig termelődik, és az illető nagyon meghízik különösen hastájékon. :-)) Ez a mellékhatás eredményesen csak a 9 hónap letelte után szüntethető meg, egy igen drasztikus kezelés hatására, melynek során komoly fájdalmak közepette lehet leadni a felszedett kilókat. :-))

Ne félj, vágj bele, és remélhetőleg a fent említett mellékhatás nálad is hamarosan jelentkezik. :-)

2012. márc. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, arról nem is tudtam, hogy csak 2 hétig kell bombázni a szervezetet extra hormonnal.


Igazából azért félek, mert a környzetemben az összes lombikos barátnőm (akár sikerült nekik a baba, akár nem) szó szerint szétfolyik és egyik sincs 100 kg alatt. Persze biztos rátesznek egy lapáttal is, csak nekem is van rossz tapasztalatom, mert egyszer szedtem foggátlót, ami nem egészen 1 hónap alatt szó szerint felfújt. Nem volt nagyobb étvágyam mellette, és nem is ettem többet, mégis majdnem egy tizessel lettem több. Ezzel azóta is kínlódok, (már lassan 10 év) mintha állandósult volna. Amit erre szedtem fel könnyedén leadtam, de az akkor felszedett plusz mindig marad, ha alámegyek, visszajön. És ugye a foggátlókban meg hormon van, igaz ezekkel a hormonokkal pont az ellenkező hatást akarják elérni, mint a lombiknál. :)

Az mindenesetre jó hír, hogy nem híztál, bíztató.


Még várok válaszokat, tapasztalaotak.

2012. márc. 25. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is lombikos vagyok. Sajnos én is úgy tapasztaltam ,hogy az első programunknál elkezdtem nagyon hízni,nekem a program előtt kellet fogamzásgátlót szednem és azzal együtt a stimuláció végéig 5kg-ot híztam. Hozzáteszem én nagyon nagy adagban kaptam a stimulációs szereket,mert olyan a problémám. A többi programnál már nagyon odafigyeltem az étkezésre,azaz hogy mit eszem meg,így már nem hízok. A szünetekben meg tornáztam,és a plusz kg is lement. Ez nem azt jelenti,hogy te is fogsz hízni,mert sokszor nem egyformán reagálunk a szerekre. A hangulat változás is lehet egyéni,nekem voltak néha idegrohamaim,de mivel tudtam a hátterét,így elég jól kezeltem a kitöréseket...:D. Szóval ne izgulj kezelhetőek a problémák amiket esetleg okoznak a szerek (ha okoznak),egy kis odafigyeléssel. Sok sikert kívánok nektek!!!
2012. márc. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ...

Nálunk még nincs kimondva, hogy lombik lesz, de mivel már 2 éve próbálkozunk és nem sikerül, nem sok esélyt látok másra. Már megvolt minden alap kivizsgálás, most arra várunk, hogy megtudjuk az eredményeket, de sajnos csak május elejére kaptunk időpontot. Mondjuk az én eredményeim megvannak (leszámítva az utolsó vérvételt), és nálam nincs gond, de a párom spermatesztjéből az első nagyon pocsék lett, a második nagyon jó (de azt máshol csináltattuk) és most várjuk a harmadik eredményt. Bár már az első után is mondták hogy esély van rá, hogy csak IVF lehet, de azért én még reménykedek, hogy esetleg lesz más, kíméletesebb megoldás is. Bár, ha a férjemmel van a gond, akkor nem tudom mi lehet más.... inszemnél is ugyanúgy elő kell segíteni a peteérést, szóval félek, hogy nem úszom meg. :( De talán elég lesz 1 adag. :)

2012. márc. 27. 07:28
 5/6 anonim ***** válasza:
EGY lombiktól nem is hízik meg az ember, de néhány inszem és néhány lombik együtt már erősen megárthat az alaknak, mert ez már nem hetek, hanem évek.
2012. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Hogy alakultak a dolgok, belevágtál? Esetleg nem volt rá szükség :) ?

Én számtalan inszemináción vagyok túl, ezzel nem volt semmi gond. De a lombik bizony megviselt... Lehet hogy csak azért voltam idegesebb mert ilyenkor nagyon izgul az ember hogy sikerüljön. A hízás sem maradt el sajnos, ezért azt mondom, hogy teljesen egyén függő ez az egész. 50 kg vagyok 168 cm hez, sportos testalkatú, mindig sportoltam. A lombik alatt szinte eltorzultam, még a fejem is felfújódott, ráadásul eredmény nélkül. Túl is stimuláltak lehet hogy csak ezért volt, ellenben volt akin még a 3. sem látszott semennyire... Egyszerűen nem lehet tudni mi lesz, teljesen egyén függő.

2012. nov. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!