Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lh-FSH? Ciklus közepén az...

Lh-FSH? Ciklus közepén az LH-m 5x-se az FSH-nak.

Figyelt kérdés
A dokim szerint ok, semmi akadálya a babának, mert tartományon belül van... PCO,IR. Van aki így is teherbe esett?

2012. ápr. 7. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem a 3. napi vérvételen lh 13,5 fsh 5,0. nem mondtak rá semmit. Azt tudom, hogy pco-m van, decemberben műtöttek is. sajnos még nem sikerült a baba :(
2012. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem a 3. napon a duplája volt, de az én dokim se mondott semmit, mert tartományon belüli. azt mondta, lehetek terhes, ha lemegy a tsh-m. gondolom, ha baj lenne, észrevette volna.
2012. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi volt a véreredményem. A nőgyógyász szerint minden oké. A tsh-ra is ezt mondta.

Teljesen véletlen keveredtem egy endokrinológushoz. Kiderült pajzsmirigy problem, és PcO. Kaptam gyógyszert mindkettőre, két hónap után siker! :)

A TSH-m ra is azt mondta a doki hogy tartományon belüli...igen, de mihez képest? Az átlaghoz képest, nem a babát akaró nőékhez képest, mivel a TSH-nak 1körül kell lenni.....

2012. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja azt kihagytam. A nőgyógyász szerint volt minden jó........közben meg mégsem!!!

Aki tud kérem endokrinológust keressen fel hormonális-babás kérdésekben, mert éveket pocsékoltam el ez miatt...

Ők vezessék le a szülést, vizsgáljanak..... a hormonjainkat meg hagyjuk az endodokikra! :)

2012. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ciklus közepén teljesen normális a magas LH, az váltja ki az ovut. :-) LH és FSH szintekből bármilyen következtetést levonni csak ciklus 3-5 napja közötti vérvételből lehet.

Ha PCOS-s, IR-es vagy keress endokrinológust, kapsz rá gyógyszert ha még nem kaptál (metformin), és diéta, mozgás. Ezekkel sikerülhet a baba.

2012. ápr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Járok endodokihoz, ő szerinte minden ok. Másikat keresni sajnos nem nagon tudok, ő az egyetlen akkid (eddig?) komolyan vesz. A többi kiröhögött... szó szerint. Nem vagyok 150 kg, nézzekmagamra... nem IR. Aztán kiderült, hogy mégis. Mit tegyek? Ma kezdem a kecskerutát, bár már érzem, hogy fájdogál a hasam, meg fog jönni, elcsüggedtem. Elkezdem a cickafark-palástfű kombit is, szedek folsavat, és próbálom mérni a hőmet is, csak ezzel az új lázmérővelképtelenség, egyszerűen nem tudom lerázni (higanymentes)... Szóval mit tehetnék még?
2012. ápr. 8. 10:21
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Most kicsit összezavarodtam : az endodokid mondta hogy IR-es vagy? És nem adott rá semmit, életmód tanácsot sem?

Vagy szerinte rendben vagy, csak most az LH/FSH arányod miatt aggódsz?

Terheléses vérvételen voltál már? Mi lett az eredmény?

2012. ápr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sok éve kiderült a PCO, pár éve az IR. Napi 1000 mg Merckformint szedek. Másfél hónapja voltam kontrollon, akkor született ez az eredmény. Azt mondta, nem kell diétáznom, nem kell semmi extrára figyelnem, csak szedjem a gyógyszert és próbálkozunk a babával. De sajnos érzem, hogy most is meg fog jönni, már görcsölgetek. Én nem is értem. _Nekem aki mindent megadna neki, nem jön össze, aki meg nem érdemli meg, annak "potyognak". Igazságtalan.
2012. ápr. 9. 08:40
 9/10 A kérdező kommentje:

Az orvosom szerint minden értékem referenciatartományon belül van. Ehhez képest:

C-peptid 90 perces(nemterheléses, hanem reggelievős inzulin-vizsgálatom volt most): a ref. érték: 0,8-4,20, NEKEM 6,18!

Ha jól emlékszem középidő táján voltam vizsgálaton, a hormonok:

TSH: 1,6400 (ref.: 0,4000-3,2000)

FSH: 7,6 (ovu idején ref.: 2,5-16,7)

LH: 42,8 (ref.ovu idején: 6,1-49,10)

prolaktin: 461 (ref.:132-511)

progeszt.: 3,6 (ref.ovu idején: 0,9-9,4)

tesztoszt.: 2,14 (ref.:0,17-2,81)

estradiol: 436,10 (ref. ovunál: 85,8-498)


PCO-s petefészkek, IR és 1000 mg Merckf. XR régóta van. Aknés bőr, zsíros, hulló haj, hasi elhízás is.

2012. ápr. 9. 08:41
 10/10 Manka68 ***** válasza:

Hát lehet hogy neked sem használ a merckformin. :-(

Vagy kevés. És igenis kell diétázni, sportolni mellé.

a merck nekem sem vált be, pedig a 750-esból szedtem napi kettőt. Aztán váltottunk eucreas-ra, fél évig 2x850, de mivel így sem javultam, megemeltük az adagot. Most már napi 3-at szedek belőle, így végre a gyógyszerrel mért inzulinom tökéletes lett.

De hogy így is maradjon, mindent ugyanúgy kell csinálnom tovább.

Talán neked is váltanod kéne, vagy erősebb gyógyszer.

És nagyon fontos a diéta, talán az a legfontosabb.

Szerintem próbáld meg. :-)

2012. ápr. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!