Ki ért ehhez, van itt PCOS?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a PCOS lehet akkor is ha rendszeres a menstruációm? Szval rendesen megjön akkor tuti van peteérésem is? Nem nagyon értem. Olvastam hogy lehet menszesz de nem biztos hogy peteérés is van. Ezt honnan lehet tudni?

2012. júl. 24. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van peteérés, attól függetlenül, hogy megjön. Általában középidős fájdalom és vérzés fordulhat elő, valamint a hüvelyváladék bővebbé válása, az ún. "nedves napok", ilyenkor átlátszóvá, nyúlóssá, sikamlóssá válik tojásfehérjéhez hasonlít.
2012. júl. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van menstruációd, attól még nem biztos, hogy van peteérésed. Nekem ultrahanggal igazolták, plusz hormonsorokkkal, hogy az ir és pcos ellenére van peteérésem. Szabályos 28 napos ciklusaim voltak, most pedig egy 2,5 hónapos lány hála Istennek, aki nagyon hamar összejött spontán.
2012. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*lányom :)
2012. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én igazából érzek peteérésre utaló fájdalmakat, és a fehér nyúlós "valami" is megvan :)


Még az lenne a kérdésem, hogy az Inzulinrezisztenciának mik a tünetei?

2012. júl. 24. 17:27
 5/9 anonim válasza:
Az inzulin rezisztencia tünete lehet az éhségérzet, hirtelen hízás, hajhullás, álmosság érzet, általában ha van PCOS akkor társul mellé az IR is. Nálam márciusban diagnosztizálták az IR-t, minden más hormon eredményem jó, csak több mint fél éve nincs menstruációm spontán,mert az IR-nek ez a LEGgyakoribb tünete, a menstruáció akadozása, vagy esetleg teljes megszűnése. De nagyon jól lehet kezelni, én metformint szedek, és mellette még tartom a diétát is. Mi is babát szeretnénk.
2012. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kértem időpontot endokrinológiára, és 4 hónap mulva kaptam. addig meg? :((((
2012. júl. 24. 17:56
 7/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Addig is lehet diétázni, mozogni, a doki örülni fog, ha látja, hogy nem csak várod a sült galambot, hanem teszel is valamit a babáért. :-) A cukorbeteg diéta a nyerő, a neten számtalan étrendmintát találsz. :-)

2012. júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam semmi tünete nem volt pl. az egésznek, rutin nőgyógyászati vizsgálaton vették észre a cisztikus szerkezetű petefészkeket, az orvosom ezután kért inzulinterhelést, ami katasztrofális lett. A ciklusom óramű, nincs súlytöbblet, sem szőrösödés, sem éhségérzet, sem semmi. Tehát nem voltam tipikus IR-es, mégis, mióta ezt a diétát tartom, mintha kicseréltek volna. Nem tudom megmondani, hogy mi változott, de sokkal jobb.


2. voltm

2012. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is pcos gyanús vagyok, hétfőn az UH-n derült ki:(

Holnap megyek a vérvételre, nálam sincs semmilyen tűnet, de most megijedtem.

És tényleg 4 hónap az endokrinológus???!!

Hihetetlen. Ez Budapesten van?

2012. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!