Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS + Azoospermia. Valakinek...

PCOS + Azoospermia. Valakinek volt mar tapasztalata ilyen szerencsetlen kombinacioval?

Figyelt kérdés

Hosszas sikertelen probalkozas utan, ferjemmel orvoshoz fordultunk ahol kiderult, hogy nekem PCOS-om van (nem a sulyos valtozat - allando 28 napos ciklusaim vannak gyogyszeres segitseg nelkul is).

A problema akkor jott mikor 0 spermium szammal ferjemnel azoospermiat allapitottak meg. Genetika, hormon, mindkettonknel tokeletes, ferjemnel ultrahang nem mutatott ki semmit se. Kicsi koraban problemaja volt, mert az egyik hereje nem szallt le magatol, muteni nem kellett, injekcio segitsegevel magatol rendezodott.

Mi arra gondolunk, hogy elzarodas lehet a hatterben, es remenykedunk, hogy bent vannak egeszseges spermiumok. Valakinek valami hasonlo tapasztalata van?



2012. szept. 21. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pcos+ir és azoospermia van, de nem volt későn leszálló here. Sajnos az elzáródás nagyon ritka, de attól még lehet bent valami. A páromnak is ismeretlen eredetű azoospermiája van, de bent találtak használható sejteket.
2012. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mi is ugyanebben a cipőben járunk majdnem, csak nálunk azoospermiát állapitottak meg a hormonok miatt, vagyis magas a prolaktin szintje és alacsony a tesztoszteronja. Az orvos irt fel gyógyszert 1 hónap után nincs javulás. Mit tehetnék nem tudom én sem mit csináljak..
2012. szept. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
van ismerősöm, akik hasonló háttérrel éppen a napokban ünnepelték a kislányuk 6hónapos "szülinapját" :) Lombikbaba - 2. lombik volt sikeres, biopszivál nyertek spermát tőle ill. volt donorspermás beültetés is.
2012. szept. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
bár nálunk is sikerülne.., és kitöl van a baba a párjátol?
2012. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Nalunk is pcos+azoospermia kombo van, biopszia elott allunk.

Ferjemnek minden lelete negativ, nem tudni mitol van azoospermia. Vajon mekkora az eselye hogy biopsziaval talalnak hasznalhato spermiumokat?

2013. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valszeg elég jók. Lehet, hogy csak elzáródása van. Drukkolok.
2013. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Koszi, nagyon rank ferne valami jo hir.

de UH-on nem kellett volna latni ha elzarodas? Dokino nem mondta. De azt tudom, hogy elzarodas eseten nincs mit tenni, csak biopszia johet szoba.

2013. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem látszik uh-n.
2013. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veletek?Lett azóta valakinek babája?
2013. máj. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van remény!


Férjemnek azoospermiája van, nekem IR.

A 4. friss bioptátumos beültetésből született meg a kisfiúnk.


Férjemnél a hormonok, kromoszóma rendben, hanem az ondóvezeték valahogy szövetekben végződik, nem tudnak átmenni rajta a spermiumok.


Most a testvérért megyünk, de eddig nem sikerült. Fagyasztott bioptátumból: egy stimulált ciklusos és egy fagyasztott embrióbeültetésen vagyunk túl. Nem adjuk fel a reményt, küzdünk. Nagyon erős bennem a (második) gyermek utáni vágy!


Sok sikert kívánok Mindenkinek!

2014. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!