Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » IR és/vagy PCOsok: mit csináljak?

IR és/vagy PCOsok: mit csináljak?

Figyelt kérdés

Már több mint két éve szeretnénk gyereket. Sajnos csak tavaly decemberben derült ki, hogy ezek a bajaim vannak. A hormonjaim és az egyéb értékeim 2 hónapja rendeződtek, mégsem vagyok képes egy nyomorult pozitív tesztre.

Érdemes-e már elmennem cikluskövetésre? Félő, hogy még mindig nincs normális peteérésem. Idegesít, hogy nem tudom, hol csúszik el a dolog. Ott, vagy a beágyazódásnál.

HSGm másfél éve volt. Átjárható voltam, de nagyon fájt.

Lehet, hogy laparoszkópiát kellene csináltatni, nincs e endometriózisom, és kipucolni a cisztákat?

Mi lenne a következő lépés szerintetek?

Vagy ha várni kell még, meddig érdemes?

Merckformin XRt szedek egyébként (és természetesen diétázom mozgok), prolaktinra Norprolacot, pajzsmigyre tiroxint, pluszban D vitamint, Femibiont.

Mindent betartok, mégsem sikerül ...:(

Sokszor vagyok úgy, hogy feladom, de aztán mégsem. Meg amúgy sem tudnám. Viszont nem akarom sem magamat, sem a kapcsolatomat tönkretenni. Ez a bizonytalanság viszont idegörlő.



2012. okt. 20. 04:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem vagy biztos abban hog van-e egyáltalán peteérésed, akkor kezdj el hőmérőzni, az szépen mutatni fogja hogy ha van. Ha nincs, vagy még mindig bizonytalan vagy, akkor persze hogy érdemes a cikluskövetés, hiszen az mondja meg 100%-osan.


A cisztáid ezek szerint még megvannak? mert akkor nincs teljesen rendben minden, akkor még folytatni kell a kezelést és lehet hogy a hormonok sem olyan tökéletesek, mint gondolod. Nekem 1 év alatt múltak el teljesen a ciszták, szóval azért az idő.


Esetleg az Aviva tornát is meg lehet próbálni, az is rendbe tudja hozni a dolgokat. Én csináltam, és nem tudom hogy ezért vagy amúgy is, de viszonylag hamar sikerült teherbe esnem pcos előzményekkel.


Ja, és persze a párod részéről sem árt ellenőrizni, hogy minden rendben legyen.


És hát persze a stressz nem segít, jobb lenne ha nem idegeskednél ezen, hanem próbálnád kicsit lazábban venni, akármilyen nehéz is.

2012. okt. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
először egy ciklus követés nem ártana, na meg lehet kéne egy kis segítség a peteérésben.
2012. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először tisztázd le, hogy van-e peteérés.

Csináltassatok a párodnál egy andrológiai vizsgálatot.

Gondolj bele, hogy nem pár hónap alatt alakult ki az IR. Ne várd el, hogy a szervezeted egyik napról a másikra helyreálljon. Ennek is idő kell.

2 hónap semmi. Még a teljesen egészséges pároknak is 1 évet kell várni türelmesen. Nekünk sajnos többet.

Én 2,5 évig vártam a pozi tesztre.

Ne add fel! Nem tudhatod, milyen messze a cél! Lehet, hogy 1-2 hónap!

A ciszták művi eltávolítása pedig csak ideiglenes megoldás. A hármas kezelés hatására is el fognak múlni, nem kell azért kés alá feküdni.

Kitartás!!!

2012. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Igazatok van, nem érdemes egyből kés alá feküdni, csak néha nagyon elkeseredem.

Az Aviva torna bevezető óráján részt vettem, de sajnos régóta nem csinálom már rendszeresen.

A hőmet régebben mértem, és nagyon szépen leesett aztán felugrott, mégsem volt normális peteérésem. Emiatt is lenne jó egy UHs cikluskövetés.

Dr. Sipos Miklósra gondoltam, hogy hozzá megyek el, ő azért képben van meddőségi kérdésekben és remélhetőleg nem egyből Clostit ajánl. Szerintetek?


A párom eredményei hol jók, hol nem, így ha a terminált együttlét sem válik be, tuti inszemet javasolnak.

2012. okt. 23. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
a műtűt általában nem megoldás, a legtöbb orvos m,ár nem is ajánlja, mivel 2 hónap múlva újra ott lesznek a policiszták. Ezektől még simán teherbe lehet esni ha van rendben van a hormonális háttér és van egy egészséges peteérés.
2012. okt. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs semmi abban, ha inszemet javasolnak. Én a helyedben elmennék rá, mert ha a férjednek változó az eredménye, csak könnyebb lenne. Nekünk volt 4, annak ellenére, hogy a férjemnek mindig jók voltak az eredményei.

Én akkor gondolkoztam el a laparon, mikor minden hormon eredményem tökéletes volt, de nem sikerültek az inszemek. Végül nem tudtam elmenni az anesztessel beszélni :)

2012. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!